Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez sömör? Mit csináljak vele?

Ez sömör? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja volt körülmetélésem. Minden rendben volt, kamilláztam, gyógyult rendesen, ahogy kellett. Három és fél héttel a műtét után megkérdeztem egy ismerősömet, akit már régebben metéltek körül, hogy ő mennyit várt a szexszel. Azt mondta, hogy magának három hét után csinálta először, lánnyal meg egy hónap után. Mivel nekem már eltelt három hét, még aznap este rárántottam... de valamit rosszul csinálhattam, mert utána a fitymám két szélén szinte egyből begyulladt, két csíkban,amik pont nem értek össze elől. Egyből bekentem Nizoral kenőccsel, megint békénhagytam pár napig, és a gyulladás el is múlt, viszont ott, ahol be volt gyulladva, azóta furán néz ki. Ilyen aprócska fehér dudorok vagy mik vannak ott, pont azon a területen, ahol az a két gyulladt csík volt. Ezt már nem mulasztja el se a kamilla, de a Nizoral, néha kevésbé látszanak, néha jboban, de azóta még egyszer sem tűntek el teljesen. Valahol azt olvastam, hogy ez a sömörnek valami enyhe formája, és általában attól van, hogy ez az "előváladék" ráfolyik a fitymára, ez irritálja. Ha tényleg így van, akkor ha ez a váladék alvás közben jön, akkor mit tudok ellene tenni? Azt is írták, hogy valami enyhe kenőccsel kell kenni, vagy hintőporozni, és pár nap után elmúlik. És ha mégsem? Mi lesz most velem? Végre tudnám használni, de most emiatt ha rámhajt egy csaj, megint el kell hajtanom... :S
2011. jún. 25. 23:06
 1/2 anonim válasza:

Kétféle sömör is van, egymáshoz semmi közük. (Övsömör: bárányhimlőbacik bujkálnak benned -- úgy életed végéig, és időnként aktiválódnak: nem gond. A pikkelysömör: nagyon húzós tud lenni; valami autoimmun folyamat van a hátterében.)

Leírtjaid alapján egyik se vetődne bennem föl (nem bőrgyógyász vagyok).)

Nizorál: gombairtó: nem köll.

Hintőpor semmiképp: csak "váladékos-poros sár" lesz belőle: fertőző bacik remek lakóhelye.

A többi részletre nem térek ki.

Indulás orvoshoz!!!!

2011. jún. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Már persze a bárányhímló nem bacis, hanem víruska, de ez most mindegy.

Ha van, amire még külön kérdeznél: tedd meg!

2011. jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!