Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mivel lehet magyarázni, hogy...

Mivel lehet magyarázni, hogy a férfiak többsége nem megy orvoshoz, szinte még akkor sem, ha már fáj?

Figyelt kérdés
Ha pedig mégis elmegy és az adott orvos további kivizsgálásokra küldi, de közben elmúlik a fájdalom, akkor továbbra is belesz... az egészségébe. Pedig akár komolyabb baj is lehetne. Ráadásul az is kevés, hogy ha már a saját maga érdekében nem jár utána, akkor a családjával "zsarolja" az ember.
2011. jan. 8. 18:21
 1/5 anonim válasza:

Sajnos én így vagyok a faterommal.

Akkor megy csak el dokihoz ha már napok óta nem bír aludni a fájdalomtól és ha beutalják a kórházba,akkor mindenféle okokra hivatkozik csakhogy ne kelljen befeküdni....nem tok mit csinálni vele felnőtt ember..csak az a baj,h.az életével játszik!

2011. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont most tanultam ilyesmiről... Ez egyrészt a régi férfi-női sztereotípiákból ered, hogy a férfi az erős, a családfenntartó, ezzel nem fér össze az a szerep, hogy ő is lehet beteg, mert a betegség a gyengeség sztereotípiájával kapcsolódik össze. Másrészt a mai kultúrában a férfiak képéhez szintén olyan jelzőket társítanak, mint a "macsó", és aki macsó, az tűri a fájdalmat, nem panaszkodik. De ez a tulajdonság adódhat a személyiség jellemzőiből, vannak, akik tudatosan kicsinyítik a problémáikat, mert félnek attól, hogy valójában valamilyen komoly bajuk is lehet, és azért nem mernek vizsgálatra menni, mert félnek hogy bebizonyosodik, amitől tartanak. Úgy gondolják, hogy amíg nincs rá bizonyíték, hogy betegek, addig nem azok, és bizonyíték nem lesz, mert már pedig ők nem mennek orvoshoz.
2011. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És azt rudjátok, mit lehet ez ellen tenni? :)

Semmit, csak nézni, ahogy romlik az egészségük? Mert a veszekedés, unszolás, orvostól előre időpontkérés nem segít.

2011. jan. 8. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem sajnos.

Be kell láttatni velük, hogy ez a helyzet így problémás, rá kell őket döbbenteni arra, hogy ezen változtatni kell, és kell valami megoldást találni. Sokszor ugyanis mi férfiak hajlamosabbak vagyunk sokkal borúlátóbbaknak nézni problémáinkat, mint amilyenek, és aki nem tud nyitott lenni a környezete felé, az makacs és önfejű mivoltában nem fogja rávenni magát arra, hogy lépjen.


Meg kell győzni, és valamit (reményt/hitet/célt...) kell adni ill. kitűznie neki ahhoz, hogy lépjen valamit, tegyen valamit önmagáért.

Példaként az egyik barátom hoznám fel, aki cigizik. Én hiába akarom meggyőzni arról, hogy nem kéne csinálnia, mert ő is saját indítékok alapján cselexik. Azonban voltak időszakok, amikor volt egy célja, akkor minden további nélkül letette a bagót. Ezt kellene elérni annál a személynél is akiről szó van, CSAKIS AKKOR SIKERÜL7! :-o



** ** **


Előző [01-08 18:31]-es hozzászóló válaszával sok szempontból egyetértek. Azonban azt még tudni kell, hogy a szívósság mellett a férfinak nemcsak macsónak kellene lennie, hanem előrelátónak és okosnak is. Éppen ezért előre kellene látnia a problémákat, hogy azokat megoldhassa, vagy pedig segítséget kérnie időben, de sajna pláne a mai világban az emberek annyira nem figyelnek oda egymásra, hogy rengeteg a zárkózott ember, zömmel férfiak. Ez a társadalmi stílus meg egyáltalán nem kedvez annak, hogy az emberek megnyíljanak, és beszélni merjenek problémáikról. Ezt csak úgy le7 elérni, ha gyakrabban folytatunk velük hosszabb, tartalmasabb beszélgetéseket, és megbeszéljük sztereotípiáikat, tévhiteiket, hogy azokat idővel kiiktathassuk és meggyőzzük a másikat arról, hogy talán nem az a jó megoldás, amit ő annak hisz, hanem van itt egy sokkal jobb, amit kipróbál6na. Akkor talán ő is belátóbb lenne, ha megpróbáljuk megérteni szempontjaikat, önös indítékaikat, persze ehhez rengeteg idő, türelem, törődés és szeretet kell a megfelelő építő és támogató hozzáállás mellett.


Üdv: EE

2011. jan. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, amikor nekem bajom volt, amikor pici voltam és az orvos meg egy fitymaszűkületet úgy "oldott meg", hogy lecsonkolta az egész fitymát és iszonyatosan rondán is (cukkcakkos vágás) akkor még nem sejthette senki, hogy mi lesz ebből később.

Mire nagy lettem és használnám a péniszemet a pisilésen kívül másra is, a rossz és hanyag vágás miatt a makkra tapadt kis bőrdarab minden mozdulatnál feszít, fájdalmat okoz.

Ezért ha szexelni akarok, akkor extra adag síkosító és még drog is kell, hogy menjen.


Az orvosok szerint nincs probléma (na ez milyen már) hát ezek után szerintetek, elmegyek még egyszer az orvoshoz segítségért, ha nincs rá olyan durva okom, hogy már a mentő vigyen be?

2011. jan. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!