Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek a homoszexualitás...

Rédei Róbert kérdése:

Szerintetek a homoszexualitás egy választás vagy biologiai rendellenesség?

Figyelt kérdés
2012. aug. 19. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
rendellenesség
2012. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Semmiféleképpen nem tartanám "rendellenességnek", inkább egyfajta választásnak. Engem úgy neveltek,hogy mindenkit el kell fogadni olyannak,amilyen, van egy meleg ismerősöm,aki kamaszkorában járt lányokkal,de valahogy sosem érezte "igazinak" a dolgot, és mióta egy férfival él együtt sokkal boldogabb és teljesebb. Szóval úgy gondolom,ez valahol inkább választás,semmint "biológiai rendellenesség".
2012. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
A tudomány jelenlegi állása szerint semmi köze a genetikához, de körülbelül annyira választása kérdése, mint amikor egy gyermekkorában megerőszakolt kislány felnőve rettegne a férfiaktól.
2012. aug. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
95%

Oké, gondoltam, hogy sok baromságot fogok itt olvasni a válaszok között, szóval nem vagyok meglepve.


Semmiféleképpen sem választás kérdése az, hogy valaki meleg vagy sem. Az hogy valaki volt már nővel, az azt jelenti, hogy megpróbált a társadalmi normáknak megfelelni, de mivel ez nem tette boldoggá, egy nőtől nem jött izgalomba, később jött rá, hogy a férfiakhoz vonzódik. Ilyen van, de mindig is meleg volt, csak leplezte. Én sem a tegnapi focimeccs alatt gondoltam meg magam, hogy á, inkább holnaptól fiúkkal csinálom, mert mennyivel menőbb. Ez baromság. Egyébként is, miért választanám azt, hogy folyamatos megpróbáltatásoknak, meg megaláztatásnak legyek kitéve, csak azért, mert meleg vagyok, ha nem lenne muszáj? Te sem tudod befolyásolni, hogy egy nő dudájára vagy egy férfi dákójára izgulsz fel. Agyatokat amúgy mikor használtátok utoljára?

2012. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

Nekem erről mindig az a kutatás ugrik be, amiben olyan, egypetéjű ikerpárokat vizsgáltak, akiknél az egyik testvár homoszexuális volt, a másik hetero...


Nálam itt halt el a genetikai háttérre alapozó elmélet.

2012. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm ez a kérdés egy vitában merült fel az anyósóm és én köztem én jobban a genetikára gondoltam ő meg h egy választás :D köszönöm tényleg :D
2012. aug. 19. 18:50
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

Na, akkor naivaknak és liberálnáciknak ajánlanám Dr. Niklas Langström kísérletét, ami a témában végzett eddigi messze legnagyobb tudományos kutatás. A végeredménye:


- a gének szerepe elhanyagolható

- a környezeti hatásoké a legnagyobb

2012. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

A környezeti hatásoknak semmi köze a szexuális orientációhoz.

Genetika+hormonális hatások.


Nem rendellenesség,hanem tudatos szaporodószabályzó az evolúció részéről.

2014. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!