Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymafék műtét mikor legyen?...

Fitymafék műtét mikor legyen? Többi lent.

Figyelt kérdés
13 vagyok és mikor "bűvölöm a bohócot" akkor érzem, hogy fájdalom nélkül csak a makkom 1/2-1/3 részéig tom lehúzni a fitymát. Mikor lenne érdemes műtétet végezni? (Légyszí csak értelmes válaszokat.) Kösz.
2011. márc. 29. 23:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocs elírtam: 1/2-2/3.

És esetleg van-e más út?

2011. márc. 29. 23:37
 2/12 anonim ***** válasza:

Mikor legyen? Bármikor, de minél hamarabb, annál jobb. Ahogy idősödik az ember, ez annál nagyobb műtétnek számít. Meg hát eléggé visszaveti az embert szexuális és pszichés téren.


Amúgy biztos, hogy a fitymafékkel van baj? Nem fitymaszűkület?

Orvos látta már?

2011. márc. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát most én is picit pánikba estem. Szerintem fitymafék, mert mikor hátrahúzom ott fáj és kifehéredik (gondolom a húzás miatt). A fitymámmal nincs semmi baj, már egyszer volt egy letapadás de az el van már rég rendezve, a doki meg nem szólt akkor, úgyhogy szerintem nem az. Na és még egy, kérdés: ezt hogyan adjam be anyumnak???
2011. márc. 30. 16:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Hali!



Így:

"-- Anyu, gyere üljünk le egy picit! Szeretnék neked elmondani valamit!

-- Úgy érzem, van egy olyan problémám, hogy nem tudom rendesen hátrahúzni a fitymámat, mert a mögötte lévő fék nem engedi tovább egy bizonyos pontnál, amiatt meg fáj, mert feszül! Szeretnék elmenni az urológushoz, hogy átvágathassam, vagy leégessék nekem!"


ENNYI!


~-~-~-~-~

Azt pedig jól látod, hogy muszáj lesz szólnod apudnak, -- vagy ha neki nem, akkor anyudnak, -- mivel még kiskorú vagy, és a szüleid vmelyikének a beleegyezése kelleni fog a beavatkozás engedélyezéséhez. De emiatt ne szégyeld magad előttük! Nemcsak neked van ilyen aprócska szervi rendellenességed! :-)


Viszont a fitymaszűkületedről én sem vagyok meggyőződve, hogy nincs! Attól még, hogy nemtudni hány éves korodban 1x volt feltépésed RÉGEN, az még nem azt jelenti, hogy most nincsen. Hidd el, írtak már rám olyanok, akiknek serdülőkor utánig semi bajuk nem volt a fitymájukkal, aztán 1x csak vmi miatt beszűkült nekik. S:-s Ez persze nem azt jelenti, hogy neked is beszűkült, mindössze azt mondom, hogy nem vagyunk meggyőzve arról, hogy VALÓBAN NINCS-E SZŰKÜLETED!? De még, ha lenne is, az még akkor sem ok arra, hogy bepánikolj! :-o

NYUGODJ MEG, Pajtás! FEL A FEJJEL ;-D



***

A szűkületedet okoz6ja amúgy maga a féked rövidsége, feszessége is, mivel megfigyeléseim szerint a szűkületet okozó bőrgyűrűk javarésze nagyon gyakran a fék felső részéből indul ki, és szorítja be a makkot a fitymával.


De tegyük fel, csak a fék a bajod. Oké! Nézzük mi is történ7...!?

Egy ilyen beavatkozás nem vészes, nem is fáj, ráadásul pillanatok alatt megvan. Kapsz 1 szurit kétfelé osztva a makkodba, amit alig érzel, aztán már is elfekszik a bohóc, és lehet átplasztikázni az orrát. ;-D


A fékátvágás során nem kell a fitymádhoz nyúlni, ez nem körülmetélés, viszont a fék átvágása, eltávolítása megold6ja a fitymaszűkület kérdését, is, vagy ha nem is, de mindenképp javít6 rajta. Gyakran kombinálják a kreatív, jófej, normális, betegközpontú urológusok egy keresztirányú bemetszéssel is, ha azt szükségesnek ítélik meg.

˙ De ha a dokid nem ilyen és vhogy elkezdené felhozni a körülmetélést, mint megoldási javaslatot, esetleg rá is akarna beszélni, vagy "ajánlani kezdené", -- az gyanússá te7i őt arról, hogy a szándékai nem tisztességesek, emiatt -- BÁTRAN MONDD, HOGY: "--KÖSZÖNÖM NEM!", vagy ne bízd rá a bohócot, mert akkor könnyen meges7, hogy nem marad sapkája! Ebben az esetben szólj apudnak vagy annak, aki elkísér pl. anyudnak és keressetek egy másik orvost! (Megte7ed!)



Magától a fékátvágástól önmagában ne ódzkodj, mert nem halsz bele, és könnyen ki le7 bírni! :-)

Meg, ha már most gondot okoz, miért szenvednél vele még tovább? Csináltasd meg inkább most, még míg időben vagy, így nem kell filóznod a barátnő-dilemmán! (...hogy mi van, ha...!?)


Egyik barátom vhogy így élte meg:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__15..



*** *** ***

Ha meg a fékeddel időközben baleset történne, akkor így járj el, és fordulj nyugodtan az urológushoz:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..


Még egy topik, ahol mindenről találsz infót, ami a témádhoz kapcsolódik:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..



========

Remélem tudtam segíteni!

Nem szeretem ismételni önmagamat, de a te érdekedben megteszem: NE SZÉGYENKEZZ Pajtás! :-)

NYUGODJ MEG, és FEL A FEJJEL ;-D


Üdv: EE

2011. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szia EE!


Kösz. Napokon belül megpróbálkozom vele. :) Átolvastam a dolgokat és felfedeztem, hogy a a makk előrehajlása az egyik "tünete" a féknek, és nekem is előrehajlik a makkom húzásnál. Úgyhogy szerintem ez tuti hogy fék. De majd meglátjuk.

Kösz a bátorítást!

2011. márc. 30. 21:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Nincs mit! :-)

Azonban ne próbálkozz, mert akkor nem fog sikerülni. Inkább csak 1xűen szólj nekik, üljetek le, és mondd el nekik! ezen jobb mihamarabb átesni, és le7őség szerint minél kevesebbet filózz rajta, mert... "A tett halála... AZ OKOSKODÁS!" :-o


Még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy nincs fitymaszűkületed. de ha gondolod, a 2. és a 3. link alatt van egy másik olyan link, amely egy kérdéssort tartalmaz, mely 17 alapkérdésből áll. Annak segítségével könnyebben konkrétizál6od a problémádat odalenn!? Egy biztos, a fék az nagy vszséggel valóban problémás le7 eddigi leírásaid alapján.


Üdv: EE

2011. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Íme a sor, válaszokkal:


1.) Hány éves vagy? 13


2.) Petyhüdt ill. merev állapotban mennyire jön hátra a fityma? petyhüdten teljesen, mereven 1/2-2/3 részéig a makknak


3.) Milyen makacs a szűkületed? Le is tapadt eddig a makkodra a fitymád, esetleg begyulladt, berepedezett, kihegesedett...? egy nagyon pici letapadás volt kb. 2-3 éve a doki egyszerűen kézzel felszakította, azóta nincs letapadás


4.) Fitymatúltengésed van, vagy rövidebb a fitymád a makkod végénél? Ha hosszabb, kb. mennyivel megy/teng túl a makkodon? (mm/cm-ben megadva) 6-7 mm-rel megy túl


___ ("Fitymatúltengés" alatt arra glok, hogy: Annyira hosszú-e a fitymád, hogy alapállapotban is befedi a makkodat, de rendesen!? Mennyi fityma "csücsörít" a makkodon túl még?) fentebb írtam: 7 mm



4b.) __ A fitymád vége milyen? Sima, megvastagodott vagy bojtos? hogyha ilyen fent-lent kacifántost jelent a bojtos akkor igen: bojtos



5.) Csöveléskor fel szokott-e fúvódni zsákszerűen a fitymád gyerekkorodban, vagy az eddigiekben bármikor a szűkület miatt? nem


6.) HOGY NÉZ KI A (fityma)FÉKED? ˙ ˙ (szleng: "kantár")

egy 5-6 mm vastag húr


(INFÓ: A fék egy húrszerű bőrképlet, amely az őskorban a vadászó ember fitymáját a helyén (a makkon) tartotta, ill. megFÉKezte annak lecsúszását és visszahúzta a makkra.

Általában A HÚGYCSŐNYÍLÁS AJKAIBÓL NYÍLIK, A MAKK ELÜLSŐ (frontalis, zacsifelőli) OLDALÁN LEFELÉ FUT, MAJD a makkból átlépve a fitymába A MAKK-korona (sulcus coronarius glanddis) HÁTOLDALI (dorsalis) PEREMÉNEK MAGASSÁGÁBAN ált. kettő vagy többfelé ÁGAZIK EL.

A féket egy vékony bőrszerű hártya vagy a belfityma bőre rögzíti a fity-MA-kkhoz. Többféle féket láttam és vizsgáltam már. A tiéd...

> _____ EGYHÚROS vagy KÖTEGELT HÚROS (tehát olyan, mintha több húr olvadna egybe), ...illetve...


sztem egyhúros


> _____ a fék húrja(i) egyenként VÉKONYak/VASTAGok? )


vastag


6b.) __ Hogy érzed? A féked is rövid le7? Feszül, ha hátrahúzod? Ha igen, mennyire?

feszül, fehéredik. elég kellemetlenül feszül


____ Petyhüdten, félmereven, ill. teljesen mereven.


petyhüdten: egyáltalán nem, félmereven: 1/5-2/3 rész mereven: uúgy mint félmereven


6c.) __ Ha hátrafeszíted a fitymát, a féked önmaga alá húzza-e a makkodat? Ha igen, mennyire?

Hát, begörbíti a makkot. Olyan közepes mértékben.

Csak merev állapotban.


6d.) __ Gondoltál már arra, hogyha csak átvágatod, vagy eltávolíttatod (lézerrel: leégetteted) a fékedet, azzal esetleg javul, jobb esetben megszűnik a problémád? ˙ ...VAGY... ˙ úgy glod, a szűkület oly mértékű, hogy ez nem oldaná meg a dolgot?

Szerintem ez megoldaná a fék-problémát, mert így nem feszülne. Plusz így legalább később félelem nélkül szexelhetnék.


7.) Konkrétan hol fáj hátrahúzáskor? Mely pontokon?

Ahol a fék a húgycsővel találkozik.


7b.) __ Ilyenkor a makkod vagy a fitymád fáj, éget, csíp, vagy micsinál... jobban?

Fáj, és elég komolyan. és a makkom fáj.


8.) A makkod mennyire érzékeny, gyulladt lenne?

Nem gyulladt és soha nem volt nagyon érzékeny.


9.) Hogy megy a szex ill. önkielégítés így?

Az önkielégítés probléma nincs, csak a hátrahúzással. Tehát nem feszül a fitymám, csak ha lehúzom.


9b.) __ Milyen gyakran és ennek során mit tapasztalsz? (Az nem kérdés, mennyire zavar...!?)

Amikor lehúzom a fitymát nagyon fáj a fékem.


9c.) __ Bnőd van/volt már, vagy pont emiatt nem mertél kapcsolatba kerülni egy lánnyal?

Még nem volt, de remélem az is eljön egyszer. :)


10.) Mióta van szűkületed?

Szerintem nincs szűkületem.


11.) Hogyan jöttél rá, hogy szűkületed van? Mikor esett le, hogy szted az lehet a bajod?


Válasz eggyel fentebb.


12.) Az életedet mennyiben befolyásolta/befolyásolja ez a fimózis? Szégyenlős, gátlásos vagy/lettél miatta? Szoktál lelkileg dilemmázni ezen, hogy nem tökéletes minden odalenn?


Nem vagyok gátlásos, csak egyszerűen zavar, hogy nincs rendben a fék.


13.) Szüleid tudnak a szűkületről, vagy valaki?

Gyerekkorodban ők nem szokták húzogatni a fitymádat? Na és te?

Nem, nem tudnak még a fékről. Nem hiszem, hacsak nem csecsemőkorban. Én szoktam húzogatni (húzogattam) a fitymámat.


14.) Eddig mit tettél a szűkület megoldása érdekében?


Még semmit.


15.) Mit szeretnél? Mikor akarod megoldani a problémát és milyen megoldásokon gondolkodtál eddig? Tisztában vagy azzal, hogy milyen le7őségeid vannak a szűkület megoldására?


A lézeres átvágáson gondolkodtam. És minél hamarabb (tehát 1-4 héten belül)


16.) Urológusnál akkor tehát nem voltál. Valaki orvos (házi- vagy körzeti, sulidoki... stb.) eddigiekben vizsgálta már a nemi szerveidet?


Csak a szokásos sulivizsgálatnál. De ott csak petyhüdten vizsgálják. Csak nekem akkor nincs bajom, csak mereven van a probléma.


16b.) ___ Utoljára mikor, ha igen?


3-4 éve.


16c.) ___ Aki vizsgált, ő nem tett utalást arra, hogy gebasz van?

Csak a letapadást vették észre.


17.) Önvizsgálatot szoktál végezni magadon? Ha igen, hol és milyen gyakran?


Régebben végeztem egyszer-kétszer. De még nálam ez nem hiszem, hogy nagyon szükséges.

2011. márc. 30. 23:29
 8/12 A kérdező kommentje:

És mondjuk egy urológus mit csinál? Nem kérek pontos magyarázatot, csak, hogy úgy kb. mire számíthatok. Kérdezget? Megvizsgál?

Előre is kösz a választ.

2011. márc. 30. 23:43
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves EE!


Nem tudom, hogy esetleg nem jársz fönn, vagy történt valami, de nagyon örülnék, ha válaszolnál. Várom válaszod!

2011. ápr. 5. 21:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Hali!


Igazság szerint szándékosan nem válaszoltam eddig, mégpedig azért nem, mert egy kissé összezavart, hogy a válaszokat nem a kérdéssort tartalmazó topikban leírtaknak megfelelően írtad le, hanem ide. (Ez a ritka. A válaszokat SOSEM ide írják ki azok, akik válaszolnak rá, hanem elküldik. Ez is benne van a topikban...)


Ebből és bizonyos válaszaidból arra következtetek, hogy nem nézted át kellő alapossággal az EGÉSZ oldalt, ill. nagy vszséggel félreértelmeztél pár megadott dolgot, néhány állításod pedig ellentétbe került egymással. Ezek alapján mjuk nem kéne csodálkoznom, mert: még valóban gyerek vagy. Azonban ennél érettebbnek gondoltalak az itt eddig megismertek alapján, emiatt beleestem abba a hibába (ez sem gyakori nálam), hogy egy fals sztereotípiát alakítottam ki magamban rólad. Így aztán persze másra számítottam. A zavart egy részét ez okozta nálam, emiatt is nem éreztem rá arra, hogy mit kellene írnom neked. Ezt időbe tellett így megfogalmaznom neked. ((:-I


Uakkor a válaszaid kapcsán arra a következtetésre is jutottam, hogy a kérdéssor bizonyos pontjait át kell fogalmaznom, ill. méginkább ki kell bővítenem a közeljövőben, mert amire kíváncsi voltam a válaszaidból az egyértelműen nem derült ki. Ez is zavart. S:-S



Ezek alapján nem igazán tudtam, mit ír6nék... nem gyakran van ilyen, emiatt is nem válaszoltam. A másik meg az, hogy azt feltételeztem, hogy a beszélgetés a szüleiddel azóta már lezajlott már, így a válaszom szükségtelenné vált.


EE

2011. ápr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!