Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lesz ilyen ha le borotvá...

Mitől lesz ilyen ha le borotválom a farkam?

Figyelt kérdés
miután le borotválom a farkam utána másnapra meg jelenek rajta piros foltok és pici fehér vmik olyanok mint vmi pattanások a fehérek de nem tom mitől viszked egész nap és nagyon rosz és mitől lehet ez?mit csináljak vele lécci segitsetek
2010. jún. 2. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
irritáció, felsértetted a bőröd
2010. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de ez nem csak 1 helyen van és sok van belőle :S
2010. jún. 2. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
és csak egy helyen sérthetted fel? kend be gyuladáscsökkentővel
2010. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 stack válasza:
Azért viszket, mert a szőr növési irányával ellentétesen borotváltad le. Ekkor ,bár alaposan, de elégé mélyen vágja el a szőrszálakat a borotva. Egy nap elteltével pedig a "hegyes" szőrszálacskák már szúrják a tüsző falát(belefúródhatnak), ezért vannak a "piros foltok és pici fehér vmik "(begennyesedett). Máskor növési iránnyal megegyezően húzd csak le, nem lesz olyan alapos az eredmény, de legalább megkíméled magadat a fent említett dolgoktól.
2010. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 stack válasza:
előző voltam. Ez lemaradt: szivacs + tusfürdővel alaposan mosd(dörzsöld) meg, utána meg hintőport rá. Ezt kb 2-3 napig, amíg újra ki nem nőnek a szőrszálak. A szőrbenövéseket meg tűvel próbáld meg megszűntetni.
2010. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez a szőrbenövéstől van.Lehet ellene krémet venni,de nem tudom,hogy lehet -e intim területre használni.
2010. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen ne borotváld le,az olyan kisfiús,nem menő,látszon rajtad hogy pasi vagy és nem valami kisgyerek.Ezt a hülye divatot felejtsd el,ha túl dús akkor vágd fazonra.


Ez normális dolog,a borotvát mindig fertőtleníteni kell,de még úgy is pár nap erejéig előjöhetnek ilyen tünetek.Én nőként néha utána behintőporozom.A higéniára mindig ügyelj.

2010. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Korábban nekem is mindig keletkeztek pöttyök, de aztán finomítottam a technikán:

Meleg, majdnem forró vízben/tus alatt pár percig hagyd hogy átmelegedjen a bőr, utána vmivel (szappan, tusfürdő, sampon) mosd meg, utána (előtte töröld le a csöpögő vizet =D) borotvahabbal kend be (vagy szappan is megteszi, bár azt nem szeretem) és először a hasadtól lefele borotváld ( a szőrnek a növési irányába) (ha a hasadat is borotválod, ott is ügyelj merre nő) aztán ha azt szeretném hogy sima legyen, akkor még jobbról balra, meg balról jobbra is borotválom, mindig ügyelek rá hogy könnyen menjen a penge, mindig legyen habos előtte. has felé (azaz direkt ellene) soha ne csináld, az nagyon irritálja a bőrt)

Ha mindennel kész vagy, akkor először meleg vízzel utána hideg (igen, hideg) vízzel öblítsd le, majd a hideg víz lenyugtatja az irritált bőrt. Lehetőleg tiszta törülközővel szárítsd meg, aztán aftershave-t kenjél rá, az is nagyon sokat segít (vigyáz, csípni fog egy kicsit)


Remélem ezzel segítettem, bocsi a helyesírási hibákért meg hogy ilyen hosszú lett, üdv.

2010. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!