Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 17 éves vagyok, és az alábbi...

17 éves vagyok, és az alábbi problémám lenne:? (lányok válaszára most nem vagyok kíváncsi)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves vagyok,és az alábbi problámám lenne:?


Részleges fitymaszűkületem van.Még nem voltam orvosnál, és szerintem a fitymaféket kell átvágni,+még bemetszés, vagy hasonlók...mert a bőrt csak izgalmi állapotban nem lehet hátrahúzni, csak kb félig.Akinek már volt ilyen panasza, azt az orvosok hogy oldták meg?? Valamint, kell fizetni a műtétér??


2010. máj. 30. 23:08
 1/6 anonim válasza:

Hát először is ez egy szörnyű dolog, engem kis koromban metéltek körül pont-e miatt, nekem teljesen le volt tapadva.

Amit tanácsolhatok, h minél előbb menj el orvoshoz, mert ha begyullad, sokkal szarabb lesz.Nemi szervi problémáknál nem létezik szemérem.És körbe fogják vágni, ha nagyot vágnak akkor varrják is, nem akarok rád ijeszteni, de nálam az van, h mióta megcsinálták részlegesen nem érzem a makkom, ami azért szar nekem, mert én ugyan sokáig bírom, de újra meg kellett tanulnom elmenni.De a műtét után 3-4 héttel már használható a berendezés. Addig viszont zokogva fogsz menni pisálni.Jószerencsét.

2010. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Fordulj urológushoz,ők foglalkoznak ezzel a dologgal.

A fitymaszűkület mértékétől függően dől el,hogy konkrétan milyen beavatkozás szükséges. Ha valóban csak részleges a szűkület,akkor valószínűleg csak egy apró bemetszés szükséges. A beavatkozás teljesen ingyenes. (Illetve a Tb. támogatja)

2010. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem volt ilyen bajom tizenéves koromban sokszor be is repedt a fitymám, de végül hátra tudtam húzni, megjavult magától

én is kétségbe voltam esve, szerencsére nem volt szükség orvosra se


jobbulást!

2010. máj. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minnél előbb menj el orvoshoz,és ne ijjedj meg nem biztos hogy körül kell metélni,de sok orvos egyből ezt akarja,mert számukra ez könnyebb és gyorsabb megoldás.De van hátul ütöje is valakinek kiszárad a makkja és folyton kenegetni kell később,vagy még hámlik is.Szóval sok alternatíva van,csaka végső esetben metéltes,mert sok csajnak sem jön be.Van hogy a doki hátra tudja rántani,vagy apró bemetszéssel,esetleg kenőccsel helyre tudja hozni.Amikor fürdesz akkor is óvatosan azért húzogathatod előre-hátra mert ilyenkor is lazul.Ja és mielőbb menj dokihoz.Lehet most még meglehet könnyen oldani és ha Vársz vele csak rosszabb lesz.Ha metélni akar,akkor több orvossal is konzultáj inkább,és kérdez rá milyen lehetőségek vannak még.De szerintem bemetszés elég lesz.
2010. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt a körbemetéléssel rémiszgetni,tényleg sok ronda metélt pénisz van,el lehet rendesen szúrni,aztán meg nincs vissza út.De az óvatos húzogatás tényleg segíthet,meg vannak ilyen lazítást segítő kenőcsők is.Nem is biztos hogy műteni kell,de tudtommal nem kell fizetni érte.
2010. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tehát akor nem kell érte fizetni, TB támogatás van rajta?? okés.

Minden este szoktam mosniXD:D... csak merev állapotában nem lehet hátrahúzni a bőrt.

Szerintem talán egy fitymafék-átvágás is elég lesz, mert szemmel látható, hogy rövid, és ezért nem engedi teljesen "hátracsúszni" a bőrt. Vagy ha mégsem, akor egy bemetszéssel helyre lehet hozni(véleményem szerint, de majdegy orvos biztosabbakat mond)Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 2. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!