Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valószínűleg HPV fertőzés,...

Valószínűleg HPV fertőzés, valaki segítene?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok.


Probléma: Valószínűleg HPV fertőzés, orvos által nem bizonyított MÉG.


Tavaly januárban a szerszám szőrtelenítése után vettem észre kettő bőrkinövést, amiba google szerint szemölcs. Nagyon nem foglalkoztam a témával egészen a mai napig, hiszen nőttek egy picit. Olyannyira bevagyok tojva, hogy jövőhéten megyek bőrgyógyászhoz magánba.


A fő ok amiért ideges vagyok rettenetesen:


Félek, hogy feleségem elkapta és így veszélynek tettem ki méhnyakrák szempontjából. Asszony szeptemberben szült, terhessége alatt az létező összes rutin vizsgálat negatív eredményt mutatott, terhessége alatt volt méhnyakrákszűrésen is, ami P1 lett neki.

Augusztusban megy ismét nőgyógyászhoz és megkértem rá, hogy kérjen az orvostól HPV szűrést is.


Én meg ugye borzasztóan kellemetlenül érzem magam, nemtudom, hogy a szenölcsök elfognak e tűnni, vagy hogy életem végéig HPV fertőzött leszek…Kb olyan mintha meg lennék bélyegezve..



júl. 14. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Konkrétan saját magad bélyegezted meg és túráztatod már kapásból a rákon.


Egyébként itt a kérdés, hogy hol szedted össze? Csak azért mert ugye ez szexuális úton terjed legtöbb esetben és a nemiszerv környékén jelenik meg, mint a te esetedben is. Szóval a kérdés, hogy csaltad a feleséged?


Egyéb, nem nemi úton terjedő HPV fajta okoz szemölcsöt, de az általában máshol jelenik meg a testen, pl kézfej vagy a talpon/lábfejen.

júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem-nem csaltam. Borotválkozás után jelentek meg..
júl. 14. 19:33
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Borotválkozás után nemi úton terjedő vírusos megbetegedésed nem lehet. Azért ehhez nem kell atomfizikusnak lenni, kérdező.
júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

HPV-t el lehet kapni a strandon is simán, plusz egyébként is eléggé felfújt dolog ez.

A vírus lehet alacsony és magas rizikójú, a magas rizikójú "veszélyesebb", főként nőkben hajlamos méhnyakrákot okozni, de állítólag szájüregi daganatokat is képes okozni

Egyébként a legtöbb ember életében egyszer lesz HPV vírus hordozó, általában legyengült immunrendszer vagy más fertőzés mellett okoz tüneteket( pl szemölcs )

Az orvos tud felírni ecsetelőt+ immunerősítőt, tedd rendbe az étkezésed, hagyd abba egy jó ideig a borotválkozást, és ne közösülj mert ujrafertozodsz

Sok időbe is telhet amire kimegy belőled a vírus

júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A HPV-nek rengeteg altípusa van. Azok a fajták, amik szemölcsöket okoznak, pont nem tartoznak a méhnyakrák szempontjából magas kockázatúak közé.
júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!