Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Endokrinologiára ha elmegyek...

Endokrinologiára ha elmegyek akkor lehet valamit segíteni a magasságommal kapcsolatban? Tudnék magasabb lenni? Vagy ezzel nincs összefüggésben?

Figyelt kérdés
20/F 156cm
2009. dec. 30. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de szerintem ez annyira nem alacsony, hogy törpe növésnek számítson. A szüleid, ha vannak testvéreid mekkorák?
2009. dec. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En elmentem kb ennyi idos koraban a fiammal, aki 165 centi, de sajnos kozoltek, hogy elkestunk, meghozza nem is kicsit, mivel ezzel a problemaval allitolag sokkal korabban, kb. 10/12 eves korig kellett volna jelentkeznunk, de mindenkeppen a kamaszkor elott. Ez harom evvel ezelott volt, de ki tudja, azota nem fejlodtek_e valamit a dolgok e teren...egy probat meger a dolog. Egyebkent azt mondta az orvos, hogy a vegleges csontosodasa az izuleteknek 25 eves korra fejezodik be, tehat addig meg van remeny a novekedesre, de sajnos ez nalunk nem tortent meg.

Olyat mar hallottam, hogy valaki szedett hormontartalmu szereket, es megnott tole, de ez allitolag rengeteg egeszsegugyi kockazattal jar. Viszont allitolag egyes sportagak, amelyekben sokat nyujtjak az izmokat, alkalmasak ra, hogy ugy 4/5 centi novekedes bekovetkezzen. Es nagyon fontos lehet a csontoknak kedvezo etrend, megfelelo kalciumbevitel, mivel a csontok ebbol epitkeznek, es a novekedes tulajdonkeppen a csontkepzodes hatasara tortenik. Tehat pl. nagyon rosszat tesz a tul sok foszforbevitel (lsd. kola), mivel elvonja a kalciumot a szervezetbol. De olyat is olvastam mar vitaminokkal es nyomelemekkel foglalkozo konyvekben, hogy a rez hianya is okozhat fejlodesbeli elmaradast. Erdemes ebben az iranyban keresgelni a neten, mert nagyon sok jo informaciora ra lehet talalni. Mert azt hiszem, hogy az endokrinologian kizarolag hormon alapon foglalkoznak a paciensekkel, es ha arrol mar le is kestel, ez a masik megkozelites meg hozhat eredmenyt.

Azt biztosan tudod, hogy a cigarettazas, a tulzott erofeszitesek (tehat pl. nagy sulyok emelgetese) nem tesz jot.

De megmondom oszinten, amilyen rohamosan fejlodik az orvostudomany, azt sem tartom kizartnak, hogy hamarosan talalnak erre valami forradalmian uj megoldast, mondjuk a gentechnika segitsegevel. De addig is erdemes keresni a lehetosegeket. Ja, es megfigyeltem csaladon belul, hogy azok a gyerekek, akik atestek mandulamuteten, hirtelen nagyot nottek (nem tudom, ez bejonne-e meg a te korodban).

sok sikert, remelem, tudtam valamit segiteni.

2009. dec. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
+igen és is azt tudom mondani hogy az endokrinológián inkább hgh-s kúrát alkalmazzák,de egy próbát tényleg megér,mert ez elég zavaró lehet különben nem kérdezted volna...egyébként ha elutasitanának,bizonyos sportokban az élversenyzők használják,de a használathoz alapos orvosi felügyelet kell,meg elég drága is.ilyen szavakkal keress ráa neten:hgh,jintropin,somatotropin,gonadotropin.
2009. dec. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én kilenc éves korom óta járok, egy év után kapni kezdtük a növekedési hormon injekciót. Sokat segített, elkezdtem nőni. Már majdnem akkora vagyok, mint anya. 15 vagyok. Lehet elkéstél... Énis csak addig kapom a szurit ameddig serdülök... De próba cseresznye.
2010. máj. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Nekem az segitett, hogy minden tesi ora elött 1 percet logtam a bordasfalon, meg tesi ora utan is! Es meg a tanar se banja! Vagy mennyel el kosarazni, vagy röpizni! Az nagyon sokat segit!
2010. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!