Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan kezelhető a rendellenes...

Hogyan kezelhető a rendellenes mutálás?

Figyelt kérdés
Már elmúltam 20 éves, és még mindig rossz hangom van. Régebben voltam orvosnál, ő azt mondta, hogy ez gyulladás, de nem az volt. Egy másik azt mondta, hogy várjak, és hamarosan vége. Most utánaolvastam, és találtam egy cikket, amiből kiderült, hogy ezt, ami nekem van, rendellenes mutáásnak hívják. Az érdekelne, hogy hogyan lehetne kezelni, kb mennyi ideig tartana, hova forduljak vele (fül-orr-gégészetre mindenképp megyek), illetve, hogy mennyi esélyem lehet ebben a korban a gyógyulásra.

2013. dec. 27. 18:20
 1/3 A kérdező kommentje:

www.beszedjavito.hu/mutalas-a-hang-felnotte-valasa#more-439

ez az a cikk

2013. dec. 27. 18:24
 2/3 anonim ***** válasza:

Benne van a cikkben... Logopédushoz kell fordulni. Bár én inkább ún. foniátert ajánlanék. A gégészeten megmondják, ahogy azt is megmondják, valóban a mutálással függ-e ez össze. Ha régebben gyulladásra gyanakodtak, lehet, hogy valami hangszalagbetegséged van, pl. csomó. Azt pl. műtik, ha szükséges.

De én a helyedben egyetlen cikkből nem vonnék le komoly következtetéseket, és nem is diagnosztizálnám magam.

2013. dec. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen, tudom

egy cikk még nem elég, de eddig ez a magyarázat áll hozzá a legközelebb, és ezért is akarok előbb orvoshoz menni, hogy biztos legyek

2013. dec. 27. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!