Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ferde gerinccel lehet rendes...

Ferde gerinccel lehet rendes életet élni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő lenne a kérdésem, bővebben: Már évek óta gerincferdülésem van, és nagyon ritkán tornázok, igazából arra lennék kiváncsi ha ez ilyen ferde marad akkor 100%-osan szükség lesz műtétre, vagy élhetek vele így is, rendes életet?
2009. aug. 31. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is, hogy mekkora a gerincferdülés mértéke. Inkább keress fel egy ortopéd szakorvost, és ő pontosan meg tudja mondani.
2009. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tudok :-)

Nem sikerült idejében viszaigazítani, bár nem is hiszek benne, hogy lehet. Sporttal karbantartom az izmaimat, hogy ne fájjon.

Nekem nem túl feltűnő, mert szép tartásom van, de én látom magamon, és máson is észreveszem.

Az rossz, hogy gyaloglástól, futástól pláne hamar megfájdul, ja és a császármetszésemnél alig talált a gerincembe az aneszteziológus :-P

Ettől függetlenül jól érzem magam a bőrömben, szerintem van élet gerincferdüléssel is.

2010. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem akarok bunkó lenni... mértéktől fögg... ha már olyan 60 fokos a ferdülés... érdekes lehet...



Egyébként erről tényleg egy ortopéd szakorvos tud mondani valamit, ő látja, hogy mi az, ami szükséges és mi, amit tilos... pl az úszás segít rajta, de a súlyemelés pont ellenkezőleg...

2010. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!