Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vakbél gyulladás lehet?...

Vakbél gyulladás lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyszer régebben már bent kellett maradnom vakbél gyanúval a kórházban, de végül a műtétre nem került sor mert az utolsó nap lehúzódott a gyulladás.


Ma kb délután 6 körül elkezdett fájni a hasam rettenetesen és azóta sem szűnt meg, bár picit enyhült.

Hasmenésem volt, hányinger is de aztán nem jött.

A hasam jobb oldalát ha megnyomom fáj és vele együtt középtájt is. Úgy tudom ha vakbél az áthúzódik a bal oldalra ha jobb oldalt megnyomom. Nekem az egész fáj és Nagyon félek!


Kérlek, aki tud az segítsen.

Köszönöm.


ui: ha holnap reggelre sem lesz változás megyek a dokihoz :'(


2010. márc. 27. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Pajtás!

AZONNAL DOKI, és ne sunnyogj!!!



ÜGYELET VAGY SEBÉSZET, ha az alábbi tünetek zöme együttesen jelentkezik:

(Azt tudd, hogy csak az esetek 50%-ában van típusos tünet.)

======= ======= ======= =======

_ gyengeségérzet, elesettség, fáradékonyság, rossz közérzet,

_ étvágytalanság, ételundor,

_ hányinger, hányás (étkezéstől függetlenül)

_ haspuffadás, elődomborodó has

_ székrekedés, csökkent bélhangok (ORVOS)

_ nem tudsz felegyenesedve járni, mert fájdalmat érzel, térdeidet a hasad felé húzod... (hasat védő görnyedt testtartás)

_ görcsös heveny köldök körüli fájdalom + hányás

Ez a fájdalom aztán később az alhas jobboldalába vándorol és a lágyéknál legerősebb pontja az ún. McBurney-pont alatt tapintható. (mekbörni-pont) Ez a jobboldali csípőlapát csúcsa és a köldök közt húzott képzeletbeli egyenes felénél kicsit lejjebb a lágyéktájon található.

_ ha a hasadat felhúzott térdekkel körbetapintod az óramutató járásával megegyező irányba és a hasad bal alsó negyedét megnyomod, ill. megnyomod utána hirtelen felengeded, akkor akkor a fájdalom a jobb alsó kvadránsban is jelentkezik, ez az ún. Rosving-jel. (rozving-jel)

_ Van egy ún. psoas-jel is, (azonban azt csak ORVOS tudja megnézni, te nem!)

_ A hasad alapállapotban feszessé válik, mert a hasizom görcsösen összehúzódva védi a gyulladt területet! Ezt csak úgy tudod lazítani, ha a térdeidet felhúzod esetleg oldalra dőlsz (vadászkutya-fekvés).

_ Köhögtetésre egy ponton szúró fájdalmat érzel_

_ Legalább 37,5-38°C feletti láz,

_ emelkedett fehérvérsejtszám (12 ezer < ) (ORVOS)

... még sorol6nám... de ezek az alapok



A KIALAKULT VAKBÉLGYULLADÁST MIHAMARABB MŰTENI KELL!!!

Ezt lehet köldökön xtül endoszkóposan, vagy az ágyéknál egy 7-12 cm-es bemetszést ejtve a vakbélt kiemelve is.



Mivel hasmenésed is volt, ez bezavar a képbe, nem biztos, hogy erről lehet szó, de ha emiatt már nem érzed jól magad, ne toleráld el! Ha rosszul vagy, TESSÉK AZ ÜGYELETRE MENNI, VIZSGÁLJON MEG EGY ORVOS!


Ha mégsem vakbél okozta ezt, de már többször előjött ez a dolog, fontold meg, hogy kiveteted, amennyiben TÉNYLEG úgy érzed, problémát okoz!



Még ami érdekelne, az életkorod, testmagasság, testsúly és a testalkatod. Ettől függetlenül a véleményem az, hogy MENJ EL ORVOSHOZ!!!


Üdv: EE

2010. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod!

- Gyengeségérzet, fáradékonyság NINCS!

- Étvágyam az van, de nem merek enni, csak sóba-vízbe főtt krumplit meg teát iszogatok :(

(kórházban is ezt kaptam anno)

- Hányinger, hányás NINCS!

- Haspuffadás...ezt nem tudod megállapítani :(

(úgy emlékszem mikor kórházban voltam akkor kemény volt a hasam és láthatóan meg volt puffadva, ahhoz képest most nincs egyáltalán)

- Székrekedésem NINCS!

( általában vagy hasmenés formájában jön ki vagy sima száraz)

- Kipróbáltam tudok felegyenesedve járni!

- Köldököm körül NEM! fáj, inkább picit fölötte.


Az alhas jobb oldala picit fáj, de már alig.

Alul a lágyéknál nem igen fáj.

Ha körbetapintom és hirtelen elengedem akkor alul érzek szúrószerű fájdalmat meg a köldököm felett jóval, de alig.


Ha összehúzom magam akkor csak jobban fáj, úgy kényelmes ha inkább nyújtva van.

(tudom ez ellentmondásos mert hasfájás esetén összegörnyedve csökken a fájdalom)


- Köhögésre nem fáj semmim!

- Láz: 36.9 (most mértem meg)


Köldökön keresztül is lehet? De akkor gondolom nem távolítják el, mert nem tudják hol. Igazából a vágás miatt sem szerettem volna kés alá feküdni! Gondolom az orvos és az állapotom dönti el, hogy köldökös vagy vágásos.


Most jött elő másodjára. Úgy emlékszem leírtam, hogy az első hogy volt, ha mégsem a következő kommentemben leírom.

Azt mondták még akkor, hogy lehetett attól is, hogy egy időben rengeteg kakaót ittam. Az annyit jelent volt, hogy napi 1 litert. (majdnem minden nap. És esetleg felgyülemlehetett v.mi. (Azóta persze nem iszok ennyit, sőt elég ritkán iszom és akkor sem sokat).

Sokat gondolkodtam azon, hogy jobb lett volna, ha akkor kiveszik, mert most ha valami van mindig ez ugrik be elsőnek, hogy tuti vakbélgyulladás és egyből

"rosszul leszek"!


18 éves vagyok, 185cm és kb 71kg.

Testalkatomról annyit hogy 2009 nyarán ledobtam amgamról 10-12kg-t és elkezdtem edzeni. Azóta elég sokat fejlődtem, izmosodtam..szóval a testalkatom már Sportos :)


Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod, remélem tudsz még hasonló értékes információkkal szolgálni.

Várom mielőbbi válaszod.


Üdv.: Tomi

2010. márc. 28. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali, nincs mit, Tomi! :-)



Akkor ez nem ún. "appendicitis acuta" (vakbélgyulladás) lesz, nagy vszséggel elronthattad az emésztésedet.



Nézzük át még1x a válaszaidat, a használhatóakat közülük összegezve:

======= ======= ======= ======= ======= ======= =======

- Étvágyam az van, de nem merek enni, csak sóba-vízbe főtt krumplit meg teát iszogatok :(

___ Ha van étvágyad, az jó jel. Azonban a hasmenés miatt félő, hogy hamar kiszárad6sz, ezért IGYÁL SOKAT ÉS BŐSÉGESEN, elsősorban forralt vízből készített italt, CSALÁNTEÁT, Kamillát, amit teljesen átpucolják az emésztésedet, és nyugtatják a görcsösen viselkedő beleidet. A zsurlóteát a veséid méregtelenítésének elősegítésére javaslom. De akár együtt nyugodtan főzze össze édesanyád a 3 féle gyógynövényt, és ébredésed után közvetlenül 1 púpozott teáskanálnyi gyógynövénykeveréket forrázzon le 1/4 l forralt vízzel. Még a meleg teát ajánlom arra, hogy csak igen minimálisan cukrozva fogyaszd el, citromot, citromlevet vagy ecetet ne adj hozzá!

KERÜLD, a bolti cukrozott szénsavas lónyál lötyögéket (kóla, narancs/citromízű cukros lötty...stb)!!!

Teán kívül még ásványvizet, minél magasabb gyümölcstartalmú gyümölcslevet, préselt gyümölcspépet ihatsz ill. fogyaszthatsz!


___ Reggelizz nyugodtan, lehetőleg kiflit, száraz kekszet, ropit, vagy teljes kiörlésű gabonából készített, nem olajban tocsogó natúr pékárut! (Sajnos bizonyos pékségek igen finom pékárukat sütnek, amely ízre is ...mmmMMMmmm... azonban a papírzacskón látni, hogyan ázik ki belőle a bennemaradt zsiradék, ami erősen hozzásegít az elhízáshoz!)


Ebédre rántott levest, főtt krumplit, főtt rízst, reszelt almával esetleg sovány húsféleséggel, pl. parizerrel, zalai felvágottal, főtt virslivel minden probléma nélkül fogyaszthatsz.


A HANGSÚLY, A ZSÍRSZEGÉNY ÉS FŰSZERSZEGÉNY ÉTRENDEN VAN, SÓT IS CSAK MÉRTÉKKEL!!!


* * *


- Haspuffadás...ezt nem tudod megállapítani :-(

___ Így nem is...

Ha puffadsz, azt a bélgázok felgyülemlése okozza, mert nem tudnak távozni SEMILYEN sem böfögés, sem "egetrengető bányarobbantás" :-) (szellentés X-D ) formájában.

___ Ha van otthon Meteospasmyl kapszula, érdemes lenne haspuffadás és szélgörcs, vmint hasmenés ellen egyaránt bevenni, (**amennyiben nem vagy vmeik összetevőjére érzékeny!**). Ha görcsölsz, akkor NO-SPA-tablettából is vegyél be egyet (kivéve, ha...**)! Emellett elősegítheted a görcsök megszűnését, csillapodását, ha óramutató járásával megegyező irányban masszírozod a hasad, ill. tornagyakorlatokat végzel!


- Köldököm körül NEM! fáj, inkább picit fölötte.

___ Gyomortájék?


Az alhas jobb oldala picit fáj, de már alig.

___ Az sztem a belek lesznek, de fájdalom jellegére is kíváncsi lennék itt ill. mindenhol, ahol fájdalomról írsz.


- Ha körbetapintom és hirtelen elengedem akkor alul érzek szúrószerű fájdalmat meg a köldököm felett jóval, de alig.

___ Hol alul? (Balra < középen > jobbra?)

___ Felhúztad a térdeidet?

(Én inkább azt javasolnám, ha nem te magad végeznéd a vizsgálatot, mert akkor feszítheted vizsgálat közben a hasadat, ami így nem 100%-ig ernyedt és álpozitív diagnózist is eredményezhet. Inkább vki más, aki kéznél van, és akivel jóban vagy: Anyukád, Apukád, Tesód...stb)



- Láz: 36.9 (most mértem meg)

___ Hőemelkedés körüli állapot. Ha lehet, tartsd magad melegebben, mint ilyenkor szoktad, és kellemes meleg vizes fürdő után azonnal bújj ágyba!

Napi 2x, reggel és este mérj testhőmérsékletet, az időpontokat és az eredményt pedig jegyezd fel egy papírra!



Az elsőről nem vmi sokmindent írtál, azt sem, hogy mikor volt és azt hogyan oldották meg, de minden bizonnyal hasznos tapasztalatot adsz, ha megosztod velünk, hogy is volt akkor!?

A kakaó sztem nem okoz vakbélgyulladást, de akinek az emésztőrendszere érzékeny a tejre, kakaóra, ott esetleg allergiás reakciók fellép7nek.


"Sokat gondolkodtam azon, hogy jobb lett volna, ha akkor kiveszik, mert most ha valami van mindig ez ugrik be elsőnek, hogy tuti vakbélgyulladás és egyből

"rosszul leszek"!"

___ Ez az egész azt mondod, kezd pszichés alapúvá válni? Az pedig nem jó!

Éppen tegnap írt rám késő este MSN-en egy gyerek, hogy rosszul van, pedig nem is piált, egyfolytában hányingere van, ha fexik, azonban ha ül, minden oké. Ő is azt állítja, hogy ha van vmi gáz, kapásból az ugrik be neki, hogy biztos vmi súlyos... Az ilyesfajta pánikrohamokat meg lehet előzni, ha van veled valaki és lenyugtat. (A gyerek esetében voltam ez akkor én, mert később már arról számolt be, hogy mivel beszélgettem vele, teljesen elmúlt a rosszulléte.)



Szép teljesítmény leadni vmennyit is, látom az akaraterő innentől nem kérdéses. A testtömegindexed most a legideálisabb.

Megkérdez7em mit sportolsz, mit edzel?


* * * * *

Köldökön keresztül is lehet? De akkor gondolom nem távolítják el, mert nem tudják hol. Igazából a vágás miatt sem szerettem volna kés alá feküdni! Gondolom az orvos és az állapotom dönti el, hogy köldökös vagy vágásos.

___ Igen. A régi szép időkben még óriási vágás árulkodott a jobb lágyék mellett. Aztán a technika fejlődésével ez már csak alig néhány cm-esre korlátozódott, de láttam olyan műtétet is, amit két lyukon xtül végeztek, miután orvosi gázzal felfújták a hasüreget, majd megkeresték és elkötötték a vakbelet, aztán átvágták, és kivették, a multifunkciós laparoszkópos eszközzel bedig felszívták a perforálódott (átlyukadt) vakbél gyulladása során keletkezett gennyes váladékot, végül összevarrták/-kapcsozták a sebet.

Ma már uezt a köldökön ejtett bemetszésen át behelyezett laparoszkóppal (külön a hasüregi műtétekre kifejlesztett endoszkópos műszer) végzik.

Hát igen... a technika fejlődik, azonban manapság mégsem mindenkinél ezzel végzik a műtétet, mert nincs mindenhol pénz a technikára. Pedig itt minimális vágással precíz, tiszta műtétet le7 végezni...

Egész guszta appendektómiákat (vakbélműtéteket) lehet nézni ma már akár a YouTube-on is... :-D

* * * * *



Tomi!

Azért ennek ellenére menj el a dokihoz! (:-I

A diétás étrendet kövesd, és ne pánikolj fölöslegesen!

Oké? :-)



Üdvözöl: EE

2010. márc. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia EE!


Remélem, hogy inkább csak gyomorrontás de nem tudom akkor miért ott fáj és úgy mint a vakbél.


Hasmenésem van rendesen, sajnos.

Rendben megpróbálom az általad ajánlott teákat, hátha beválnak. Amúgy teát iszom rendszeresen, most meg főleg, de kis citrommal van elkészítve.

Bolti üdítőket ilyenkor sosem iszok, azoktól csak még rosszabbul leszek, szénsavasat is csak ásványvízként iszok, de nem tartozik a kedvenceim közé.

jelenleg a tea mellé 100%-os narancslevet iszok

(tegnap este bontottam fel).


Ma csak sima üres rozskenyeret reggeliztem párizsival (vaj nélkül), plusz napközben háztartási kekszet rágcsáltam :)

Sajnos még suliba járok, így ebédre a főétel kivitelezhetetlen, max. délután tudok enni, suli után.


* * *


NO-SPA van itthon, azt vettem be még tegnap este.


A köldököm fölött épphogy. A gyomor legalja vagy mi.


A fájdalom jellege leginkább szúró, tehát ha nem jól ülök, vagy megnyomom akkor szúr picit.


Jobbra alul érzem a fájdalmat.

Kipróbáltam kinyújtott lábakkal, meg felhúzott térdel is az eredmény ugyanaz.

Rendben valakit megkérek majd, hogy "diagnosztizáljon" :D


----------------------------------------------------------


Nos ez kb 3-4 éve lehetett. Hazajöttem suliból és estefele 7-8 óra körül elkezdett fájni a hasam, úgy hogy majd be sz@artam. Bevittek a kórházba, ott volt 1 rutin vizsgálat amit elvégeztek, utána egyből kaptam is 1 ágyat. Infúziót bekötötték (persze rosszul és baseball kesztyű méretűre dagadt a kézfejem).

Másnap reggel reggeli, lázmérés, infúzió csere, vizit.

Rá 2 napra megfürdetés, előkészítés a műtéthez, de előtte persze ultrahang. Ultrahangon megállapították, hogy nincs ott semmi, ha egyáltalán volt is valami az mostanra elmúlt/lehúzódott szóval örülhetek nem kell műteni. Akkor ennek piszkosul örültem, bár ma már annyira nem. Utána benn tartottak még 1-2 napig megfigyelésen aztán hazaengedtek. Végül a túlzott kakaó/tej diagnózis lett megállapítva.


Az a fura, hogy mióta ez történt csomó minden megváltozott. Tehát ha iszok kakaót akkor elég nagy a valószínűsége, hogy utána irány kis idő múlva a WC, és ez így van még 1-2 dologgal, DE! előtte ilyen SOHASEM volt.

Mindegy, megszoktam! (hisz mást úgy sem tudok tenni)


Nem kezd pszichéssé válni, mert van, hogy időnként fáj a hasam de tudom, hogy annak semmi köze a vakbelemhez mer tnem úgy fáj meg nem ott. Ez viszont full ugyanazokat a tüneteket produkálta, mint akkor mikor bevittek 3-4 éve.

Semmilyen más fájdalommal kapcsolatban nem gondolok semmire, csak ezzel, az egyel vagyok így.

Csak nem Hipohonder lettem? O.o


Nagyon zavart az, hogy kövér voltam, alig bírtam magamnak rendesen ruhát vásárolni, lógtak a melleim szóval a lényeg, hogy szarul éreztem magam a bőrömben, amit MEGUNTAM! Így tettem ellene, és azóta teljesen megváltozott az életem. Boldog vagyok, felszabadult egyszóval minden OKÉ és jó irányba fordultam.


Igen az akaraterő sosem volt kérdéses, semmit nem adok fel egykönnyen, amíg tudok vagy lehet küzdök.


Persze, hogy megkérdezheted: Fociztam azelőtt is csak a nagy súlyom miatt nem volt az igazi.

Sajnos a bokám megsérült(más okból kifolyólag) és fel kellett hagynom a focizással, bár hobby szinten ugyanúgy eljárok csak a folyamatos strapát nem bírom már :(

Úgyhogy most csak konditerembe járok!

Megkérdez7em mit sportolsz, mit edzel?


* * * * *


A vágás ami, miatt nem akartam, főleg itt a nyár meg minden. Nem szép az ott főleg nem ilyen "fiatalon" :)

Ez a köldökös dolog "tetszik"


* * * * *


Az a baj a dokival, hogy megnyomkodja ott lenn és mivel minimálisan fáj már írja is a beutalót a sebészetre. nem jó ez így...főleg amilyen orvosok itt nálunk vannak. Rám se néz de ő már tudja mi bajom ^^ (hihetetlenek)

Megpróbálok nem pánikólni, már úgy is csak alig fáj időnként.


Nem tudom, hogy köszönjem meg a segítségedet.

Rettenetesen sokat segítettél és megnyugtattál.

Köszönöm Szépen EE! Hálám üldözni fog

(csak utol ne érjen, mi?):D


Még1x-er köszönöm.

Üdv.: Tomi

2010. márc. 29. 17:11
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, 1-2 idézed benn maradt tőled amit nem töröltem, mert az egész leveledet be copyztam a kommentáromba, hogy tudjam mire kell válaszoljak.

Szóval ne haragudj :)

2010. márc. 29. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Először is nincs miért bocsánatot kérni. :-)

Ilyen "baleset" velem is történt már, mivel én is így szoktam a válaszaimat legyártani hogy átmásolom az uccsó hozzászólást, de én sem le7ek figyelmes eléggé, sz'al nem kell ebből ügyet csinálni.


* * *

Nyugodtabb lennék, ha addig nem mennél suliba, amíg ilyen bajod van. Mi van, ha rád tör az óra közepén egy székelési roham, amit kiválthat tüneti kényszer, de idegi (pszichés) ok is!?

Maradj otthon és feküdd ki a bajodat, orvoshoz meg tessék elmenni annak ellenére amit írtál. Ha meg nem bízol az orvosodban, akkor iratkozz át máshoz, vagy erre nincs lehetőséged?

Én nem tudom hovavalósi vagy (itt ne is mondd meg), de nem ismerem az életkörülményeidet, nem tudhatom, hogy te milyen helyzetben vagy, ezt azonban csak akkor tudom minimálisan is elképzelni, ha beavatsz.


Orvoshoz mindenképpen menj el, mert ha rosszabb lesz, inkább legyen kórház, minthogy szenvedj. A kórházban legalább tisztázni tudják, mi a bajod. Diagnózis felállításához is orvosra van szükség. Amit előzőben leírtam, azt iránymutatásképpen írtam le. Szóval menj el, ha meg nem bízol benne, iratkozz át máshoz, ha megteheted, vagy menj el belgyógyászati szakrendelésre, amihez jogod van!



Bolti üdítők fogyasztását nemcsak ilyenkor nem javaslom, hanem egyáltalán nem. Helyette ajánlom (ha már üdíteni akarod magad) a bárhol kapható gyümölcsszörpöket (Nem a gyümölcsÍZŰ!!!, ÍZESÍTÉSŰ szörpöket, amelyek ucsak egészségtelenek és tele vannak mesterséges xarokkal.) Szódával vagy ásványvízzel felhigítva ugyanott vagy. Kólát igggggen ritkán iszom, csak és kizárólag akkor, ha nem akarok energiaitalt fogyasztani, sem kávét (attól bealszok X-D), viszont vhogy emelni kell a vércukorszintemet és javítani az éberségemet hobbim közben. De annak meg az az átka, hogy utána köpködhetek rendesen (lónyál).


A tea ne a bolti filteres legyen, hanem a KIZÁRÓLAG GYÓGYTEA az előzőben említett 3 féle gyógyfűből és abból napi 3x igyál meg lega egy bögréével és legalább egy hétig idd, hogy kihajtsd a szervezetedből a méreganyagokat. NE KEVERD ÖSSZE A GYÜMÖLCSLÉVEL, ellenben ha nem hízol el tőle (nemtudom próbáltad-e már) délután és este, étkezés után a gyümölcslébe cseppegtethetsz BÉRES cseppet!

Csak akkor egyél, ha éhes vagy, ill. ebédet mindig egyél! A rántott levesbe akár vékony cérnametéltet, feldarabolt krumplit, petrezselyemzöldet, esetleg sárgarépát is bele lehetne főzni, hogy ne csak a puszta levet edd.



* * *

Érdekes ez a kakaó/tej história... azonban nem ismeretlen. A papámhoz (Isten nyugosztalja szegényt... :'-( ...) amikor lementünk falura, mindig arra készült, hogy meg fogok enni nála legalább két pohár tejfelt, tehát időben feltöltötte a hűtőszekrényt,... (a macskát addig meg nem eresztette be.) X-D

De egyszer, amikor éppen a szokásos tejfölevő szenvedélyemnek hódoltam magában kenyérrel, észrevettem, hogy vmi most más, mint ahogy lenni szokott és rosszul lettem, hiába volt a tejföl finom, és a szavatossága is jó. Egyszerűen nem bírta az emésztőrendszerem, és attól kezdve egy ideig a tejfölt nem mertem megenni önmagába, mert utána mindig meg kellett látogatnom a "tróntermet". :-D

Mostanra már kinőttem szerencsére ezt a dolgot, azonban innentől kezdve nem viszem túlzásba a tejföl fogyasztását.

* * *


Két dolgot megtehetsz...

1.) Együtt élsz ezzel a dologgal, akkor azonban előfordulhat, hogy egy hasonló esetnél megint pánikolni fogsz...

2.) Körbeérdeklődsz az úgynevezett "transumbilicalis appendectomia" ügyében, (transzumbilikális appendektómia) ügyében, hogy mely kórházakban végeznek ilyet legközelebb, és ha legközelebb előjön ez a dolog, akkor vagy azt megelőzvén (alaposan átgondolt döntésed alapján) kiveteted a vakbeledet, és akkor egyrészt nem kell többé félned a vakbélgyulladástól, másrészt, műtéti heg sem marad, mert a köldöködön át hatolnak a laparoszkópos műtét során. A vágást igaz, elfedi az úszónadrág vagy az úszóshort, de én sem kívánnám magamra, tehát ha ez a dolog komolyan aggaszt, akkor érdeklődj körbe, hol végeznek ilyen műtétek laparoszkóppal köldökön át!?! Megcsinálni azonban csak akkor csináltasd, ha 100%-ig biztos vagy abban, hogy ezt akarod, mert a te testeddel kizárólag te rendelkezel, 18 évesen már igen.


Ha szeretnél néhány ilyen műtétet megnézni, érdemes a YouTube-on keresgélni, vagy amennyiben nem találod meg, nyugodtan írj rám akár itt akár _>>priviben_ és segítek!



* * *

OFF: A leírásodból arra következtetek, hogy elég "súlyos eset" voltál szó szerint, ráadásul lipomasztiával (pseudo-gynecomastia), azaz a serdülőkori mellmegnagyobbodásodnak egyik kórtünetétől szenvedtél esztétikailag. (Ezt zsírszövetek túltengése okozza a mellbimbó alatt, ettől keletkeznek azok a "csöcsök", amik zavartak tégedet.)

Most, ha nem vagyok indiszkrét, ezekkel a csöcsökkel hogy állsz? Mekkora volt, és hogy regált a fogyásra? Milyen módszert használtál ill. követtél, hogy sikerült leadnod ennyi fölösleget? :ON

* * *


Ne köszönd a segítséget, örülök, ha tudok segíteni! :-D

A "dumámat" meg ne nyúld le... X-D ...miszerint...

"Örök hálám üldözzön Téged életed végéig,... (csak utol ne érjen)!" :-D

(Ne vedd magadra... :-D )


Ha van még kérdésed, ne várj nógatásra...

Aggódni azonban ne aggódj, mert az jót sosem jelent. :-)

Igyál sokat és menj orvoshoz, akkor is, ha nem tetszik a nyomkodása, mert a heveny hasmenés nem vicc, és addig suliba se menj!!!



Üdv: EE

2010. márc. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Hát igen, sajnos nem tudom megjegyezni ennyi infót így kénytelen vagyok olykor-olykor ezt a megoldást választani.


* * *

Suliban már voltam, hál isten mindig szünetben jött rám a szapora. Ha esetleg óráról meg nem engednek ki, nem érdekel különösebb kép, nem fogok a tanár kedvéért beszarni :D

Mivel már elmúltam 18 ki lettek kérve a papírjaim, hogy másik orvost kapok, mert ugye "felnőtt" lettem.

(tavaly áprilisban)

Budapesti vagyok, azon belül is a 17.kerület.

Nem zavartatom magam, ennyi infóból úgy se derül ki semmi amivel visszaélhetnének, egyszóval mind1.

Beavatlak és bármibe szívesen, ennyi segítség után amit kaptam. Csak nem tudom mire vagy pontosan kíváncsi.


Mára már szinte tökéletes állapotban vagyok, nem fáj semmim, minden jó. Egyedül a hasmenés maradt meg, de idővel az is múlik. Egyik tanárom szerint Calici-vírus

(bár nem ért hozzá, de ezt mondja). Ő a suliban kapta el.


Bolti üdítőket nem nagyon iszom. Időnként kólát de nagyon keveset. Ha üdítő akkor az Nestea vagy Cappy általában.

Amúgy meg őszibarack meg narancs párti vagyok (rostos).


Megkérdezhetem mi a hobbid? Ezzel a titokzatos mondattal felkeltetted az érdeklődésemet.


Teából v.milyen Earth Gray-t iszok azt hiszem, vagy milyet igazából fogalmam sincs, de finom! :D

Mindenféleképpen ki fogom próbálni az általad ajánlott gyógyteákat.


Mivel már odafigyelek az alakomra, így csak akkor eszem mikor éhes vagyok, mikor már érzem ,hogy kell mert kilyukad a gyomrom:D


* * *


Részvétem. Úgy látszik ezek a tejes/tejfölös dolgok túlzásba vitele nem tesz jót se a gyomornak, se az emésztőrendszernek.

Bennem is megállt ez kakaómánia. Időnként még iszogatok, mert nagyon szeretem meg jólesik DE! CSAK mértékkel.


* * *


Nehéz együtt élni 1 olyan dologgal amiről tudod, hogy bármelyik pillanatban minden előjel nélkül felmondhatja a szolgálatot, és akkor bizony gáz van.


Ha arra adnám a fejem, hogy kivetetem az minden féke képen a köldökös verzióval történne. Sajnos a heget nem takarja el a fürdőnadrág, bár ha ma már csak ilyen 5 centiset csinálnak akkor igen. Édesapámnak max. akkor takarná el ha felhúzná kb. a köldökéig (kis túlzással).


Pár videót megnéztem, de elég szar minőségben voltak, meg volt amelyik be sem töltődött. Ha tudsz adni 1-2 linket azt megköszönném, mert egyre jobban foglalkoztat a téma.


* * *


180 centi lehettem és amellé olyan 80-82kg. Úgy vélem a mostani állapotomhoz mérve rettentő sok. Annyira súlyos azért nem volt, mert voltak nálam sokkal durvább emberek is. Főként az volt a bajom, hogy egy póloba kellemetlen volt elmenni a suliba mert látszottak benne a melleim, a csípőm tök széles volt, a combjaim mint egy farönk. Mindezek mellé, még tele voltam pattanással, szóval nekem kijárt a jó abba az évben.


Jelenleg úgy, hogy semmi nincs belőlük. Lefogytam a 10-12 kg-mat, elkezdtem edzeni és szépen átformálódtak. Mostanra szép formásak, és kemények. Még kicsit dolgozni kell rajtuk és mire eljön a strand szezon pont olyan lesz, mint amilyet szerettem volna. Közepes méretű volt és ahogy fogytam, úgy húzódott vissza/tűnt el. Nem maradt semmilyen felesleges bőrréteg utána.

Pont nyaralni voltunk és elhatároztam, hogy lefogyok. Esténként kimentem a kertbe szedtem ki répát, karalábét retket. Ezeket vacsoráztam magában, meg ezeket rágcsáltam este TV nézés alatt nem a chipset. Miután hazaértünk következett a nehéz menet. Szinte alig ettem. Suliban is 1 max. 2 szendvics fogyott el egész nap. itthon 6 után már nem ettem. Sokszor úgy feküdtem le, hogy annyira fájt már a hasam mert üres volt, hogy alig bírtam elaludni:D Ilyenkor általában megettem 1 db háztartási kekszet és egyből jobb lett. Ezt csináltam nem túl sokáig. Meglett nagyon gyorsan a vártnál hamarabb az eredménye. Na meg persze besegített az is, hogy lett egy új barátnőm és neki is meg akartam felelni és még több kitartásom lett mint előtte.


* * *


Hogyne köszönném, nagyon sokat segítettél amiért hálás vagyok! Ha te nem vagy nem is tudom, nem bírtam volna ilyen hamar megnyugodni. Amint írtad a tüneteket legelőször én már azonnal próbáltam végig az összeset:D


Bocsi, nem akartam lenyúlni, remélem nincs harag xD

Nem szokásom besértődni, engem hál isten nagyon nehezen lehet megbántani. Nem vettem magamra.


Ha lesz kérdésem, írok megígérem.

Nem tudom elégszer megköszönni, azt a sok jót amit tőled kaptam. KÖSZÖNÖM! Még sok ilyen őszinte, jószívű remek ember kellene a földre mint Te! Ha nagy leszek meghálálom, ígérem.


Üdv.: Tomi


Üdv: EE

2010. márc. 30. 23:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy már viszonylag jobban vagy, diagnózist azonban csak orvos állítson fel, ne tanár, ezért mtam én is, hogy menj el hozzá! Nem tudom, hogy a papírok kikérése akkor történt, amikor javasoltam, vagy már régebben!? A gyerekdokidról beszéltél, hogy összenyomogat csak úgy, hogy szinte rád se néz?


A hobbim egy kicsit talán szokatlan le7 más számára, nem szeretném itt elárulni. Ha érdekel, privát közegben elmondom.



"Teából v.milyen Earth Gray-t iszok azt hiszem, vagy milyet igazából fogalmam sincs, de finom! :D

Mindenféleképpen ki fogom próbálni az általad ajánlott gyógyteákat."


:-( Most egy kicsit elszomorítottál.

A GYÓGYTEÁ(KA)T AZÉRT JAVASOLTAM, HOGY SEGÍTSEN, de ha nem hallgattál rám, akkor minek a tanácskérés?

A gyógyteáknak az az előnyük, hogy különösebb mellékhatások nélkül kipucol és méregtelenít. Elvégre nem akkor kell gyógyszert se szedni, ha egészséges vagy, hanem akkor, ha beteg! Miért tépem akkor a számat?

Lehet, hogy finom a hagyományos tea is, de itt most nem az íz számít, hanem a gyógyhatás, ami nekik különösebben NINCS, ellentétben az előbb említett gyógyteáknak.


Ha ennyire adsz az egészségedre, ebben miért nem hallgatsz rám? >:-S



EE

2010. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Habár 7éves a poszt lassan.....


Én sokáig szenvedtem ismeretlen hasi fájdalmakkal,

Egyszer bentfogtak, mert az UH szerint megvastagodott a vakbelem...

Minden tesztem negativ volt! A vér is!!

Adtak jegelt, visszábbment, hazaengedtek...


Aztán kb rá 2év múlva ismét fájt, semmi biztosra mutató jelem nem volt..

Hazi doki azt mondta izom huzodas, vagy egyeb bel baj, esetleg vakbel...


Masnap ismeros altal kivizsgaltak mindenre, megint csak az UH mondta ki, h be van gyulladva, verem tokeletes volt!!!

még aznap este ki is vettek a vakbelem, ez most volt júl. Közepén.


Azóta minden jobb. Jobb túlesni rajta.

2017. szept. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!