Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A borotválkozástól megerősödik...

A borotválkozástól megerősödik az arcszőrzet? Többi helyen megerősődött. Infok lentebb

Figyelt kérdés
Máshol erősebb lett most arcomon akarom, már 18 vagyok de szőke arcszőrzetem van:( Igen, borotválkozni akarok, sokkal férfiasabb ha van. Vagy esetleg hormon probléma ez?
2010. márc. 17. 18:37
 1/8 Tutujka ***** válasza:

Nem hormon, hanem genetika.

A szőke szálak, bármennyire is erős a szőrzeted nem lesznek olyan kirívóan macho-sak, mint a barna vagy fekete.

Fiatal vagy természetes, hogy borotválkozni akarsz, mert az valóban férfias, s több nőt ismerek, aki szereti a férfin a borostát, mint aki nem.

Érdekes dolog az emberi test, mert gondolom én a farkadat nem borotválod, még is erősebb ott lent a szőr, mint az arcodon.

Ha azt akarod, hogy férfiasodj, akkor láss neki a rendszeres borotválkozásnak.

De ne vidd túlzásba!

Ha érzékeny a bőröd, csak óvatosan.

Szoktasd az arcbőröd, mert minden borotválkozás megviseli a bőrt.

2010. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De szoktam lennt borotválni, plusz hónaljnál. Arcnál milyen rendszerességgel? hetente egy? heti 2? Hát remélem megerősödik de biztos vagyok benne mert másnál is volt igy és neki is megerősődött. csak anyni hogy ne legyen ilyen baba képem:) köszi a választ. Am többi helyen fekete kivéve kezemen ott is szőke de jobban látszik.
2010. márc. 17. 19:15
 3/8 Tutujka ***** válasza:

Első vagyok.

Az, hogy mennyit bír a bőröd neked kell kitapasztalnod.

Mondjuk, ha este borotválkozol, másnap reggelre már érzet, hogy serceg ( erősségtől függ ) , aznap hagyd pihenni a bőröd. Másnap, ha nem érzel irritációt, akkor megpróbálhatod. Irritáció alatt értem, szőrtüszőgyulladás, vagy kezdődő pattanás.

2010. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hidd el sokkal több hátránya van a borotválkozásnak mint előnye, inkább örülj neki hogy szép egészséges a bőröd, nem beszélve róla hogy vannak csajok akiknek pont a kisfiús arc jön be.
2010. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom hogy sok bajjal jár de akkor is ez igy tul kisfius nyáron 19 leszek....tul.képpen magátol kellett volna kinőnie szerintem, bár lehet hogy nem baj hogy alapból ilyen szőke. És megis akarok v.milyen szinten bizonyosodni hogy nincs semmi gond és kinől vagyis megerősödik!
2010. márc. 18. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
tévhit, hogy a borotválástól megerősödik a szőr, nem erősödik meg! max a pihék helyett igazi szőr nő, plusz a szőr töve vastagabb mint a vége
2010. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az is jó csak látszódna mert van szőr csak nagyon szőke és fehér bőrű is vagyok. Mindegy milyen időközönként borotválkozok? Remélem megerősödik:D
2010. márc. 19. 19:36
 8/8 Tutujka ***** válasza:

Hogy mindegy e, milyen időközönként borotválkozol?

Igen, csak vigyázz nem terheld túl a bőröd.

Gondosan válaszd meg a borotva fajtáját, s lényeg, hogy a szemérem, s egyéb testrészekhez használt borotvát, ne használd az arcodon.

Legyen minden részre egy-egy elkülönített borotvád.

Nem mindegy a bőrödnek melyik balzsam jó ( szeszt nem ajánlom, bár én azt használok, de kinek mi ).

Inkább hidratáló krémet használj utána, mert az ápolja a bőrt, a szesz szárítja.

2010. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!