Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kisfiamnak berepedt a fitymája...

Kisfiamnak berepedt a fitymája, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 hónapos a fiam, kb 2 hónapja elkezdtük a fityma tornát, mert nagyon szűk neki a fitymája. Tegnap észrevettem hogy szuperul oldódik neki, már látszott a makk vége is. Megcsináltam neki a tornát, lehet hogy egy picit tovább húztam mint máskor, pedig nemvolt célom. És most több helyen is bevan neki repedve a fitymája. Kenem neki bephantennel, nem tornáztatom most 2 hétig. De őszintén ezek után nem is merem neki tornáztatni. Nem voltam vele durva, mégis ezt okoztam neki. Nagyon megijedtem, mert olvastam hogy a repedéstől lehet neki szűkület is. Nem akarok neki ártani. Ha nem tornáztatom neki akkor meg félek hogy azért lesz szűkülete. Mit csináljak?
júl. 19. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Azért repedt, mert már szűkület van. Ha nem lenne, akkor nem redezett volna be a fityma.


Bepanthen, neogranormon vagy valamilyen hámosító krém segít.

júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem lenne szűkülete, eleve tornáztatasra sem lenne szüksége.

Menjetek orvoshoz és műtessétek meg még mpst, amikor még nem traumatizálják emlékek.

júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekünk aztmondta a dr nő, hogy 2 éves korig ne is nyúljunk hozzá, majd csak utána. Igen, van neki szűkülete, de aztmondták az 2 éves korig természetes, és tornával megoldható :/ aztmondta a dr nő hogy csak 6 évesen műtik, addig vannak rá krémek.
júl. 19. 22:48
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Ez a Ti hibátok! Miért nyúltatok hozzá? Az orvos felszólítása ellen is csináltátok, annyira gáz ez a sok fitymahúzogató anyuka.

Mit tegyél? Vidd el az orvoshoz, mert a repedés miatt tovább fog szűkülni és mondd el neki, hogy a javaslata ellenére te húzogatod neki!

Nem értem, hogy miért kell szembemenni egy orvosi kijelentéssel... ezt elbasztátok, sajnálom. Nagyobb kárt okoztatok bele, mint gondolnád...

júl. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Belsnten aztan nyujtsd tovabb. Nem nagy ugy.
júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Vidd el az orvoshoz! Nehogy nyútsd tovább, te normális vagy? Orvoshoz kell vinni, egy 12 hónapos gyerekről van szó, nem egy 40 évesről.

Ha nem viszed el, be fog gyulladni a berepedés, mivel a pelenkában egész nap elfertőződik, arról nem is beszélve, hogy a széklet is elkenődik rajta, ha kakil.

Én nem értem amúgy, hogy milyen szülő vagy te? Az orvos ellen cselekszel aztán kiírsz a gyk FÉRFIAK egészsége kategóriába (a tiéd ugye 12 hónapos és nem férfi), ahol érett férfiak vannak zömével.

Az ilyen szülőket úgy nyakon b@sznám, hogy kitekeredne a nyaka!


Üdvözlettel: egy egészségügyben, gyermek részlegen dolgozó szakdolgozó (ha ez neked mond valamit)

júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az orvossal azután beszéltünk hogy kiírtam ezt a kérdést. Aki ilyen stílusban tud írni az kérem ne is írjon. Mert ez nem felnőtt emberre vall. Köszönöm.
júl. 20. 09:13
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert az felnőtt emberre vall, ha az orvosi javaslat ellenére is feszegeted az 1 éves gyerek fitymáját? 🤡
júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem olvastad amit írtam? A kérdés után mondta ezt a dr nő, nert felhivtam. Előtte nem beszélt nekunk arrol hogy 2 eves korig nemkéne. Más anyuka mondta nekunk hogy mindenkepp elkell kezdeni.
júl. 20. 11:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szétszedni a kérdezőt, mert erről megoszlanak a vélemények. Van olyan gyermekorvos aki nem javasolja és van aki igen.

Egy ismerősöm esetében a védőnő javasolta, a gyermekorvos nem.

Felnőttek esetében is enyhe szűkület esetében van olyan orvos, aki megpróbálja a szteroid alapú krémet, van aki nem, és azonnal műtétez javasol. Szóval orvosa válogatja.

júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!