Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rejtett here miatti súlyosabb...

Rejtett here miatti súlyosabb komplikációk kialakulásának mekkora a valószínűsége felnőtt korban?

Figyelt kérdés

A bal heréről van szó, ha ez esetleg számít valamit. Úgy 2éve voltam urulógián, mert véletlenül nekiütköztem az asztalnak, és úgy fájt hogy majdnem összecsuklottam, utána még 1-2 napig éreztem, így elmentem orvoshoz. Sok mindent nem mondtak. Azt megtudtam, hogy gyerekem nem lesz (ezt az andrológiai szakvizsgálat is kimutatta, egészen pontosan 0 az élő spermium szám), meg hogy érdemes lenne kivetetni. Arra nem kaptam választ, hogy milyen esélyei vannak a jövőbeni esetleges komolyabb problémáknak, pl rák. SZTK orvos volt, úgyhogy nem igazán csodálkozom hogy nem kaptam kellő tájékoztatást, ezért kérdezlek titeket.

Ha közületek is van akinél ez az állapot fennáll, mit tudok mondani? Nektek mit mondott a doki, ha mondott valamit?

(Tudom hogy gyerekkorban le szokták hozni. Nekem is próbálták, de nem sikerült.)

Köszönöm mindenki válaszát👍



jún. 11. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha neki tudtad ütni akkor biztosan a zacsiba volt.De ott van a másik még.

A herék működése egymástól független. Csak az elhalt heréket távolítják el.

Olyan nincs,hogy le nem szállót nem sikerül lehozni.Műtéttel mindenképp megoldják.SzTk orvosnak is kellő tájékoztatás kell adni.Ők azok akik magánban is rendelnek.

jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De most ott vették észre, hogy az egyik nincs a zacsiban? Neked nem tűnt fel?


Egyébként azért javasolják a kivételt, mert nagyobb a daganatképződés kockázata.

jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fura amit írsz. Az egyik heréd lent van és ép, nem? Mégsincs spermiumod? Ezek szerint a másik herével is van valami? Ha esetleg csak a vezeték sérült, lombikhoz tudnak közvetlenül a heréből spermiumot nyerni. (De idegen spermához jutni nem nehéz, tehát donorral is lehet gyereked, ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy genetikailag a tiéd legyen, akkor ez egyszerűbb és az anyának kisebb megterhelés az inszemináció, mint a lombik.)


A rejtett herével az lehet gond, ha nem találják meg a hasüregben. Nem ez a gyakori, de előfordul. Hogy mekkora eséllyel okoz komplikációkat, sajnos fogalmam sincs, így a fő kérdésre nem tudok válaszolni.

jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ma már herebiopsziaval is lehet spermiumot kinyerni. Kis túlzással csak annak nem lehet gyereke, aki mindkét heréjét elvesztette.
jún. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ami a helyén van az ép, csak nem túl nagy. A tesztoszteron szint teljesen rendben van, egyedül élő spermium nincs. Ami a hasüregben van azt ütőttem be az asztal sarkába, ami nem nehéz mert ugye kissé kitüremkedik. Az a szerencse, hogy nem annyira látszik, illetve nadrágvonal alatt van, így nem annyira vészes. Természetesen nem most vették észre, szimplán a fájdalom miatt mentem. És igen, nekem azt mondták hogy megpróbálták lehozni, de nem sikerült. Csak azt tudom amit nekem mondtak a szüleim🙂
jún. 12. 04:19
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy meddőséget okozhatott akár egy gyerekkori betegség is, herevisszér, gyulladás, prosztata problémák, stb., de most volt spermavizsgálat, ott derült ki, hogy élő spermium nincsen? Mennyi az össz spermium egy ejakulátumban?
jún. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, volt elemzés. Hogyan pontosan az össz szám azt most nem tudom megmondani (nincs kéznél a papír), de az élő 0. Ez nem is akkora probléma számomra, mindinkább a kockázat érdekel🙂
jún. 12. 07:44
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor andrológiára kell menni kideríteni mi az oka.
jún. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az általános szakmai álláspont szerint a hasüregben maradt herét ki kell operálni, mert fokozott az elrákosodás esélye.
jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!