Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hamar korpásodik a fejbőröm,...

Hamar korpásodik a fejbőröm, forduljak orvoshoz kivizsgálásra?

Figyelt kérdés

Már lassan 3 éve küzdök a fejbőröm korpásodásával (száraz, nem zsíros korpa)


Fodrászom a folyamatos 3 hetes Nizoralos kúrákat(hajmosás) javasolta, ami annyit jelentett hogy 3 hétig nizorallal mosok hajat, utána meg a szokásos samponommal (ez hosszú ideig Head&shoulders volt, előtte meg Yves Rocher).


Idővel úgy tűnt ez sem segít sokat, így valami nagyobb bajra gyanakszom. Hosszú hajú férfi vagyok, hajamat hetente kétszer mosom, fodrász tanácsára. Hajtípusom minimálisan göndör, erős, dús hajszerkezetű, amit kéthavonta ritkítok.


Esetleges tanácsokat, vagy javaslatokat elfogadok, illetve hogy milyen orvoshoz forduljak, hogyha nagy a baj?



tegnap 18:47
 1/8 A kérdező kommentje:
Az még kimaradt hogy tudtommal nincsen semmilyen bőrproblémám, viszont a forró víz hatására néha-néha piros foltok fordulnak elő. Erre azt mondták hogy nem ekcéma vagy hasonló.
tegnap 18:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha száraz a hajad, a korpásodás elleni sampon csak árt, valamilyen ápoló hatású kell helyette.

(És ezen a ponton én a fodrászt is lecserélném, aki ilyet ajánl...)


Orvos helyett hajgyógyászt javaslok, a fejbőr megfelelő diagnosztizálása után könnyebb lesz a problémára megoldást találni.

tegnap 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na ezt mondjuk nem tudtam, köszi. Nem tudsz esetleg ajánlani ilyen hajgyógyászt? veszprémi vagyok, de ha úgy van elutazok egy normális diagnosztikáért
tegnap 19:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Vihy dercos a legjobb rá. Drága, de megéri.
tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Vichy
tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb orvos nem tud ezzel mit kezdeni
tegnap 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Cseréld le a sampont, mert sokszor az okozza a problémát. Ha pedig száraz a fejbőröd, akkor valóban hidratálni kell, erre lehet kapni hajtonikot, csak vigyázz, ne tartalmazzon alkoholt, mert az szárít.
tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak sima szappanal kellene mosni , ami nem illatosított és nincs vegyszer benne.

Néha próbáld meg ecetes vízzel bedörzsölni , de ezt mind neked kell kipróbálni mert akár egyik se jó vagy nagyon jó is lehet.

ma 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!