Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » FINASZTERID vény nélkül...

FINASZTERID vény nélkül honnan szerezhető be?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves srác vagyok, 8 hónapja úgy éreztem teljesült a legnagyobb vágyam, színészként szerepet kaptam egy játékfilmben, ezért idén otthagytam az egyetemet és az egész életem ennek a munkának rendeltem alá.

Sajnos az öröm korai volt, ugyanis kb. fél éve elkezdett nagyon hullani a hajam. Elmentem a háziorvosomhoz, aki csináltatott néhány labor-vizsgálatot, amiből kiderült, hogy semmi bajom, ezért elkezdett velem Revalid-ot szedetni, napi 3x2 kapszulát, mondván, hogy talán valami más hiánybetegségből vagy a stresszből adódik a hajhullásom. Öt hónapon keresztül a napi 3x2 Revalid adott egy jó nagy pofont a szervezetemnek, nem beszélve az áráról (kb. 60 ezerbe került). Eredmény persze nulla.

Legúlabb diagnózis: öröklött hormonális andorgén kopaszodásban szenvedek. Elküldtek az urológiára, majd onnan az andrológiára, aztán a bőrgyógyászatra és végül egy fizetős hajgyógyászati rendelőben kötöttem. A vicc az a dologban, hogy mindegyik helyen azt mondák, hogy egy FINASZERID hatóanyagú gyógyszer tutira használ (nem úgy mint a jelenleg alkalmazott REAINE oldat), de egyik "SZTK-s" doki sem meri kiírni egy 21 évesnek.

Tegnap beszéltem egy témában jártas magánorvossal, aki azt javasolta, szerezem be "feketén" a FINASZTERIDET, de csak max. 10 hónapig használjam, aztán keressek valami más, lehetőleg homepátiás megoldást pl. fűrészpálma kivonatot.

Végezetül szeretném hozzátenni, hogy nem a hiúságom miatt akarom megállítani a kopaszodásomat, csupán nem akarom, hogy a rendező/producer úr szerződést bontson velem egy olyan genetikai bakiért, aminek normális esetben csak kb. 10-20 év után kellene esedékesnek lennie.

Én mindent egy lapra tettem fel, feláldoztam a családot, a sulit és barátnőmet és nem akarom, hogy az álmaim megvalósításában egy ilyen bagatel dolog akadályozzon meg.

Bocsi, a kisregényért. Tudtok segíteni?


2011. okt. 7. 02:35
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Ha tényleg nem a hiúságod vezérel nem volna egyszerűbb kopaszra borotválni a fejed? Egyébként nem hiszem, hogy a hajad fogja eldönteni, hogy kapsz-e szerepet, hanem a tehetséged. Ha nem felel meg a rendező/producer úrnak a hajad kinézete, adjon rád parókát.
2011. okt. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Marha jó orvosod van, azt elfelejtette mondani, hogy a feketén vásárolható gyógyszerek nagyobb része hamisítvány, amiben hatóanyag nulla, jobb esetben csak nem használ, rosszabban meg tönkre is tesz.

Inkább hajbeültetésen és hasonlókon gondolkozz.

Próbáld meg külföldi ismerősökön keresztül beszerezni, hátha ott könnyebben jutnak hozzá, ha már ehhez ragaszkodsz (bár az orvos nem véletlenül nem akarja kiírni...)

2011. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek tökéletesen igaza van. Én is a parókát vagy a műtincsek felragasztását tartanám a járható útnak, de sajnos ebben nem én döntök, a szerződésem szerint a teljes színészt követelő munka (azaz az élő forgatás) megkezdése előtt bármikor egyoldalúan kirúghatnak, olyan dolgokért, ha pl. számot tevően megváltozik a külsőm. Az egyszerűség kedvéért, úgy fogalmazok, hogy a filmben nagy hangsúlyt kap a haj és én még 1 éve egy eléggé dús hajú hapsi voltam. Nem a természet törvényei ellen akarok hiábavalóan harcolni, csupán annyit akarok, hogy a munka kezdetéig visszadúsuljon a hajam, hogy ne bontsák fel az előszerződésem. Erre sajnos még a hajbeültetés sem jó, mivel a fejemen nem kopasz foltok vannak, hanem nagyon ritka lett a haj. Csakis a hormonális gyógyszer segíthet, de mivel egy évig sem fogom szedni, így nem okozhat tartós károkat bennem. Utánna majd próbálkozom mással.

Második: A fekete piacot egy magánorvos ismerősöm ajánlotta, és sajnos nem tudom, mennyire igaziak az ott kapható gyógyszerek. A lényeg az, hogy szükségem van erre a gyógyszerre, lehetőleg minél gyorsabban. A összes orvos eddig ezt ajánlotta és sajnálom, hogy ennyire féltik a praxisukat és nem írják ki nekem...

2011. okt. 8. 15:49
 4/4 anonim válasza:

Biztos nem aktuális már, de azt nem mondták el az orvosok, hogy ez a "szer" (szar, inkább) gyakorlatilag kiherél? Drasztikusan lenyomja a tesztoszteron termelésed!


A tesztoszteron termelés csökkenésével meg nem a külsőd fog jelentősen megváltozni hanem a lelki világod, meg a motivációid!

Én is androgén kopaszságban "szenvedek" (szenvedek a lókukit, élvezem hogy agilis, szenvedélyes férfi vagyok) de inkább maradja férfi minthogy ilyen szarokat szedjek, amúgyis 3mm-es fejszőrzetem.

2015. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!