Here-viszér-sérvét műtötték valakinek?
Ha nem okoz funkcionális eltérést a herék vérellátásában/hőszabályozában mostanáig, akkor a műtét (a minimális műtéti kockázattól eltekintve, ami mindig van, a legegyszerűbb beavatkozások esetében is) a szexuális életre nem lesz hatással.
(Ha súlyosabb esetről van szó, és már van eltérés, oldaliságtól függően (1v2oldali) lehet hímivarsejt szám csökkenésed pl).
Saját tapasztalatom mondjuk nincs ilyen műtétről, mindenképp történik fájdalomcsillapítás, amiatt ne aggódj, és heg pici fog maradni. Nem kell félni tőle amúgy, általában nem egy heroikus beavatkozásról van szó.
A herevisszér sérv (varicokele) a here vénás hálózatának kitágulását jelenti. Ez néha olyan nagyfokú, hogy a herezacskón áttapintva, csirkebélre emlékeztet. A herevisszér sérv csaknem mindig bal oldalon fordul elő. Ennek az oka, hogy amíg jobb oldalon a here vénája hegyesszögben nyílik a nagy hasi vénába, addig bal oldalon derékszögben a bal vese vénájába ömlik. A betegség bal oldali megjelenése annyira jellegzetes, hogy jobb oldali előfordulás esetén egyéb kóros eltérésre kell gondolni. A herevisszér sérv oka a vénás vér ellentétes irányú áramlása. A tágult vénákban lelassul a véráramlás, romlik a here oxigén és tápanyag ellátása és a káros anyagok elszállítása. Emellett a tágult érhálózat miatt megnövekedett vérmennyiség a bal here körül magasabb hőmérsékletet tart fenn, pedig ismert tény, hogy a here megfelelő működéséhez a testhőmérsékleténél kb. 2 C fokkal alacsonyabb hőmérséklet az ideális. Ezért a herevisszér sérv a férfimeddőség egyik legismertebb oka.
A kezelés lehetőségei
Amikor a betegség a spermaminőség romlásával, heretáji fájdalommal, vagy a here méretének csökkenésével jár, a műtét feltétlenül javasolt. A herevisszér sérv hasonló megbetegedés a lábszárakon jelentkező visszérhez, ennek megfelelően kezelése is szinte kizárólagosan sebészi. A herevisszér sérv műtét arra irányul, hogy egyrészt a tágult vénákat eltávolítsa, másrészt olyan anatómiai szituációt hozzon létre, ami a későbbiekben a vénák kitágulását megakadályozza, tehát a kiújulást meggátolja. A műtét után a visszerek és a panaszok nem tűnnek el azonnal, hanem idővel a lekötött erek elsorvadnak és felszívódnak. A műtét előtt fontos felvilágosítani a beteget, hogy idővel a visszértágulat kiújulhat, mert az azt kiváltó anatómiai ok nem szüntethető meg és az apró erek átvehetik a lekötött erek szerepét és később ezek is kitágulhatnak. Az időben végzett műtét esetében a gyógyulási eredmények igen jók. Az átlagos gyógyulási idő 3-4 hét, azonban ez nem azt jelenti, hogy eddig kell feküdni a műtét után, hanem azt, hogy ekkorra lesz a beteg teljesen terhelhető.
Nekem is csak mesélték akik ilyenen átestek.A műtétet altatásban végezték,és nem a heréken volt a beavatkozás .
A vénából vették ki az elzáródott részt,illetve tágították.
1-2nap csak a kórházban .
3 as voltam
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!