Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hülyeség lenne már most?

Hülyeség lenne már most?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és nem tudom, hogy levágjam-e a fanszőrzetem. Problémát okozok-e magamnak azáltal, hogy az után mar szinte muszáj lesz levágnom vagy jót teszek vele vagy nem tudom. zavar, mert hát van és nem kevés, de hülyeséget nem akarok csinalni.

2013. máj. 11. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
levághatod, de eléggé viszketni fog :D
2013. máj. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne vágd le, a fanszőrzet nem hiába van ott, védelmet nyújt a kórokozók, az idegen testek, valamint a túlzott meleg, vagy hideg ellen.
2013. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt egy jó kis cikk, hogy miért ne tedd:

[link]

2013. máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne teljesen vágd le. Ugyanúgy ahogyan egy tuját szépítesz.... hiszen ott sem vágod le az összes levelet- ágat... itt is ne kopaszra borotváld, hanem csak vágjál le belőle, de maradjon ott még szőr (ne egy boglya legyen).


Azt kell még hozzá fűzni, hogy eleink, és az állatok sem hordanak ruhát, de a szőrszálak végén van érző ideg is, így érzékeli ha valami hozzá ér, vagy valami nyomja, az állatok, és eleink ekkor megigazították, esetleg arrébb mentek. Mi emberek viszont hordunk ruhát, sőt elég szoros alsóneműket is szoktunk hordani, ami viszont neki feszül a szőr boglyának (ami direkt evolválódott boglyának, hiszen így adta meg a maximális védelmet), ezt az érző idegek folyamatosan érzékelik, és változtatnának a helyzeten, viszont nekünk az a normális fejben, ha van rajtunk alsónemű, és eltakarjuk- megvédjük, de ez belső programból adódóan még is felülírná, de nem teszi, így egy folyamatos feszültséget kelt az emberben, ami szorongást kelt. Majd figyeld meg, mennyivel másabb az, amikor levágsz belőle (ugyanúgy ahogyan egy hajnyírásnál, nem nullással, hanem 15 milisre, vagy 10 milisre stb vágod), mennyire felszabadítja az embert,amikor a ruha nyomásából eredendően nem lesz nyugtalanító hatású.

(amúgy evolúciós pszichológiából tanultuk, mesélte a tanár)

2013. máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem hülyeség, de azt jó ha tudod, hogy minél többször vágod le a szőrt annál erősebb lesz..

a többiek is jól mondtál, jobb ha nem borotvával, hanem ollóval vágod, ha már vágod, én is úgy szoktam, és sokkal jobb! :)


19/f

2013. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nyírj vissza egy kicsit a dzsumbújból, de 15 évesen ne akarj serdületlen kisfiúnak kinézni
2013. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

jó hozzá a gép is


a szőr nem lesz erősebb a levágástól, ez tévhit

2013. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szimpor válasza:
3-assal értek egyet! :)
2013. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha le akarod vágni,akkor csak rövidebbre vágd az ollóval,kicsit vágj a tetejéből,de nem csupaszítsd le teljesen,mert az sokan bu..zisnak tartják,ha egy ilyen tök csupaszka férfi zuhanyzóba kerülne jól kiröhögnéka háta mögött.De ha nem zavar akkor hagyd és ne nyúlj hozzá.
2013. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!