Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Sok vizet iszok, mégis sárga...

Sok vizet iszok, mégis sárga a vizeletem, mitől van? Nagy baj?

Figyelt kérdés

Naponta megiszok 1,5-2 litert, mégis sárga a vizeletem, eddig legtöbbször átlátszó volt.

14F



2014. máj. 2. 06:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, minél több óra után megy pisilni az ember aannál sárgább! A vizelet nem átlátszó.a napi 1,5-2 l egyàltalán nem sok.
2014. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Igyál még többet.
2014. máj. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szedsz valami vitamint, orvosságot vagy eszel valamit, amiben sok szinezék van? Attól is lehet.

1,5-2 liter nem sok egyébként.

Ha kistermetű vagy, éppenhogy elég.

2014. máj. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
C vitamint, B vitamint, Béres Cseppet szedek, amiben sok a vas
2014. máj. 2. 08:04
 5/10 anonim ***** válasza:
A vasat nem a vese választja ki, hanem a máj, nincs köze a vizelet színéhez. A C vitaminnak már van köze. Egyébként pedig az egészséges vizelet szalmasárga. Az átlátszó vizelet arra utal, hogy sokat ittál. Ha hirtelen változott, szóval eddig is ennyit ittál, akkor meg nőtt a sóbeviteled, ami fokozza a vízvisszatartásod, egyébként is kevés sót ehetsz, ha 1.5 liter víztől nem lesz szalmasárga a vizeleted.
2014. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hirdetés

A vizelet halványsárga színe azt jelzi, nincs különösebb gond, de ha változást észlelünk, ami egy napnál tovább is fennáll, akkor az egészségügyi problémákat jelezhet. Általában, a kellő mennyiségű vízfogyasztással már javíthatunk állapotunkon, ám ha a több folyadékbevitel ellenére sem változik a vizelet színe, menjünk orvoshoz. Mindazonáltal, a végeredményt az is befolyásolhatja, hogy mit eszünk vagy mit szedünk (gyógyszer). Lássuk a leggyakoribb színeket, és a lehetséges okokat:


Színtelen vagy halványsárga

Ez a vizelet normális színe. Ha a wc-kagylóban ezt látjuk, akkor kellően hidratáltak vagyunk és szervezetünk annak rendje és módja szerint működik. Általában akkor tapasztalhatjuk ezt, ha kellő mennyiségű vizet iszunk minden nap.


Sárga

A fenti állapottól eltérően a sárga vizelet azt mutatja, hogy nincs kellő mennyiségű víz a szervezetünkben. Ez a fokozott izzadásnak tudható be, vagy a hiányos folyadékbevitelnek. Amit tehetünk az az, hogy több vizet hajtunk le naponta, elkerülve a kiszáradást.


Sötét sárga

Néhány gyógyszer szedése sötét sárga vizelettel jár. Amennyiben észleljük ezt a színt, keressünk fel orvost rövid időn belül, mert komoly egészségügyi problémák is húzódhatnak mögötte, mint veseelégtelenség vagy hepatitis.

2014. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tejfehér

Szinte biztos, hogy nagymennyiségű baktérium terjeng a húgyutakban, ez komoly fertőzéses-gyulladásra utal, vagy vesekőre.


Vörös vagy rózsaszín

Akkor tapasztalhatunk elsősorban pirosas vizeletet, ha vörös ételfestéket tartalmazó táplálékot fogyasztottunk, vagy olyan növényeket, amelyek természetes színe is lilás-vörös, ilyen a cékla, vagy a feketeszeder. Ám előfordulhat, hogy vér kerül a vizeletbe, ami komoly problémát jelent, a húgyutak betegségét, vesekövet vagy komoly megerőltetést.


Narancs

Egyes készítmények szedése narancsszínűvé változtatja a vizeletet. De ugyanez történik akkor is, ha túl sok sárgarépa-levet iszunk.


Kék vagy zöld

Nem csak egyes gyógyszerek hatására lehet kék vagy zöld színű folyadék a wc-kagylóban, hanem a mesterséges színezéket tartalmazó ételek fogyasztásának eredményeként is, de ha sok aszparáguszt eszünk, akkor se lepődjünk meg, mert annak is ilyen hatása van.


Normális körülmények között némileg eltérő színezetű a vizeletünk, nincs is okunk emiatt aggódni. De ha az elváltozás több mint 24 órán át fennáll, és egyéb tüneteket is tapasztalunk, mint például rosszullét vagy magas láz, mindenképpen menjünk orvoshoz, amint lehet!

Előző voltam

2014. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2014. máj. 2. 18:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a B-vitamin megszinezi.
2014. máj. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A vizelet sárga, de nem túlzottan. Menjél el orvoshoz. Lehet akár májgyulladás is, de nem vagyok orvos, és nem akarlak megijeszteni. Legalább 2 liter vizet kell inni naponta. (De nem iszok, hanem iszom, mert ikes ige, ugye, tudod?) (Ő iszik, én iszom, ő alszik, én alszom - egyes szám első személyben m ragot kap.)
2014. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!