Annyira felháborító, hogy felmerül egy ilyen kérdés, és ide jön 3 dilettáns, amelyek közül azt sem tudom eldönteni, hogy melyikőtök írt nagyobb baromságot, mindamellett, hogy igen komoly egészségi károkozásról beszélgetünk, például a mélyen tisztelt első válaszoló irományának megfogadása esetén. Mindegy neki? Akkor mégis mi a teendő? Maradjon úgy? Tályog, csonthártyagyulladás, csontvelőgyulladás, phlegmone (ez utóbbi akut életet veszélyeztető állapot és kórházi kezelést igényel). Soroljam cicuka? Aki nem ért hozzá, ne válaszoljon. Ez a kérésem. A 3. válasz nem tudom hogy kapcsolódik a kérdéshez, összehasonlítva ez olyan, mint ha valaki arra panaszkodna a kocsijával kapcsolatban, hogy tönkre ment a karburátor, aztán jönne valaki és azt írná, hogy rakasson fel rá téli gumikat. Ez lehet igaz információ, csak épp összefüggés nincs a kérdéssel. Végül is még a 2. válaszoló írta a legkevésbé hülyeséget, ugyan benne van a pakliban, hogy egy potenciálisan menthető fogat huzat ki, de legalább további szövődmények és nagyobb problémák nem lesznek, nem úgy, mintha a kedves első válaszoló szaktanácsát fogadná meg a kérdező.
Kérdező: hogy neked is válaszoljak. Egy fog nem véletlenül hal el, annak mindig oka van. Egy elhalt fog vagy tele van baktériumokkal, vagy minekután nincsenek már benne immunsejtek, ezért bármikor kerülhetnek bele és nincs mi elpusztítsa ott őket. Így igen, ha menthető a fog, akkor mindenekelőtt KELL, MUSZÁJ gyökérkezelni, mely által teljes mértékben kifertőtlenítik a fog pulpakamráját (amiben a fogbél is volt még élő állapotában) és csatornáját (csatornáit), majd hermetikusan lezárják egy gyökértöméssel, hogy semmiképpen se juthassanak további baktériumok, csírák a csontba, ami a fentebb leírt igen kellemetlen elváltozások, állapotok kialakulásáért felelnek.
A gyökérkezelésnek számos indikációs területe van, például fogbélgyulladás, gangraena, akut periodontitis periapicalis, chronicus periodontitis periapicalis, abscessus, perostitis, hogy csak néhány gyakori diagnózist említsek, melyek közül az első az, amikor még egyáltalán élt a fog, az összes többinél már elhalt fogakat kezel a SZAKEMBER (tehát nem a gyakorin portyázó okoskodó arrogáns jómadarak), és minél inkább haladunk a diagnózisok között a periostitis felé, annál inkább csökken a gyökérkezelés sikeressége. Tehát minél tovább vár vele az illető, annál bizonyosabb, hogy elvész egy fog, ami korai felismeréssel lehet menthető lenne. Mindennapos eset a fogászaton, hogy ha csak 1 évvel korábban jön a kedves páciens az amúgy évek óta elhalt, tönkrement fogával, már menthető lett volna. Nem tudom, lehet hogy épp itt a gyakorin fogadta meg valaki "szaktanácsadását", azért járt így?
Szeretem ezt az oldalt!Ez a legjobb!Lassan jobb mint a Quora.
Olyan mintha a szürke párnázott falat ütlegelnéd abban a szobában.
De választ azt nem kapsz.
Üdvözlünk a valóságban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!