Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megpróbáltam kinyomni a...

Megpróbáltam kinyomni a hólyahot a számban hülyeség volt?

Figyelt kérdés
Van egy hólyag a számban a szájsebész azt mondta hogy csak egy nyálmirigyre ráharaptam és azért van ott az a ici-pici nem fertőző dudor. De apukám itthon azt mondta nyomjam ki elmúlik. Nos én hittem neki egy steril tűvel megpróbáltam kinyomni, vérzett a szám rendesen. Viszont nem lett jobb sőt még meg is duzzadt szerintetek holnapra elmúlik? Vagy fertőzővé fog válni? Hogy enyhítsem ?

#dudor #nyálmirigy #Steriltű
2021. febr. 27. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Most már tudod, hogy attól, mert az apád, még érdemesebb az orvosra hallgatni. :)
2021. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvos annyit mondott hogy el fog múlni majd egyszer annyira nem komoly hogy ecsetelni vagy bármi ilyet kéne csinálni. Tudom, hogy hibáztam de most az érdekel, hogy ez fertőzővé válhat-e és el fog e múlni holnapra szerintetek??
2021. febr. 27. 22:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van otthon Corsodylt, azzal öblögess. Ha egy-két napon belül nem javul, hívd fel a szájsebészt!
2021. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha afta van a szàdban, ecsetelni kell.
2021. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaaj, afta? Az úgy már más, erre nem is gondoltam. Az afta nem fertőző. Öblögess valamivel, ja, szerintem nem lesz baj. Ha máskor is aftád lesz, ne tegyél vele semmit. Tudom, hogy fájdalmas, de jó dolog diétázni pár napig. :) Általában stressz hozza elő, de lehet akár étel, meg egytucat más dolog.
2021. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem ez nem afta. Már több mint egy hónapja itt van igazából azért hallgattam apukamra mert már tényleg nagyon idegesített. Ez egy nyálmirigy ami kicsit meg van duzzadva. Az orvos szerint egyszer ráharaphattam erősen és azért alakult ki.
2021. febr. 27. 23:12
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
igen, mucocele orvosi nyelven. trauma hatására alakul ki, amikor egy kisnyálmirigy kivezetőcsöve elzáródik, emiatt a mirigy megduzzad. általában tényleg magától eltűnik. ha nagyon hosszú ideje ott van, nagyobb méretű annál, mint ami tolerálható, egy babér alakú metszéssel el szokták távolítani.
2021. febr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Mára picit lejjebb ment a duzzanat. Anyukám megnézte (ő egészségügyben dolgozott régen) kicsit ideges volt,hogy apára hallgattam de azt mondta h megdagadt picit az a resz ahol ki akartam nyomni de nem sikerült. Mostmár nem nyúlok hozzá csak hagyom elmúlni 😅 remelem más tanul majd az én hibámbol
2021. febr. 28. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!