Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Más is küzd visszatérő/nem...

Más is küzd visszatérő/nem múló ekcémával?

Figyelt kérdés

Pár éve voltam magán bőrgyogyásznál, az akkor megállapitotta hogy l3090 dermatitiszem van, vagyis egyfajta ekcémám. Akkor itt fel egy krém keveréket amiben flucinár N is van. Azóta azzal kenegetem magam, amítől egy időre elmúlik, de mindig visszatér. A testemen több helyen szokott kijönni. Pl a kezeimen 1-2 kissebb folt, az arcomon a szemeim alatt az orrom két oldalánál, a halántékomon ill. a homlokomon vagy épp az egyik lábujjamon az utolsó ujjperc tetején. És a kérdés kategóriája kapcsán intim területen is. A here zacskóm alsó részének 2 oldalán (ami a combommal érintkezik rész) illetve a péniszem tövénél illetve a makkomon. Az utóbbi időben volt hogy egy kis max fél cm átmérőjű foltban a péniszem jobb oldalán is megjelent középtájékon. Változó hogy milyen erősségű amukor megjelenik, de a helye az általában egyhén pirossas rózsaszín marad akkor is ha épp alábbhagyott a dolog.

Anno a doki azt mondta hogy ki kell tapasztalnom hogy mitől lehet ez, mi okozhatja. Lehet tusfürdő, mosószer, valamilyen étel vagy stressz. Ezzel az a gondom hogy egyszerűen nem találok semmilyen rendszert abban hogy mikor erösödnek fel vagy gyengülnek a tünetek. Teljesen randomnak tűnik az egész.

Érthető módon ez az egész eléggé hazavágja a már így is kicsi önbizalmam.

Volt már más is ilyen helyzetben? Ha igen akkor talált valami megoldást erre? Gondolom nincs végleges erre, legalábbis azt olvastam hogy az ehhez hasonló autoimmun dolgokra nem igen van.



júl. 24. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pikkelysömör vágta haza teljesen az amúgy is gyatra önbizalmam.
júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni dermokozmetikumokat, amikből van olajos tusfürdő. Ez lehet segít a bőrszárazságon.
júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!