Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet hogy fitymaszűkület?

Amcsih kérdése:

Lehet hogy fitymaszűkület?

Figyelt kérdés
15eves vagyok, 3napja kezdodott, elkezdett fajni a fitymam, majd beszukult, de mar olyan szinten hogy ernyedt allapotban sem tudom hatrahuzni, es hamlik is

2015. jún. 11. 16:57
 1/9 A kérdező kommentje:
azt lehagytam, hogy viszkedni is szokott. szerintem valami gombasodas okozhatta,de eltunik a szukulet, vagy majd korukmetelnek?
2015. jún. 11. 16:58
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Azért egyik napról a másikra nem alakül ki szűkűlet,főleg olyan ,hogy még lankadt állapotban sem lehet hátra húzni .A hámlásnak a szűkülethez semmi köze .

Amit ajánlani tudok,suli után azonnal urológushoz menni,ha műtétre kerül a sor ,az mennél előbb meg legyen .Mire kezdődik a tanév,már teljesen gyógyult leszel .

MOndanom sem kell ,ez a dolog szülő nélkül nem megy ,velük is beszélni kell a dologról .Nem a te hibád ,hogy most ezzel szembesülsz,a szüleidnek kellett volna erre jobban figyelni .Urológiára nem kell beutaló sem ,csak taj kártya.

2015. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem inkabb bor gyogyasz
2015. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bőrgyógyászat.
2015. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Mindenképpen menjél el urológushoz 14 éves kortól egyedül is elmehetsz,telefonon akár időpontot is tudsz kérni tőle,csak tb kártyát és személyit kell vinned.

Barát,testvér,bárki elkísérhet téged de várjon meg a váróba ha behívnak.Suli után azonnal menjél el.


Lehet csak valami fertőzést kaptál el és azt még lehet antibiotikummal kezelni,meg kenőccsel.


Mivel fiatal korú vagy műtétre lenne szükséged akkor szülőknek bele kell ebbe egyeznie majd.


Fitymaszűkületet nem csak körülmetéléssel lehet kezelni,ezt jobb is elkerülni,mert ez maradandó változást eredményez a nemiszerv külsejében és nem hiába van ott a fityma,a sexben nagyon is sok szerepe van.Ha műtétre lenne szükséged akkor is jobb ha közlöd hogy a metélést szeretnéd elkerülni.


Minél előbb menjél el orvoshoz és ne siesd el ha műtétre lenne szükséged mit választasz,mert ez maradandó,vissza nem csinálható műtét lesz és fel kell készülni hogy mivel jár műtét után a nemiszerven lévő seb kezelése,mikre van szükség hozzá.


Jövő héten menj el urológushoz mert ha most,még időben elcsípik a bajt akkor akár a műtétet is megúszhatod.

2015. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez *nem* urológiai probléma.
2015. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De a fitymával kapcsolatos gondok az urológusra tartoznak,a fitymaszűkület gyanújával is oda szokás menni,de gombát,kiütést is kezel,sőt a nemiszerv gyulladását is.



Csak a te mániád hogy a nemiszerven lévő kiütésekkel mindenkit bőrgyógyáshoz küldesz mikor simán elmehet urológushoz vele,ahol azért diszkrétebben vizsgálnák meg alapból.

2015. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem is volt ilyesmi gondom egyszer urológushoz mentem, aki kenőcsöt írt fel ,de nem javult semmit utána megakart műteni. Elmentem bőrgyógyászhoz ő felírt valami más kenőcsöt és pár nap múlva már nyoma sem volt ,az urológus meg simán megműtött volna. Szerintem bőrgyógyászhoz menj az jobban tudja ezt.
2015. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Értelek én, 38, tudom hogy van átfedés a kettő között, de emlékeim (és a nyelvismeretem) szerint a bőrgyógyász kifejezetten a bőr elváltozásaira szakosodott, az urológus meg a kiválasztási rendszer problémáira szakosodott, így mellékesen szintén ismeri a péniszt mint olyat, annak minden tartozékával egyetemben. És mivel mindketten elvileg tanultak általános anatómiát meg pár átfogóbb dolgot, valamennyire konyítanak a másik szakterületéhez is, de bizonyosan nem valami mélyen.


Szóval csak ezért szoktam szorgalmazni inkább a bőr/nemibeteg osztályt az urológia helyett. Szerintem legalább is egyáltalán nem logikátlanul. Beutaló ehhez se kell. (De amúgy az egyik fiatalkorú kérdezőt a minap elhajtották az urológiáról, mert nem szülővel ment, vizsgálatra)

2015. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!