Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A vakbélgyulladásnak mennyi a...

A vakbélgyulladásnak mennyi a lappangasi ideje?

Figyelt kérdés
Tehàt úgy èrtem,hogy onnantol a helyzettol amikor elkezd a vakbel gyulladni illetve fàjni,de nagyon.Ez a folyamat egy nap allat vagy egy hèt allat következik be?Vagy a vakbèl olyan,hogy egyik percbe semmi a masikba mar halsz meg a fajdalomtol?

2013. nov. 20. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen változó, hiszen a gyulladás mértéke is változó lehet, továbbá a kiterjedése, a mozgásaid, így nem lehet az ütemét megmondani.


Nekem most vették ki idén januárban.


Nekem a kivétel előtt négyszer gyulladt be (egyik alkalommal sem kaptam gyógyszeres kezelést- tudniillik gyulladás csökkentővel -szuri- ellehet halasztani a műtétet,mivel ekkor akár meg is szűnhet, ha nem komoly, sokaknak ez teljesen le is viszi); az első gyulladásom kb májusban kezdődött, ezután viszonylag megszűnt jó pár hétig, de előjött még háromszor.

A végén viszont már perforált (december eleje fele). Persze ekkor sem mentem kórházba, majd január végén mentem, hiszen nem volt egy jelentős nagy kibírhatatlan fájdalom, de azért némely mozgásom korlátozva volt, hiszen szúró- égető érzést váltott ki ( de nem kibírhatatlan).

Amikor január végén műtötték, ekkor már teljesen betokozódott, és a környező szervekkel egybe nőtt, így az én rutin műtétem egy majd 8 órás elég komoly műtétté fajult.


A dokik elvoltak halva, és hitetlenkedtek, hogy nem fájt, meg miért nem mentem egyből dokihoz vele, de mondom nem volt vészesen fájdalmas.


A műtét estéjén már lábra álltam, persze nem csak poénból, hanem vécére kellett mennem ( sajnos én nem vagyok, egy kacsába vizelni tudó ember), ezért lábra álltam, és mentem. Nem volt egy leányálom az első éjszaka, de kibírható. 2 napig tartottak bent, és már mehettem is haza, persze ehhez hozzátartozik, hogy én direkt mászkáltam a kórházban, hogy nehogy szövődmény legyen. A lábadozásom kb ezután 3 napig tartott, rá 3 napra már a varratot is kiszedték (durván 1 hét múlva), és 1,5-2 hétre rá már dolgoztam, jártam edzeni, persze csak ésszel.

Teljesen kb 1-1,5 hónap múlva éreztem magamat mozgást tekintve.

DE!

Mivel én edzeni járok, így nekem a hasizom átvágása jelentős gondot jelentet, ezt újra kellett szoktatnom, ami még jelenleg is tart. Azaz az átvágott izmokat újra működésbe hoznom. Jelenleg már jó, de előtte amikor hasaztam akkor folyamatosan a hegesedés felé húzódott a lábam, azaz a mozgásomat eltérítette.



A családban anyának, és apának már kiszedték. Apám elájult a fájdalomtól ( 16 évesen), anyám is mondta, hogy elég durva volt neki (18 évesen), de én megúsztam.

(annyit hozzátennék, hogy én egyéb problémák miatt már egészen jól bírom a nagy fájdalmakat)

2013. nov. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!