Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Túladagoltam a hashajtót,...

Túladagoltam a hashajtót, vagy mennyi kell?

Figyelt kérdés

Leavolac hashajtót írt az orvos, és nem volt a dobozban a betegtájékoztató, szét volt nyílva a doboz mire hazaértem, ezért valószínű ÉN vesztettem el :(

Nem volt rajta mennyi kell, én meg azthittem meghalok, és egy olyan 20 csepett vehettem be, ami használt egy órával később, lehet gond belőle? sokat vettem be?

holnap elmegyek az orvoshoz megkérdezni mennyit kell, de addig nem tudok aludni, amíg nem tudom hogy megfelelő mennyiséget vettem-e be.


2015. jún. 18. 20:40
 1/5 A kérdező kommentje:
(51 éves vagyok)
2015. jún. 18. 20:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt el tudod olvasni a pontos betegtájékoztatót: [link]
2015. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnéztem é 15-45 miliig jó, ha jól értelmeztem,a 20 cseppből lejön. Ment a zöld kéz is!
2015. jún. 18. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A LAEVOLAC-LAKTULÓZ SZIRUPOT?

A Laevolac-laktulóz szirup szájon át történő alkalmazásra való. A megadott adagok tájékoztató jellegűek; idővel minden betegnél egyénileg kell megállapítani a legmegfelelőbb adagolást.

A gyógyszeres dobozban 5-30 ml közötti térfogat-beosztásokat tartalmazó mérőpohár található a dózisok pontos megállapítása érdekében.

Amennyiben úgy érzi, hogy a Laevolac-laktulóz szirup túl gyengén vagy túl erősen hat, beszéljen orvosával.


- Székrekedés:

Betegcsoport Kezdeti adag Tartós kezelés


Felnőttek és 14 év 15-30 ml 10-15 ml

feletti fiatalok (=10-20 g laktulóz) (=6,7-10 g laktulóz)


Gyermekek 6-14 éves 15 ml 5-10 ml

életkor között (=10 laktulóz) (=3,3-6,7 g laktulóz)


Csecsemők és 6 év 5-10 ml 5 ml

alatti kisgyermekek (=3,3-6,7 g laktulóz) (=3,3 laktulóz)


Gyors hashajtó hatás elérésére 1-3 evőkanálnyi (15-45 ml) szirupot kell feloldani 1,5 - 2,5 deciliter vízben, teában, gyümölcslében, vagy tejben, melyet reggel, felkelés után, éhgyomorra kell meginni. A hatás kb. 2 óra múlva jelentkezik (fokozott székelési reflex).


Májeredetű szisztémás encephalopathia megelőzése és kezelése:

Felnőttek:

Kezdeti adag:

15 ml (= 10 g laktulóz) naponta 3-4 alkalommal, amely 30-45 ml-re (= 20-30 g laktulóz) emelkedhet naponta szintén 3-4 alkalommal.

Az adagokat a napi 2-3-szori lágy széklet eléréséhez kell beállítani.


Gyermekek:

Nincs adat.


Hogyan kell szedni a Laevolac-laktulóz szirupot?

A gyógyszer adagjait a mellékelt mérőpohárral kell kimérni, majd a kimért adagot vízzel vagy meleg italokkal, pl. kávéval vagy teával elegyítve, illetve joghurthoz, müzlihez vagy kásához keverve lehet bevenni.


A kezelés időtartama:

A kezelés időtartamát a tünetek fennállása határozza meg.


Mi a teendő, ha a Laevolac-laktulóz szirupból túl keveset vett be, vagy elfelejtette bevenni a soronkövetkező adagot?

Helyes adagolás esetén is előfordulhat, hogy változó ideig tart, míg a kívánt hatás kialakul. Így a hashajtó hatás egyes esetekben már 2-10 óra, másokban viszont csak 1-2 nap múlva jelentkezik először.


Amennyiben túl keveset vett be a Laevolac-laktulóz szirupból, ez elnyújthatja a hatás kezdetének jelentkezését, sőt, a hatás akár teljes egészében el is maradhat.


Amennyiben elfelejtette valamely adag bevételét, azt hagyja ki és szedje a gyógyszert továbbra is az előírt adagban, ne vegyen be dupla adagot a véletlenül kihagyott adagok pótlására. Ne növelje önkényesen az adagokat.


Amennyiben kérdések merülnek fel Önben a Laevolac-laktulóz-kezelést illetően, beszéljen orvosával.


Mire kell ügyelnie, ha a Laevolac-laktulóz-kezelést megszakítja vagy idő előtt fejezi be?

Amennyiben a Laevolac-laktulóz-kezelést megszakítja vagy idő előtt fejezi be, számolnia kell azzal, hogy a kívánt hatás esetleg nem alakul ki, vagy az Ön állapota ismét romolhat. Ezért a kezelést az orvosával történt előzetes megbeszélés alapján szakítsa meg vagy hagyja abba.


Mire kell figyelni az alkalmazás során?

Tájékoztassa orvosát, ha

- más betegsége is van vagy allergiás,

- más gyógyszereket is szed, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket

is,

- terhes vagy szoptat.


Tartósan fennálló székrekedés esetén a Laevolac-laktulóz kezelés megkezdése előtt forduljon orvosához, mert a tartós székrekedés súlyos betegségek tünete is lehet.


A hasfájás, a hányás és a láz súlyos betegségek (pl. emésztőszervi gyulladásos folyamat) tünetei is lehetnek, amikor sürgős orvosi segítségre van szükség és a Laevolac-laktulóz nem szedhető.


15 ml Laevolac-laktulóz szirupban maximum 2,6 g emészthető szénhidrát (fruktóz, galaktóz és laktóz) van jelen. Cukorbetegség és egyéb szénhidrát-hasznosítási zavarok esetén az emészthető szénhidrátok (fruktóz, galaktóz és laktóz) mennyiségét kell számításba venni.

15 ml Laevolac-laktulóz szirup (= 10 g laktulóz) 0,1 g fruktózt, 1,5 g galaktózt és 1,0 g laktózt tartalmaz. 15 ml szirup energiatartalma kb. 10,2 kcal/42,7 kJ, amely 0,21 Kenyér Egységnek felel meg.


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

A hatékony gyógyszereknek a kívánt hatások mellett nemkívánt mellékhatásai is lehetnek. Ezek azonban nem minden esetben alakulnak ki és gyakran csak a kezelés kezdetén jelentkeznek.


A szokásos adagok alkalmazása során enyhe hasfájás, illetve puffadás jelentkezhet.


Nagyobb adagok bevételét követően émelygés, hányás, ill. víz- és a sóháztartás zavaraival járó hasmenés alakulhat ki.


Híg székletet eredményező tartós adagolás esetén a víz- és a sóháztartás zavarai (fokozott kálium-, nátrium- és vízürítés) alakulhatnak ki ezek következményeivel együtt.


Amennyiben mellékhatást észlel vagy erre gyanakszik, értesítse orvosát. Orvosa eldönti, hogy a továbbiakban kell-e, és ha igen, mennyi laktulóz-t szükséges szednie.


Tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét minden mellékhatásról, akkor is, ha olyan mellékhatást észlel, amely ebben a betegtájékoztató leírásban nem került felsorolásra.


Mi a teendő túladagolás esetén?

Túladagolás esetén hasmenés és elektrolit (főleg kálium- és nátrium-vesztés) lép fel. Ilyen esetekben az adagolást azonnal meg kell szakítani és a kezelőorvost értesíteni kell. A további teendőket a kezelőorvos határozza meg.


5. TÁROLÁS

Eltartása: Szobahőmérsékleten, legfeljebb 25 Celsius fokon tárolandó.

Az alkalmazást (felnyitást) követően a gyógyszeres palackot alaposan zárja vissza.

A Laevolac-laktulóz szirup a felnyitását követő előírásszerű tárolás esetén 3 hónapig használható.

A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne használja a gyógyszert, hanem vigye vissza a gyógyszertárba a megmaradt mennyiséget.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

2015. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Élek és virulok, 2szer volt hatása annak az adagnak, azóta semmi, tehát nincs gond, köszi
2015. jún. 19. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!