Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egyetlen kiütés a makkomon,...

Egyetlen kiütés a makkomon, minden lelet negatív. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Egy-két havonta egyszer előjön egy kiütés a makkomon, ami általában öt napon belül elmúlik. Nem fáj, nem ég, nem viszket, nem váladékozik, nem csinál semmit, csak van. Nagyon enyhén kiemelkedő, ki lehet tapintani.


Sosem sikerült úgy eljutnom vele orvoshoz, hogy lássa is, viszont kétszer is teszteltek betegségre. (Egyszer 5+1 leggyakoribb betegségre, makkról, húgycsőből vett mintával, stb. Másodszor sima vizeletteszttel.) Minden lelet negatívan jött vissza, elvileg semmilyen betegségem nincs. Két különböző urológus mondta ezt. Az egyikük azt is hozzátette, hogy ilyen kiütés időszakosan ok nélkül is előjöhet, nem kell vele foglalkoznom, ne stresszeljek rajta. Azt is megkérdeztem, hogy lehet-e attól, hogy a bőröm iszonyatosan száraz, azt mondta, simán.


Azért írok most, mert az utolsó kiütésem viszont nem múlt el ugyanúgy, hanem két hete megvan már. Pár nappal az utolsó teszt után jött elő - irónia, hogy a teszt előtt és után is volt, csak pont akkor nem -, ezúttal a makkom alján, ahol kicsit vastagabb a bőr. (És itt egyébként fehér szokott lenni, de ez csak a bőr sajátossága szerintem. Van pearly penile papulla is, gondoltam, hátha attól.)


Úgyhogy per pillanat a "ne stresszelj" rajta rész nem nagyon megy. :) Ti elmennétek újra orvoshoz? Vagy mit kezdenétek vele?


2014. márc. 6. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha éppen látható, akkor egy bőrgyógyásznak érdemes megmutatni.
2014. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Igen nehéz válaszolni, mivel mint írtad, voltál már orvosoknál, vizsgáltak is és minden negatív lett. Esetleg érdemes lenne az előttem hozzászólóra hallgatni és meglátogatni egy bőrgyógyászt.


Mivel én is stresszelnék rajta, illetve gyanítom valamiféle megerősítést vársz: Ha gondolod, menj el újra orvoshoz. Itt nem tud senki sem érdemi választ adni a kérdésedre.


(Ha esetleg kiderül, hogy mi a gond, írd már meg, érdekel!)


üdv

2014. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A probléma az, hogy tudtommal igen nehéz bekerülni bőrgyógyászhoz. (Mikor kórházban dolgoztam, a "sürgős" varázsszóra, bennfentesként másfél hónappal későbbi időpontot kaptam.) Sajnos diákként nem engedhetem meg magamnak a magándokit. :\
2014. márc. 10. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom felétek mi a módi, nálunk két verzió van:

-előjegyzés és bő egy-másfél hónap

-fél nyolckor odamész, és délre szabadulsz


Ha nem ragaszkodnak az előjegyzéshez, akkor esetleg rászánsz egy napot.

2014. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Ha nemibeteg gondozóba mész, ott időpont nélkül is ellátnak (megvizsgálnak). Arra viszont készülj fel, hogy 1-2 órát (jobb esetben) ott kell ülnöd. Nem dobnál fel egy fotót? (jöhet privátban is!) Kíváncsi vagyok.


Második voltam.


üdv

2014. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor lehet utána nézek, hogy mikor van rendelési idő bőrgyógyászaton/nemi beteg gondozóban.


Utolsó: értesz hozzá? Ha igen, akkor küldök képet, hátha te tudsz mondani rá valamit.

2014. márc. 11. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:

#5. hozzászóló vagyok:

Nem, nem értek hozzá, csak kíváncsi lettem volna mivel állsz szemben. Ha esetleg kiderülne, hogy mi okozza a problémádat, legyél szíves megosztani itt. Köszönöm.


üdv

2014. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!