Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 190cm vagyok es 100kg. Jól...

190cm vagyok es 100kg. Jól erzem így magam. Megneztem a kalkulatort es azt irja tulsúlyos vagyok. Megerne valoban 93kg ra fogynom? Nem ilyen tunya tipus vagyok , bringazok, uszok, focizom. 27/F

Figyelt kérdés

jún. 27. 00:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Dehogy éri meg, a kalkulátort papucsokra tervezték és az ilyen gyíktestűeket vették referenciának akiket elfúj egy tavaszi szellő. Én is túlsúlyos vagyok kalkulátor alapján pedig csak az izomtömeg nagy rajtam, hasból fogyni se tudnék mert ígyis kockahasam van és sportos / izmos testfelépítésem, akkor meg adjam le a bicepszeim méretét vagy mi?
jún. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A sima bmi kalkulátor nem tudja figyelembe venni a testzsírszázalékot, izomtömegt, mert kevés hozzá az adat. Tehát akinek kockás hasa van, de testsúlya alapján túlsúlyos, annak nincs gond valójában a súlyával.


De ez a ritkább eset.


Ami a kérdezőt illeti, neki valószínűleg egy kis túlsúlya valóban van. Nem végez olyan célirányos izomépítő sportot. Ugyanakkor, a kismértékű túlsúly nem jár érdemi egészségügyi kockázattal, főleg rendszeres sport mellett. Ha megpróbálsz lefogyni és jojózás lesz belőle, az viszont már káros. Annyira káros, és olyan gyakran lesz jojózás a fogyási kísérletből, hogy statisztikai átlagban inkább árt nekiállni lefogyni, ha csak kis túlsúlyod van és az nem okoz komplikációt, valamint nem hízol tovább.


Emiatt, hacsak valami egyéb motivációd nincs, nem ajánlanám a fogyás elkezdését.

jún. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Biztos nem kell fogyni ha jól érzed így magad meg még sportolsz is. Így olyan masszív testalkatod van gondolom ami sportos is.


Kocka hasat én is szeretnék.

jún. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mint minden általános adat a világban, a kalkulátor is egy átlagra van beállítva. De az emberek nem ilyen egyszerűek. Ne foglalkozz vele. Egészséges vagy és jól érzed magad a bőrödben, az fontosabb, mint, hogy két vonal közé épp hogy beférj.

N

jún. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Igazak amit a többiek írnak. Plusz az is igaz hogy egy magas testen több felesleget tudsz 'elrejteni'. Míg egy 175 centis csávón már 5 kiló látszani kezd, addig egy magas csávón akár 15 kiló is elfér attól függően milyen az alkata. Senki nem fogja megmondani. Tapasztalat.

Szóval szerintem fölösleges ennyire stresszelned rajta.

jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel gond. Van ismerősöm hasonló számokkal, elég vállas, meg se látszik rajta, meg van akin azért látszik, de ez semmiképp sem az egészségügyileg problematikus kategória. Nem mindenki szálkás-kockás vagy vékony pálcikaemberként érzi jól magát a bőrében.

Én például 95 kg vagyok, de csak 183 magas. Nem tudom, ez mennyire hasonló arány. Alapvetően engem sem zavar, hogy masszívabb vagyok sokaknál, de így strandszezonra jó lenne megint visszamenni 90 körülre, mert most ciki, hogy nagyon hasas vagyok. Nyárra szoktam azért fogyni. Talán 2-3 kilót neked se árt, ha van egy kis pocak, de nem kell azokat a kalkulátor számokat szó szerint venni.

júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6

Teljesen jó a masszív alkat is.

júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 Jó a masszív... de szerencsésebb, aki adottságilag eleve szélesebb vállú, szélesebb csípőjű, erősebb csontozatú, mint akinek hasa, meg az összeérő húsos combja van utólag. Látom, hogy vannak nálam szerencsésebbek is.
júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
189/95 vagyok, nincs rajtam sűlyfelesleg csak izomtömeg, 10% alatt van a testzsír százalékom, szal szarok mindenféle indexre.
júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Kocka hasad is van?

júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!