Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog gyulladás mire...

Bölcsességfog gyulladás mire sugározhat ki?

Figyelt kérdés

5 napja begyulladt a bölcsességfogam. 2 hét múlva húzzák ki. Másnapra tüszős mandulagyulladásom lett, szedem az antibiotikumot, de folyamatosan szednem kell fájdalom csillapítót, mert felváltva fáj az összes fogam, fülem, nyirokcsomóm, aludni nem tudok. Fogászaton nem tudnak hamarabb fogadni. Fájdalom csillapítóval elvagyok órákig, de azt nme szedhetem 2 hétig... Antibiotikum egyenlőre a mandulamrol levitte a gyulladást, de minden más fáj.

Van valami tippetek?



2021. márc. 2. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Sok bajt tud okozni egy gyulladt fog. Magánúton próbáld kihúzatni,nehogy annyira gyulladt legyen már,hogy a csonthártyára is átterjedjen. Jártam úgy akkor már a fájdalomcsillapító injekció sem hatott.
2021. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Magánúton kaptam az időpontot jövőhétre.

Azt honnan tudom, hogy csonthártyára terjedt-e már?

2021. márc. 2. 11:30
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nekem akkor már a fájdalomcsillapító sem hatott otthon,sejtettem hogy baj van. Sajnos hiába kaptam több injekciót is mindent éreztem de nem akarlak ijesztgetni,az antibiotikum elvileg teszi a dolgát,én azt nem kaptam akkor.
2021. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Neked is sugárzott a fájdalom máshova is? Fül, állkapocs...?
2021. márc. 2. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Az egész államba végig,torok stb.
2021. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan nyálmirigy gyulladásom lett a bölcsességfogam miatt. Sajnos nem játék. Pont ma sikerült kihúzatnom. Remélem megszűnnek a fájdalmaim. Mielőbb húzasd ki!
2021. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megszednvedtél a húzással?
2021. márc. 10. 13:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg sajnos. 4 injekció után is éreztem, ahogy kiszedték a fogam. Ma reggelre pedig fel is dagadt az arcom azon része. De még mindig inkább ez, mint egy nyálmirigy gyulladás. Na azt a fájdalmat nem kívánom senkinek. Kb 3 percenként éreztem a nyilalló fájdalmat, a fülemben és a fogamban, állkapcsomban egyszerre. Olyan érzés volt, mintha kalapáccsal verték volna. Borzalmas. Ahhoz képest a húzás kb semmi. Legalább nem okoz több bosszúságot.


Egyébként ne félj a húzástól!

Csak a vége felé fogod érezni, amikor pont szedik ki. Előtte, utána semmi.

2021. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Holnap megyek, de antibiotikum ellenére van gyulladás, és félek tőle, hogy nem hat az érzéstelenítés.

2021. márc. 11. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!