Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hajszáleres a makkom! (35F) 1...

Hajszáleres a makkom! (35F) 1 évvel ezelőtt kentem Pimafucort krémmel 1-2 hétig, azóta ilyen. Mit lehet tenni, volt már valakinek ilyen problémája?

Figyelt kérdés
Pláne a pereme körben elég piros, elvékonyodott a nyálkahártya. Lehet valamit tenni?

#piros #makk #hajszáleres
2013. jan. 8. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:

De mi a gond ? Ez egy külsőleg látható dolog .

Fáj,zsibbad,ég,viszket ? Azt nem irtad miért kezdted kenegetni .Lehet hogy annak ez a mellékhatása .

2013. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
húgycsőgyulladás miatt mentem urológushoz, és ki volt pirosodva a húgycsőnyílás arra írta.
2013. jan. 8. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát sajnos a szteroidos kenőcsöknek tud olyan mellékhatásuk lenni, hogy elvékonyítják a bőrt, úgyhogy ezzel lehet hogy így jártál... Nem tudom mit lehet tenni, de ha nem zavar a látványon kívül másképp, akkor próbáld meg túltenni magad rajta.
2013. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hali!


˙

A Pimafucort-kenőcs antibiotikumos spektrummal rendelkező szteroidos kenőcs, fitymaszűkületre is ajánlják, azonban SZIGORÚAN ORVOSI FELÜGYELET MELLETT, nemcsak gombás, vagy másodlagos bakteriális fertőzésre. Azonban ha elolvastad volna a kenőcs betegtájékoztatóját, akkor abban "Clin-tisztán" le van írva, hogy...

>>>>>

"4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így a Pimafucort krém is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

...

Ritka (e1/10 000 - <1/1000): 10 000 betegből 1-10-nél fordul elő.

...

A bőr és a bőralatti szövet betegségei és tünetei:

~--------~--------~--------~--------~--------~--------~

Ritka: A bőr sorvadása és elvékonyodása, hajszálértágulat, apró bőrvérzés, csíkok a bőrön (stria), rozácea (az arc bőrének gyulladásos bővérűsége), szájkörnyéki bőrgyulladás, elszíntelenedés, túlzott szőrzetnövekedés; visszaesés, lassúbb gyógyulás;

Ezek többnyire a hidrokortizon helyi mellékhatásai, általában kialakulásuk kockázata növekszik a kezelés időtartamával, zárókötés alkalmazásával, arcon, bőrhajlatokban, nemi szervek tájékán vagy hajas fejbőrön történő használattal, azaz a készítmény hosszan tartó vagy nagy mennyiségű gyógyszerrel történő használata eredményeként.

...

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét!"

<<<<<


Úgy glom, hogy a betegtájékoztató eléggé világosan megfogalmazta magát a választ is a kérdésedre. Én azt javasolnám...

1.) Légy figyelmesebb!

2.) Hagyd abba a készítmény alkalmazását, és minél hamarabb fáradj vissza az orvoshoz, aki ezt a kenőcsöt felírta és nála érdeklődj a hogyantovábbról!?


Am. meg ha jobban megfigyeled a makkod felszínét, alapból hajszáleres, igaz, ezt csak akkor le7 rendesen látni, amikor kőmerev állapotban teljesen hátrafeszíted a bréden az előbőrt, és a felszíne nem túl száraz. Sztem a Pim,afucort ezeket a hajszálereket "emeli ki", hiszen mint azt a betegtájékoztató is nagyon szépen megfogalmazta,...

"A bőr sorvadása és elvékonyodása, >>>HAJSZÁLÉRTÁGULAT,<<< apró bőrvérzés, csíkok a bőrön (stria), rozácea (az arc bőrének gyulladásos bővérűsége)"


Csak el kellett volna olvasni a betegtájékoztatót alaposabban, és figyelmesebben! :-)


Üdv: EE

2013. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Orvosi utasításra alkalmaztam!
2013. jan. 9. 15:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Az eddig is világos volt, hogy orvosi utasításra alkalmaztad, másképp ezt nem is le7, (az előbb ezt is leírtam). Csak éppen -- nem szeretem ismételgetni önmagam -- el kellett volna olvasni a betegtájékoztatót alaposabban, és figyelmesebben! :-)


Látod? Amit az előbb írtam azt SEM olvastad el kellő figyelmességgel, ez az imént megnyilvánulásodban is kiválóan látszik. (..feltételezvén, hogy nem a felfogóképességeddel van baj.) :-T


Üdv: EE

2013. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezért is használok kiemeléseket. De a figyelmetlenség viszont alapjaiban túl sokunkra jellemző negatívum. Annyi tökfölösleges kérdést, akár balesetet, kellemetlenséget le7ne megtakarítani egy kis ésszel ill. odafigyeléssel... do.Ob


Üdv: EE

2013. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Néha a kiemelésektől nem látni az erdőt :) Amikor meg beidézel egy amúgy is hosszú válaszba egy hosszú kérdést, amit teletűzdelsz ()-kbe tett javításokkal, akkor az ad 1, olvashatatlan, ad 2, senki nem fogja látni a lényeget és már csak a hosszúsága miatt se lesz kedvük nagyon sokat keresgélni.


Szerintem alapvetően jókat írsz, de néha tényleg elgurul a bogyó, és nagyon elmerülsz mindenféle piszlicsáré – akár irreleváns – részletekben, ahelyett, hogy lényegretörően megmondanád a frankót és/vagy igénynek megfelelően feltennél kérdéseket, a helyzet pontosítása érdekében.

2013. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Figyu!


A kritikát >>privibe, ne ide!

Ha van véleményed, akkceptálom, de az nem a nyilvánosságra tartozik. A golyó pedig nem gurult el, és ne keverd ide az egyik másik aktuális topik eseményeit. Ok?


Innen az offjainkat hamarosan kimoderáltatom a fentieknek megfelelően. Ha glod, írd meg a javaslataidat elfogad6ó stílusban. Bizonyára vannak olyanok, amiken szándékosan nem fogok változtatni, és így kell elfogadni, de le7 lesz, amiben felülbírálok majd pár dolgot, ha azt olyannak ítélem meg.


EE

2013. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az a helyzet, hogy a nemi szerv gombásodása esetén két krém egyidejű használata szükséges: Pymafucort és Pevaryl. Egyik nap az egyiket, másik nap a másikat.... legfeljebb kétszer egy nap. Ezt lehet 1-2 hétig használni, addigra elmúlik a gombásodás.

Látom, elég régi a kérdés, de talán más is hasznát veszi.

2015. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!