Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hereműtét után hány napig...

Hereműtét után hány napig tartanak még bennt a kórházban?

Figyelt kérdés

Nos,a jobb herém nem szállt le mint,16éves vagyok,pár hét múlva műtétem lesz. Az orvos mondta mivel ágyékban van,ott fogja felmetszeni. Altatni is fognak.

Műtét utána,hány napig kell bennt lennem a kórházba?


2010. jún. 29. 17:37
 1/8 Beatrix17 ***** válasza:
Esetleg,kérdezd meg a dokit!Amikor engem mütöttek-nem heremütét-délután,másnap hajnalba el is jöttem,igaz,nagyon rosszul voltam,de egy perccel tovább nem akartam ott lenni!
2010. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok napig nem szeretnek bent tartani. Én úgy sejtem, hogy megfigyelnek, a műtét utáni egy nap lesz a lényeg, legalább a műtéti altatás után pihensz kicsit, meg látszik, hogy hogy reagál a műtéti terület, jobb, ha bent vagy, kéznél, ha esetleg valami föllép (gyulladás, ödéma, gennyesedés, stb) és akkor egyből látják.


Nem hiszem, hogy probléma lenne ezzel a dologgal, ne izgulj nagyon, de azért a here elég fontos dolog ahhoz, hogy ne is azon törd a fejed, hogy mielőbb hazajuss. Pont a here az, amivel, ha probléma van, akkor érdemes gyorsan beavatkozni

2010. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem. Arra lennék még kiváncsi,hogy a műtét után,mikro felkellek,mennyire fog fájni az a varrat?


illetve az heg marad,ugye?

2010. jún. 30. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:

A heg szinte láthatatlan lesz idővel.

A kérdés, hogy vágnak vagy laparoszkóppal csinálják.

A laparoszkópos műtét után egy vagy több ( attól függ, hány bemetszést ejtenek ) kb: 1.5 cm-est heg marad.

A műtét helye mindenképp fájni fog, de nem elviselhetetlen.

Kapni fogysz fájdalomcsillapítókat, ha szükséged van rá.

Bent léted 1-2 napos lesz, az állapotodtól függően, ezt majd a műtő orvosod, vagy az osztályvezető fogja eldönteni.

Kitartás, és ne félj!!

Az altatás meg tök buli :D

2010. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké,köszi:D

Remélem túlélem,a kórháztól tartok,mindig is utáltam...:D

Az altatás az infúzion keresztül megy,ugye?

2010. jún. 30. 20:09
 6/8 anonim válasza:

Engem is ezekkel a panaszokkal műtöttek, nem szállt le a jobb herém, én még 7 éves voltam mikor nekem csinálták, nálam az naltatás nem az infúzión keresztül ment, a műtőben egy nagy "maszkot" nyomtak a fejemre, és valami gázzal altattak el. Nem tudom hogy ngem meddíg tartottak bennt, de az 1. napon felállni sem tudtam , utána meg járni alig, terpeszben.


De hamar túl lehet esni rajta, és a felépülés is hamar megy :D

2010. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elmondom nálam, hogy zajlott a műtét előkészítése.

Kaptam antibiotikumot, majd nyugi szurit.

Felvittek a műtő elé, ott leborotváltak, majd betoltak.

Arra konkrétan nem emlékszem, hogy infúzióba kaptam volna az altatót, de a kézfejemet megbökték arra emlékszem.

Egy fehéres, enyhén sárga színű folyadékot nyomtak belém, amitől csak elkábultam, de nem aludtam el.

Aztán megkérdezték a nevem, súlyom, korom.

Kapásból válaszoltam, s arra emlékszem, hogy valaki azt mondta, hogy - Hmmm még egész jól magánál van!

Ekkor jött a maszk és számolnom kellett.

Nem jutottam el 10-ig és filmszakadás.

2010. júl. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi :D


fúú remélem gyorsan felépülök.nincs sok kedvem napokig bénának lenni. :D

2010. júl. 3. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!