Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Van még aki jónak tartja a...

Van még aki jónak tartja a körülmetélést egészség szempontból is?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodok rajta, hogy elmegyek és megcsináltatom. Nincs semmi betegség, egyszerűn jobban tetszik és többen javasolták.

21/f



aug. 5. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Persze,a metéltek.
aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szórakozásból nem csináltattam volna meg, de ha már orvosi oka volt (fitymafék, fitymatúltengés, visszatérő helyi gyulladások), akkor próbáltam elfogadni a helyzetet. Azóta sincs vele gondom. Ez nem egy általános beszédtéma a baráti társaságokban, de ha szóba kerül vagy meglátják kondi után, az sem a világ vége.
aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen sokkal jobb bor nelkul
aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is jobb. Én már túlestem rajta. Nyáron sokan irigylik.
aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előbb próbáld meg folyamatosan hátrahúzva tartani a fitymát. Ha beválik a csupasz makk élmény, akkor érdemes metéltetni ha meg mindig akarod.
aug. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Igen szerencsére sokan jónak tartjuk általános buta gondolkodás ellenére. Nagyrészt csak előnye van és semmi oka annak, hogy egy ‘bőrdarab’ ott legyen ami ráadásul sokaknál gondot is okoz nem keveset. Azt hogy nincs ott a fityma sem veszed észre…
aug. 7. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
82%

Igen, egészség szempontjából csak előnye van. Tisztább, higiénikusabb. Egy hosszú nap után sincs szag vagy kellemetlen nedvesség.

Mielőtt elhatározod magad, hordd hátrahúzva a fitymát. Persze nem ugyanolyan, én előtte hátul tartottam, de metélten sokkal jobb.

Olyan dokihoz menj, aki tisztában van vele, hogy többféle stílus van. Én úgy kértem, hogy jó feszes legyen, ne maradjon semmi felesleges bőr, és a vágás egyből a makk pereme alatt legyen, ne látszódjon a heg, valamint a féket is teljesen távolítsák el. Szerintem esztétikailag és egészségügyileg is ez a legjobb döntés.

Nekem se volt orvosi indoka a metélésnek egyébként. 17 évesen, 7 éve metéltettem körül a farkamat. Azt vedd figyelembe, hogy idővel megerősödik a bőr a makkon, és tovább tart elmenni mint fitymával. Ettől függetlenül csak ajánlani tudom, nekem nagyon bevált.

Több haverom megcsináltatta egyébként, nekik is hasonló tapasztalataik vannak.

aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
7. Egyetértek veled kivétel a 'stílus' kérdésében. Azt had döntse el ő hogy mit akar. Nézzen utána a stílusoknak, mert mindegyik vágásnak van előnye hátránya. Amit például te írtál az már nagyon alacsony metélés és nem szerencsés. Ott már akár jelentős szenzitivitás csökkenés lehet egyeseknél. Belső bőrből ajánlott minimum 5mm vagy többet meghagyni, mert ott van a legtöbb ideg a belső bőr nézve. Ha alig van belső bőröd akkor ott nagyon nincs minek 'megvastagodnia', vágás feletti szár bőr nem fog. Szóval amit írtál az pont nem igaz nálad. Nem azért mész el később, mert bármi is 'megerősödött' hanem azért, mert leírásod alapján nagyon alacsony a metélésed és alig van belső bőröd, így kiesett vagy csökkent az a érzékeny pont, közben a egy másik érzékeny pont (ami a makk koronája), ott az valóban megtud erősödni, ezért másik érzékeny pont is tompult valamennyire.
aug. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Egyik haverom kint tanult az USAban fél évet, ahol becsajozott és már fityma nélkül jött haza.
aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
9 Ha fedezte az egészség biztosítása akkor oké, de amúgy nagyon húzós egy metélés ott, nálunk jobban megéri.
aug. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!