Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Akinek volt már HPV fertőzése...

Akinek volt már HPV fertőzése férfiként, neki mit javasolt az orvos?

Figyelt kérdés
Hát mivel kijöttek nemiszervi szemölcsök rajtam és jelenlegi páromnak pozitív lett a tesztje, ezért valószínűleg én is az vagyok. Magánban elmentem egy urológushoz aki azt mondta hogy ne törődjek vele biztos sok embernek benne van a szervezetébe valakinek kijön valakinek nem ,de aggaszt szóval akinek volt már ilyen férfiként mit javasolt az orvosa esetleg oltás ,vagy egyéb teendők?

jún. 6. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szemölcsöt le lehet magánban szemölcsönként kb. 10 ezer forintért szedetni. Immunrendszered 1,5-2 év alatt leküzdi gondtalanul. Persze ha a párodnak is van, akkor folyton felülfertőzitek egymást, de igazából a szemölcsös változat az, ami semmi mást nem okoz. Sőt, még ha lappang is benned még 1,5-2 évig a vírus, ha kicsit erősíted az immunrendszered, az segít, tehát egészséges életmód.

HPV az is, amikor a kezeden van szemölcs, mert éppen olyan uszodában jártál és éppen gyengébb az immunrendszered, ezzel nem tudsz mit kezdeni, okos vírus. Azzal van gond, amire oltanak is, ami a méhhnyakrákot okozza. De a vírus erősen lokalizált, rákot is csak akkor okozhat, ha a méhszájra kerül a víruska. Tehát ha óvszerrel szexeltek, még ha a legagresszívabb HPV-d is van, nem okozhat halálos betegséget.

Túl van lihegve sok nemi úton terjedő fertőzés (fertőzés és betegség nem szinonima!), vannak olyan bakteriális fertőzések, amiket simán összeszedhetsz csak azért, mert a nő hüvelyflórája éppen meg van borulva, nem kiegyensúlyozott, aztán vagy elmúlik, vagy 10 nap antibiotikum-kúra, és vagy szúrt pisilés közben, vagy nem is tudtál volna róla, ha nem tesztelnek.

jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm, már 2x szedettem le, most ismét visszajött..25.en megyek újra nemibeteggondozóba. Kiváncsi leszek ott mitmondanak erre. De ezentúl csak óvszerben szabad ?

Mert páromnak a nőgyógyásza meg aztmondta,hogy mostmár tökmindegy, mert jelen van mindkettőnkben.

jún. 6. 21:10
 3/9 A kérdező kommentje:
Az nemtudom ,hogy ezenkívül ami a szemölcsöt okozza jelen van e még más fokozatú hpv is a szervezetembe vagy sem.
jún. 6. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismétlem, a szemölcsös HPV nem okoz méhnyakrákot. Óvszer akkor kell, ha olyan agresszív törzsre vagy pozitív, ami okozhat, az tünetmentes. Ha mindketten voltatok HPV teszten, csak látod a leleten, hogy a tesztelt törzseket három kategóriára bontják. Ha nem, akkor sürgősen HPV teszt. Nekem azt annó még a körzeti bőrgyógyász is elvégezte 8000 forintért, a többi mindent kellett csak magánban.
jún. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A férjem is párszor leszedette a szemölcsöket, az orvos az oltást javasolta. Mióta az utolsó oltást megkapta, nem jöttek vissza a szemölcsök, pedig előtte tele volt.
jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha azóta is szexeltek, akkor tényleg mindegy, de azért nem árt a teszt. Főleg, ha a párod nincs beoltva.
jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát engem még nemteszteltek,mert a z orvos 20ezerer elmondta,hogy kb mindenki peniszen ottlehet..ne torodjek vele virusra nincs ellenszer, az oltast sem javasolja.

Jelenleg németországban vagyok. Még 2.5hétig utána tudok menni. Aztán kiderül ,hogy a másik orvos ajánlja e az oltást, meg tesztel-e. Remélem kézségesebb lesz , a válaszaitok által.

jún. 6. 21:39
 8/9 A kérdező kommentje:

Párom megkapta az elsőt, mert szarok lettek a citológiai eredményei. De az egyik leletén pozitívat írtak hpv 16-18ra, másikon azt írták hogy arra negatív a tesztje. Mindezt magánba.

Gondolom a 16-18as fokozat, férfikènt se valami jó..

jún. 6. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Én fejből nem tudom, hogy a kilencvenvalahány ismert törzsből a 64 közül, amire tesztelnek, melyik a 16-18...
jún. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!