Orvostanhallgatóként gyakorolni kell a rektális, illetve prosztata vizsgálatot. A fiatal férfiak nagyon paráznak, az idősek kevésbé. Miért?
Na jó. Valamit tisztázni kellene. Sajnos, igaz, hogy a beteget kellemetlen helyzetbe hozzuk azzal, hogy akár ápoló tanulók vagy orvostanhallgatók "kísérleteznek" rajtuk, de annak idején a kezelőorvosa is így tanulta meg! :) A másik, hogy tanuló csak engedéllyel végezhet a betegen vizsgálatot/ beavatkozást. Hivatalosan legalábbis... Mi mindig megkérdezzük a beteget, hogy tanuló hozzányúlhat-e, vagy sem. Nálunk legalábbis így működik. Másrészt az egeszségügyi személyzet bármely tagja részt vehet a vizsgálatokon, ha az orvos úgy rendeli. És amíg a tanulók a kórházban vannak, addig ők az egészségügyi személyzet tagjai. Attól független, mi az osztályon-belgyógyászaton dolgozom- azt is megkérdezzük a betegtől, hogy részt vehet-e a tanuló a vizsgálaton. Én legalábbis meg szoktam... De! Tudomásul kell vennie a betegnek, hogy a kórház szokott kirakni minden helyiségbe egy tájékoztatót. Ebben le van írva minden. Azzal ugyanis, hogy igénybe veszik a kórház kezelését, elfogadják ezt a "házirendet". És a tanuló nem az elméletből tanul, hanem a gyakorlatból! :) Inkább most tanulják meg, mintsem majdani orvosként rosszul végeznek el egy vizsgálatot, és nem derül fény egy betegségre. Én is voltam tanuló is és beteg is, és tanulóként rosszul esett, amikor a betegek nem engedték meg, hogy egy branült szúrjak nekik vagy beadjak egy i.m. szurit. Megértem persze a betegeket is, mert lehet, hogy a betegek nagy része azért nem engedi a tanulóknak, hogy ők végezzék a beavatkozásokat/vizsgálatokat, mert régebben egy tanuló elcseszett valamit.
A kérdésedre a válasz pedig az, amit már előttem is leírtak. A fiatal férfiak "hisztisek", szemérmesebbek, és sokkal jobban félnek egy esetleges betegség kiderültétől, mint az idősebbek. A középkorúak ugyanis már általában megértik, hogy attól, hogy valami nem derül ki, attól még ott van. És ők már megértik a szűrővizsgálatok fontosságát, meg, hogy minél hamarabb derül ki valami, annál nagyobb az esély a gyógyulásra stb... A fiatalabbakban még nem alakult ki a megfelelő mértékű felelősség-tudat. Nem tudom, hogy Te, kedves kérdező, nő vagy-e vagy férfi, de amennyiben férfi, remélem, hogy leendő orvosként felfogod ennek a vizsgálatnak a szükségszerűségét és el fogsz járni a szűrővizsgálatokra! :)
Szia!
Én az utolsó hozzászólasomban nem orvostanhallgatókról írtam.Hanem arról,hogy elmész egy vizsgálatra(pl urológia)ahova az orvoson kívül nem megy be más,tehàt nincsenek tanulók.DE mivel csak az orvos vizsgàl és mint írtam az asszisztense jegyzetel a gèp előtt(tehàt nem olyan asszisztensről van szó aki a vizsgatkor asszisztál,adatrögzítés a feladata)ott mért nem tudnak tekintettel lenni a betegre és elhúzni a függönyt.
Ha fizetsz és privàtba mész hozzá elhúzza,ha nem fizetsz nem érdekli hogy vörös a fejed:-)
A szűrővizsgálatoknàl a diszkrèt vizsgálatra oda kellene figyelni,a legtöbb helyen adottak a feltètelek hozzá.Ha ott megalazó helyzetben fogja talàlni magàt,pedig kivédhető lett volna 1 mozdulattal akkor nem lesz vendég,csak ha baj van és fáj.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!