Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy tudnám meggyőzni apukámat...

Hogy tudnám meggyőzni apukámat, hogy menjen el prosztata vizsgálatra?

Figyelt kérdés

A házi orvos a régóta fent álló tünetek alapján prosztatával kapcsolatos betegségre gyanakszik és elküldte prosztata vizsgálatra apukámat (57 éves), aki nem akar elmenni.

Minden más vizsgálatra elmegy, pl egy vérvétel vagy egy ultrahang nem akadály, de azt mondta hogy erre semmi kép nem megy el, az sem érdekli, hogy ha valami komolyabb (pl. prosztatarák). Közben pedig nagyon tart attól hogy valami súlyos egészségügyi probléma áll a háttérbe.


A családból többen próbálták meggyőzni hogy menjen el, de mindenki kudarcot vallott.


Továbbá, ma tudtam meg, hogy páran az ismeretségi köréből (munkatársak, ivócimborák, szomszéd) negatívan beszéltek a vizsgálatról, miszerint az "b@zis" és "inkább meghalna, de az ő fenekébe ne turkáljanak". Mondanom sem kell ez nem segített az ügyön.


Szóval, ebben szeretnék tanácsot kérni, hogy Te hogy győznél meg valakit aki így áll a dologhoz illetve ha Neked kéne áteseni a vizsgálaton akkor mi segítene.

(Ha jeleznéd a válaszodban a nemed, akkor azt külön köszöném.)



aug. 9. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%

Méregtelenítsen és akkor nem kellenek ilyen vizsgálatok, nem lesz baja.

A rák egy nagyon előrehaladott mérgeződési állapot.


"Csak egyetlen betegség létezik: a méreglerakódás." (Romolo Mantovani)

aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

"A mérgek a civilizációs életmód következtében jutnak a szervezetbe. A lerakódás több fázisban történik, egyre súlyosabb betegségeket okozva.

Minél korábbi fázisban kezdjük a szervezet tisztítását, annál hamarabb gyógyulunk."

aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos ez nehéz ügy, ha nem akar elmenni, erőszakkal nem fogod tudni rávenni.

Kis érzelmi manipuláció kellene részedről. Pl. Apukám, vizsgáltasd ki magad mert örülnék ha megélnéd az unokád születését. Örülnék ha ott lennél majd a ballagásán. Mi lesz velünk nélküled, anyának össze fog törni a szíve ha nem leszel, stb.


Beszélj vele négyszemközt, mondd el neki ezeket, és mondjad ha kell, tartsa titokban a haverok előtt hogy járt dokinál, amúgy sem tartozik rájuk ez.

aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként én most voltam nemrég, kb 2-3 másodperc az egész.. Egy keményebb széklet kitolása sokkal rosszabb érzés. Én is féltem tőle feleslegesen. Megérte mert kiderült mi a probléma, és azóta a kezeléstől a tűneteim is teljesen elmúltak.
aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Mindenki ódzkodik először, ezzel én is így voltam. (70+)

Manapság inkább az a baj, hogy az urológusok olyan nagy urak lettek, hogy csak psa vizsgálatot írnak ki, a fenékbe nem nyúlnak. Ez is valami, de a kettő együtt a megnyugtató.

Én már győztem meg rokont aki el is ment.

Anyukád hogyan áll a dologhoz. Ő meg egy normális tapasztaltabb rokon érhet el sikert.

aug. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Ultrahangon is rá lehet nézni részben a prosztatára, az nem lenne jó első lépésnek?
aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

4

Azért a wc-n ülés diszkrét magányát ne hasonlítsd már egy ilyen kellemetlen vizsgálathoz. Az, hogy hány másodperc, teljesen mindegy.


Kérdező; nem tudod meggyőzni. Aggódhatsz érte, ez természetes, de egy férfit ilyesmire nem küldhetsz el. Kb. hasonló korú vagyok én is, semmi pénzért nem mennék el, az önbecsülésem többet ér.

aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Prosztatarák gyanú esetén PSA kell, meg szövetvizsgálat. A seggbe nyúlkálás a prosztata esetleges megnagyobbodásának vizsgálatához és a prosztatagyulladáshoz szükséges.
aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Nehogy hallgass az első 2 idiótára!!

Nincs olyan, méregtelenítés! Az csak egy felkapott szlogen!

A károsanyagok kiszűrésére való a máj, vese, stb. Ha nem tudják ellátni a feladatukat akkor ott nem segít semmilyen humbug.

Mondd meg apádnak,h nincs a vizsgálatban semmi különös, pláne nincs köze a 7#-es által emlegetett önbecsüléshez! Pont hogy ha becsülné önmagát és a szeretteit akkor addig menne el a vizsgálatra amíg nem késő!

Senki nem fogja megtudni a buta cimborák közül. Búzás meg csak akkor lenne ha szexuális céllal történne. Egy orvos soha nem fog úgy ránézni.

+ egy csomó vizsgálat történik végbélen keresztül miért pont ezzel van a baj?

aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

"A mérgek a civilizációs életmód következtében jutnak a szervezetbe"

Akkor miért vannak ókori feljegyzések a különböző daganatos betegségekről és arról, hogy hogyan próbálták kezelni?


Amúgy max azzal tudod meggyőzni, hogy nem kell senkinek szólnia, ketten lesznek az orvossal és senki nem tud az egészről. Az önbecsülése meg jobban fog sérülni ha végstádiumos állapotban a felesége meg a gyerekei fognak pelenkát cserélni rajta, mert nem lesz ereje felkelni semm

aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!