Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy lehet a reggeli vizelet...

Hogy lehet a reggeli vizelet csöpógést kikerűlni, megállítani?

Figyelt kérdés

Ez már többször is jelentkezett úgy, hogy a pizsamám ott lent reggel vizeletes lett. Nem "pisiltem" be, de nagyon kellemetlen volt a folt, kellett pizsit is cserélni. Mi a "természetgyógyász" megoldás, mivel az urulógus nem tud erre gyógyszert és megoldást adni.Talán a népi gyógyászat tud valami értelmeset erre. Most az van, hogy minden felébredéskor kimegyek vizelni és így végighajtom az éjszakát, hogy reggel szárazon ébredjek. Csakhát így nem alszom rendesen, az automatika viszont nem ébreszt fel.

Mit lehetne tenni? És ne az urulógust ajánljátok, azon már túlvagyok.

A segítőkész válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.



okt. 13. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha akkor kezd el csöpögni, amikor fekvésből függőleges helyzetbe kerülsz, akkor megnő a nyomás a záróizom pedig nem bírja el. Talán, ha lassabban emelkedsz fel, akkor van ideje alkalmazkodni, de ez nem biztos. Fontos lenne a korod, és a nemed, esetleg erősen túlsúlyos vagy-e.
okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
okt. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Intimtorna. Itt maguk az izmok vannak elsatnyulva, erre semmi csodaszer meg természetgyógyászati 💩ság nem segít.
okt. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az intimtorna éppen az "elsatnyult" izmok megerősítésére való. De azért nem mindenki tudja csinálni, elég bonyolult gyakorlatok.

Ha csak reggel van probléma, oldd meg egyszerűn: tegyél oda egy kis kéztörlőt -akármit- ami felszívja azt a pár cseppet, ami kijön, amíg odaérsz a wc-re, akkor nem kell pizsit cserélni.

Ha éjszaka is szivárog, akkor inkontinencia betét segíthet, hogy nyugodtan alhass. Van férfiak részére is, Rossmannban, DM-ben is kapható.

okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kérdésre válaszolva: férfi vagyok 77 éves. Már arra ébredek, hogy vizelnem kell, de már pár csepp bent van. Lehet, hogy a mozgás hozta ki. Ahogy kimegyek, tudom folytatni, tehát nem a teljes mennyiség jött ki, ezért írom, hogy pár csepp, de elég, hogy nedves legyen a pizsama. Ü.
okt. 14. 14:22
 6/7 anonim ***** válasza:

1, és 4-es vagyok. Sajnos az évek folyamán gyengülnek az izmok, ez a záróizmokra is vonatkozik. Megpróbálhatod az intim tornát, de mint írtam elég bonyolultak -legalábbis a női tornánál- a gyakorlatok. Ha az urológusnak sem volt jobb ötlete, akkor szerintem törődj bele, és keress valami megoldást, ahogy a 4-ben írtam. Még annyit, hogy ha a betétet választod, azt a pizsibe nemigen tudod beragasztani, egy hagyományos alsónadrág -nem boxer- kell hozzá. Hidd el, nem olyan szörnyű, és nemcsak a vizeletet, a szagokat is megköti.

Ismerősömnek a háziorvos írt valami tablettát, és azt mondta, hogy nagyon jó, de nem tudom mi volt az. Esetleg kérdezz rá a háziorvosnál is, hátha van mégis valami megoldás.

okt. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 4-es biztató válaszát, lehet, hogy a betét lesz a jó megoldás, mivel ez mostanában már sűrűbben előfordult, esetleg a háziorvos a tablettával kapcsolatban, bár tudom, hogy nem szeretik, ha valaki okoskodik.

Köszönöm mégegyszer.

Üdv.

okt. 14. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!