Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szakállnövesztésre használt...

Szakállnövesztésre használt minoxidil kezelés alatt/után tapasztalt hajhullás esetén visszanő a kihullott haj?

Figyelt kérdés

Tavaly június elejétől július végéig használtam minoxidilt (5%) a megszabott mértékben, napi 1-szer csak az arcbőrömre szakállnövesztés céljából! Rendkívül eredményes volt a kezelés, körülbelül a semmiből sikerült 2 hónap alatt egy viszonylag átlagosnak nevezhető szakállat növesztenem - Ezalatt azt értem hogy nem túl dús, meg nem a legegyenletesebb, de a körvonala meg a színe (tehát úgy en bloc a jelenléte) egyértelműen látványos. Illetve mindemellett a testem többi részén is tapasztaltam szőrnövekedést, nagyban dúsult a hasszőrzetem, szintén a semmiből lett egy egész átlagos mellszőrzetem, a végtagjaimon is jóval egyenletesebb, hosszabb és színesebb lett a szőrzet (bár ez utóbbi a kezelés után pár hónappal látványosan redukálódott), illetve az alapvetően extrém dús hajamat (a fodrászok szerint akiknél eddig voltam) is erősebbnek és még dúsabbnak éreztem tőle - Ezeket emelném ki "mellékhatásként"... egyébként mindez engem egyáltalán nem zavart, sőt kifejezetten pozitívnak értékeltem, ugyanis ettől csak még férfiasabbnak éreztem magam. Szóval én elégedett voltam a termékkel, így az év elején elhatároztam hogy idén is megismétlem a kezelést, hogy tovább dúsítsam a szakállam, illetve hogy az enyhe hiányosságokat (kevésbé szőrös foltok) optimalizáljam.

Tehát idén is belevágtam június elsejém, de most teljesen mást tapasztaltam mint legutóbb... mindenek előtt fontosnak tartom megjegyezni hogy szintén napi egyszer, de a csak a megszabott mennyiség felét vittem fel a szakállamra, mert úgy voltam vele hogy már nem a nulláról indulok, van egy egész jó alap és túlzásba azért nem szeretnék esni. Először is az arcbőrömet borzasztóan irritálta a szer, legutóbb is tapasztaltam enyhe bőrpírt és hámlást, de idén ezek a tünetek intenzív mértékben jelentkeztek. Másodjára pedig az egyik este amikor zuhanyoztam, arra lettem figyelmes hogy mikor mosom a hajam, ugye felvittem rá a sampont, jó alaposan bedörzsöltem a fejbőrbe és mikor kihúztam a kezeim a hajamból (Slicked-Back stílusú hajam van) egy csomó hajszál rajra maradt (legalább vagy 20-30). Itt nagyon megijedtem, ugyanis korábban ehhez hasonlót még nem tapasztaltam, gondolkodtam egy kicsit hogy ez mi miatt lehet, de csak a minoxidil jutott az eszembe és azonnal abbahagytam a kezelés 12 nap után! Azóta a helyzet csak rosszabb lett... legalább is a hajhullással kapcsolatban, az arcomat egyszer bekentem hidratálókrémmel és az egyből rendbe jött, viszont a hajam brutális mértékben hullik. Minden nap amikor felébredek vagy 25-50 hajszál van a párnáim körül (minden nap takarítom), a reggeli és az esti fésülködés során is legalább vagy 40-60 hajszálat vesztek, hajmosás során ez a szám szerintem simán van vagy 100 is (napi szinten mosom), illetve a hajvasalásra is rettentő érzékeny lett a hajam, ilyenkor vagy 120 száll is kihullik! Kis érdekesség hogy mindez csak felül tapasztalom, oldalt nem igaz hullik... 2 hónapja voltam utoljára fodrásznál, tehát már oldalt is van vagy 1.5-2,5 cm (oldalt fokozatosan van nyírva) és ilyen hosszúságú szálakat nemigen vélek felfedezni reggel a párnáim körül, illetve ha oldalt fésülöm a hajam akkor nem ragad az átlagnál több szál a fésűbe. Felül viszont tragikus a helyzet, főleg legelöl... a hajvonalam már látványosan redukált és érzésre felül a hajam elülső egyharmadának a fele már kihullott, és ez mind közel két hét alatt!

A hajhullás észlelését követően nemsokkal érdeklődtem a háziorvosomnál, ő azt mondta hogy kérjek időpontot egy bőrgyógyászhoz és addig is vegyek a DM-ben vagy a gyógyszertárban hajvitamint és hajhullás mértékét csökkentő sampont és szeszt. Ezt azonnal meg is tettem, rendszeresen használom is ezeket, de azóta sem tapasztaltam változást. Talán az utóbbi 2 napban már kevésbé hullik a hajam... de ez szerintem csak azért van mert már jóval leredukálódott az alapállapothoz képest.

Elsősorban azt szeretném kérdezni hogy járt-e már valaki hozzám hasonlóan, és ha igen akkor neki a kezelés megszakítása után mikor állt meg a hajhullás, illetve hosszútávon visszanőtt-e a haja? Valamint ismertek valami "csodaszert" ami rendkívül hatásos a hajhullás gátlásában, illetve a hajnövekedés serkentésében?



jún. 26. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Minek ilyen szarokkal mérgezni a szervezetet, a bőrt.

EZ mind vegyi anyag és csak kárt tesz.

Meg aztán az emberek 90 %-a kopasztja magát , nem szőrös akar lenni.

Téged fordítva raktak össze.

jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es válaszoló!

Kinek ez, kinek az a preferenciája... az életben minden ember arra törekszik, hogy a rendelkezésre álló feltételek mellett a lehető legjobban optimalizálja magát, akár külsőleg, akár belsőleg arra az ideálra, amilyennek vizionálja magát, hogy ezzel növelje az önbizalmát, és képzeld... kinek így több az önbizalma, kinek úgy! Azzal hogy ezt a rosszindulatú szöveget idehánytad, semmivel sem lettem előrébb sem én sem pedig a társadalmunk, de azért köszi :)

jún. 26. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a kettőnek köze van-e egymáshoz. A minoxidilnek pont, hogy serkentenie kéne a hajnövekedést, bár nem is azon a területen használtad. A kopaszodás genetikailag előfordulhat, viszont az nem egy kéthetes folyamat. Oldalt és tarkón nem fog kihullani sosem, azokon a részeken genetikailag olyan a haj, hogy ha kitéped akkor is visszanő. Azért szoktak tarkóról hajat szedni hajbeültetéskor, amit betesznek felülre és előre. Ha meglátsz egy kopasz férfit, akinek kihullott a haja, nézd meg hogy ettől függetlenül oldalt és hátul lesz neki. Ez mindenkinél így van. Lényeg a lényeg, hogy menj bőrgyógyászhoz, aztán ha megvan a diag, akkor írd le ide, hogy mi volt. Addig meg kitartás:)
jún. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!