Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szed valaki Tamsudil Duo...

Szed valaki Tamsudil Duo tablettát ?

Figyelt kérdés
Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.

júl. 4. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

A TD-ban két gyógyszert kombináltak.

Dutasteridet ami 5-alfa reduktáz gátló és arra való hogy a jóindulatú megnagyobbodott prosztata méretét csökkentse.

Én erre a feladatra Finasteridet szedek ami kicsit gyengébb. Mindkettőnek lehetnek mellekhatásai. (Libido csökkenés, erekció és ejakulátum csökkenés amik nálam jöttek is, de koromnál fogva a szex már nem központi kérdés és inkább a gyógyszeres utat választottam mint az urológusok kését. (TURP)

Egyelőre fél éve szedem ezt a gyógyszert és lényegesen zsugorodott a prosztatám, nincsenek vizelési gondjaim, de jöttek a mellekhatások is.


A másik összetevője a TD-nak a tamszulozin ami egy alfa blokkoló. Ez is a vizelést könnyíti meg, de önmagában a prosztata méretét nem befolyásolja. Ezt én korábban szedtem,de mivel retrográd ejakulációt okozott ezért áttértem Alfetin uno-ra.Ezzel nincs ilyen problémám.


Hány éves vagy?

Mekkora a prosztatád?

Mennyire súlyosak a vizelési panaszaid?

júl. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

56 éves vagyok. A prosztata volumene kb 100 ml zöld diónyi, kis almányi

Vizelési panaszaim sajnos vannak. Főleg reggel felkelés után sokszor többször ki kel mennem. Napközben kb 2 óránként.

júl. 5. 13:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez megfelel kb. egy 57-58 mm-es prosztatának ami már jelentős méret.

Ennél elég jó hatásfokkal dolgozik mind a Dutasterid (ami a Tamszulozin duóban van), mind a Finasterid. Mindkettőtől kb. 20 %-os zsugorodás várható ami nem kevés.

Kérdés, hogy bevállalod-e a Dutasterid esetleges mellékhatásait. Ehhez még elég fiatal vagy.

Egy másik opció, hogy nem a Tamsulosin "duo"-t szeded hanem csak a Tamsulosint. Esetleg egy másik alfa blokkolót pl. az Alfetin uno-t. Ezektől is javulni fog a vizelésed, de a prosztatád szép csöndesen tovább fog növekedni.

Én 70+ vagyok. Nem vállaltam fel a TURP-ot mert annak is vannak mellékhatásai, ráadásul jól meg is kínoznak. Persze vannak akiknél bejön a TURP,de azoknak általában nem ilyen gigantikus a prosztatája.

júl. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Másfél hete szedem a TD-t.Egyelőre nem éreztem a mellékhatásokat.

Olyan kérdésem lenne, hogy a Dutasterid mennyi idő után kezdi kifejteni a a fő hatását ? Úgy tudom, hogy sokáig kell szedni ahhoz , hogy csökkentse a prosztata méretét.

júl. 5. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Én Dutasteridet nem szedtem, csak a rokonát a Finasteridet. (Mindkettő gátolja a tesztosztoteronnak dihidrotesztoszteronná DHT alakulását.)

Kb. 10 nap után már érzékelhető volt a javulás. 5 hónap után elmentem UH-ra, ugyanoda ahol a szedést megelőzően is voltam. 60-rol 45-50mm-re csökkent a prosztatám és gyakorlatilag megszűntek a vizelési problémáim. (Mint említettem a Finasterid mellé Alfetin uno-t is szedek.)

Az irodalom szerint a Dutasterid egy kicsit később kezd el hatni, de a prosztata csökkenés mértéke ugyanakkor nagyobb.

júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
júl. 5. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Örülök, ha segítettem.


Azért az érdekelne,hogy kb. fél év múlva hol tartasz.

Érdemes lenne elmenned egy kontroll UH-ra. Lehetőleg oda ahol már mértek téged.

Már csak azért is, mert képesek más és más adatot megadni készülék típusonként ugyanarra a prosztatára. Van aki két hosszúság méretet ad, van aki ml-t, van aki grammot.


Sok sikert!

júl. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de az UH vizsgálattal kapcsolatban szeretnék egy-két dolgot megosztani Veled.Nagyjából 2 éve járok urológushoz, minden alkalommal készített UH vizsgálatot is. Többször voltam általános hasi UH vizsgálaton is Ami számomra furcsa, hogy az urológus mindig kisebb prosztatát mért, mint az UH orvos.Az UH orvos nagyon durva (204 ml) prosztatát mért , utána 1 hónappal az urológus 100 ml-t mért.
júl. 6. 20:01
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Én ugyanahhoz a magán uh-s doktornőhöz járok.

Ö "funkcionális" prosztata uh-t mér ami abból áll, hogy a vizsgálat előtt két órával meg kell inni fél liter vizet. A hasi uh után ki kell menni és pisilni majd újabb uh jön.

Ebből meg tudja állapítani mennyire tud ürülni a hólyag.

Nálam 5 hónap Finasterid kezelés után látványos javulás volt. (De jöttek a mellékhatások is mint azt említettem.)

júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!