Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Steroid tartalmú gyulladás...

Steroid tartalmú gyulladás csökkentők? és melyik gyógyszerben van ilyen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Az összesben.
2010. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
??? és hol van ez feltüntetve rajtuk?
2010. okt. 30. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj bocsi, félreolvastam a kérdésed. Azt hittem, hogy melyik "gyógyszertárban" van ilyen.


Steroid tartalmú gyulladáscsökkentő pl. a Medrol, melyet sokféle autoimmunbetegségben szoktak felírni, mivel vényköteles.


Még talán néhány bőrkencében is van streoid, de azt nem tudom, hogy ezek közül melyik vényköteles.


Amik vény nélküliek azok az ún. nem-steroid gyulladáscsökkentők (pl. Aspirin).


Amúgy azt megkérdezhetem, hogy miért pont steroid tartalmú gyógyszer kell neked?

(Mostanság sok "vér Pistike" is ellepte a GYK-t, akik pl. azt hiszik, hogy ezekben olyan steroid van, amitől majd izompacsirták lesznek, pedig ezek kortizol hatással rendelkeznek, vagyis hizlalnak és izmot bontanak, valamint immunrendszert gyengítenek. Ha te nem ezek közé tartozol, aki ne vedd figyelembe ezt a zárójeles részt).

2010. okt. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Épp ezért kérdeztem mert ezeket szeretném elkerülni....
2010. nov. 4. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!