Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó helyett foghúzás...

Fogszabályzó helyett foghúzás majd pótlás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van 3 fogam aminek nem szépen áll, abból 1 alul, de talán nem is nagyon látja más, szóval ez az egy nem olyan fontos a másik 2 az farkasfog, abból az egyik nagyon enyhén, talán az sem zavarna annyira az egyik viszont zavar már régóta, nem szeretnék mindenáron 10/10 szépségű mosolyt, megelégszek, ha a mostani 4/10-ből lenne egy kb. 8/10-es.


Kicsit sárgák is a fogam szóval gondolom mivel terveznék fogfehérítést is, gondolom először a fehérítés utána pedig a foghúzás, majd pótlás. Érdemes ezt így szerintetek, ha tényleg igazából csak 1 fogam van ami zavar?



2020. okt. 5. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség fogat kihúzatni, amíg menthető. Pláne ha ép, mindent meg kell tenni, hogy megmaradjon, később jól jöhet.
2020. okt. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Foghuzas es fogszabalyzas kell fogpotlas nelkul. Ha egy csepp eszed van.
2020. okt. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Én is fontolgatom ezt a procedúrát mivel nekem is 2 farkas fogam van amiből az egyik ráadásul az egyenes fogaim felett van. Ha ezt kihúzatnám akkor ott meg is van oldva a dolog, a másik oldalon meg pótlást csináltatnék. Lassan 30 vagyok és a felnőtt fogszabályozás rohadt drága és hosszadalmas is. Gondoltam így hátha olcsóbb és gyorsabb de annyira erősek ezek a fogak, mivel ugye szemfogak, hogy sajnálom kihúzatni őket. Neked kérdező mennyire lenne feltűnő egyel kevesebb fog? Csak mert egy ismerősömnek kihúzták pár fogát fogszabályzó előtt és bizony látszik, hogy kevés fog van a szájában. Valahogy kiszélesedtek a fogai menet közben és nem szép.
2020. okt. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Itt vannak képek.

[link]

[link]

2020. okt. 5. 17:32
 5/5 Ferrari02 ***** válasza:

Többnyire egyetértek a 2. hozzászólóval.


Először is keress fel több fogszab. szakorvost, aki elmondja mit lehet vele kezdeni. De ne akarj foghúzást + pótlást, csak ha feltétlenül indokolt és nincs egyéb járható út! Az egy visszafordíthatatlan folyamat.


Ha meggondolod, oké húzzák ki a fogaid. Hova tud pótlást, implantot rakni a doki? csak oda ahol a hely van.


Lesz tőle több hely az állcsontban? Nyilván nem. A torlódást is a helyhiány okozza. Tehát azt kellene felszámolni és szabályozni a meglévő fogazatod vagy tágítani a fogíved. Ezt majd a doki dönti el, hogy az esetedben melyik lehet szükséges.


Hol lesz annak helye? vagy lesz-e több helye? A válasz az, hogy nem. A torlódás feltételezem azért alakult ki, mert nincs elég hely.


A két állcsont viszonya milyen? normál harapásod van?

2021. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!