Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ilyen mellékhatásnál abba...

Ilyen mellékhatásnál abba kellene hagyni a gyógyszer szedését?

Figyelt kérdés
Influenza miatt kaptam Augmentint, ettől a péniszemen gombás fertőzés keletkezett. Abba kellene hagynom a szedését? Hogyan kellene kezelnem, hogy minél hamarabb megszűnjön? Mennyi időbe telhet?
2015. febr. 11. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az augmentin tájékoztatóűban: Állapotok, amelyekre figyelnie kell


Allergiás reakciók:

• bőrkiütés,

• érgyulladás (vaszkulitisz) , amely a bőrön vörös vagy bíborszínű kitüremkedő foltok formájában jelentkezik, de előfordulhat a test más részein is,

• láz, ízületi fájdalmak, nyirokcsomó-duzzanat a nyak, a hónalj- és a lágyék környékén,

• az arc-, vagy az ajkak duzzanata (angioödéma), ami légzési nehézséget okozhat,

• eszméletvesztés.

 Azonnal forduljon orvoshoz, ha ezek közül a tünetek közül bármelyiket észleli. Ilyen esetben hagyja abba az Augmentin szedését!

Szerintem canesten ha 3 napon belül nem javul akkor doki (bár ilyet még nem láttam/hallottam férfiaknál gondolom elég ritka de mivel nekem hüvelygombám vol tőle nem elképzelhettelen)

2015. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A mellékhatásokban szerepel hajlatokban előforduló gombásodás ,a nemi szerveken viszketés .Ha nem szeded tovább

ahogy ürül ki szervezetből a gyógyszer hatása ugy múlik is el .Nem egy olcsó gyógyszer,hogy csak úgy eldobjuk.

Jegyezd meg a nevét ,és többet ilyet ne irjon fel doki

2015. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemtudom melyik ügyefogyott orvos írt fel influenzára Augmentint. Az Augmentin egy antibiotikum. Az antibiotikum vírusra nem alkalmazható, csak baktérium fertőzésre. Megérteném ha az influenza szövődményeket okozott volna (pl. arcüreg gyulladás vagy egyéb gennyes szövődmény), de így simán influenzára én nem ezt írtam volna ki neked. Az antibiotikum öli a jó baktériumaidat is, rontja az immunrendszered, a gombáid pedig elszaporodnak. Amint abbahagyod a gyógyszer szedését, csökkenni fognak a gombák az immunrendszer erősödésével. Szedj probiotikumot is.
2015. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 11. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Augmentinnek ez a mellékhatása van nagyon sok embernél. Kérdezd meg az orvost.
2015. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!