Más is van úgy vele hogy reggelente már csak akkor megy ki wc-re amikor már szinte fáj?
Az ilyen hosszú megtartóztatás a vizelet inger után,nagyon károsan hat a húgyhólyag izmaira,a veséből lejövő vese vezetékeke .Ahogy ezek is felteltek leállhatnak a vesék is ,hisz nem tudna hova üriteni,méregteleniteni .Aztán jöhetnek hozzá egyéb szövődmények is.
A prosztatára különösen károsan hat,mivel ott van a vizelet nyitó-záró szelepe.
Ez nem más mint a húgyhólyag renyhesége. Ez a felnőtteknél általános. A renyheségnek vannak fokozatai. Az enyhe hólyagrenyheségnél még van vizelési inger, de elnyomható. A súlyosabb esetben, már nincs vizelési inger.
A vizelési ingert a hólyagban keletkező nyomás fokozódás okozza azáltal, hogy összehúzódik a hólyagizomzat. A pisi ingert a záróizom feszülése miatt érzékeljük. Tehát erősebben össze kell szorítani a záróizmot, hogy ne folyjon be a pisi.
Ebben az esetben nem arról van szó, hogy nagy a nyomás a hólyagban és ez károsíthatja a vesét. A hólyagban lévő nyomás akkor a legnagyobb, mikor vizelési inger van. Amúgy a hólyagban lévő nyomás nincs hatással a veseműködésre. Ha van az fejlődési rendellenesség miatt lehet. Ezt már gyerekkorban észlelték volna. A gyerekeknél ugyanis még erős a hólyag izomzata. Náluk olyan erős a pisiinger, hogy egy határon túl már nem tudja visszatartani a pisit és bepisil. A hólyagban lévő nyomás okozza, hogy a fiatalok messzebb tudnak pisilni.
Itt arról van szó, hogy a csekély vizelési inger miatt túlnyúlik a hólyag, tehát a hólyag izomzata már nem tud összehúzódni. Itt nem vizelési inger van, hanem a hólyag fala feszül, e-miatt fáj.
Inkontinencia az a vizelet tartási zavar. Az a záróizom betegsége miatt alakul ki. Megsérül pl. műtét, vagy fejődési rendellenesség, vagy belepiszkálunk a húgycsőbe. A prosztata az a záróizom része. Itt az lehet a gond, hogy a hólyagrenyheség miatt a hólyagban kicsi a nyomás. Vagyis nincs dolgoztatva a záróizom és gyengül a záróizom, betegedhet a prosztata.
A hosszú tartogatás következménye, hogy gyengül a húgyhólyag izomzata, súlyosbodik a hólyag renyhesége. Tehát pisiléskor gyengül a hólyag összehúzódása, ezért csak csordogál a pisi (nem tud messze pisilni) és nem tud a hólyag teljesen összehúzódni. Következmény hólyaghurut, mert megromlik a vizelet a hólyagban. De nem az a veszélyes, hogy sokáig tartja vissza a vizeletet. Hanem a vizeletürítésekor a hólyagban visszamaradó vizelet az oka a hólyaghurutnak.
Vesegyulladás akkor alakulhat ki, ha hosszú ideig fennáll a hólyaghurut és elég gyenge az immunrendszer ahhoz, hogy a gyulladás feljusson a vesébe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!