Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyire tűnik ez normálisnak?

Mennyire tűnik ez normálisnak?

Figyelt kérdés
45 leszek novemberben. 2020 decemberben azt írták a prosztatámról, hogy: normális méretű, homogén szerkezetű, a hólyagalapot nem domborítja be. 2022 májusában azt, hogy: jelzetten nagyobb oldalirányban, 41mm, rajta apró középlebeny. Most januárban pedig azt, hogy min. nagyobb oldalirányban 43mm. Fura, hogy tavaly májusban 41 volt csak. Rdv 2018-ban volt úgy rémlik. Ritkán csíp egy picit... mondjuk 25-30 éves koromban is volt, hogy csípett.Leginkább az nem tetszik, hogy 43mm, bár tudom, hogy nem olyan nagyon nagy ez a méret.
2023. febr. 20. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt az urológustól kell megkérdezned, mert itt senki nem anatómus. Tenni nem nagyon tudsz ellene, hogy mekkorát adott a Jóisten és egyébként sem látszik kívülről. Ha pisilési problémáid vannak, arra is fognak tudni adni gyógyszert (pl. tamsulosin).
2023. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ultrahangos képet feldolgozó szoftvertől nem kell azt várni, hogy tolómérő pontosságával adja meg az adatokat. Majd a kórbonctani elemzés adataival össze lehet vetni az ultrahangos vizsgálat számadatait. Erre azonban feltehetően nem kerül sor. Vedd úgy, hogy minden normális, idővel nő a prosztata mérete, ha a PSA vizsgálat eredménye a normál tartományon belül van és vizelési problémák sincsenek, akkor aggodalomra aligha van ok. Ha lesz betapintásos vizsgálat, akkor majd az adhat kiegészítő felvilágosítást.
2023. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké. Kórbonctani elemzést még nem szeretnék. Tudom, hogy ez nagyjából normális méret ebben a korban. Meg azt is sejtem, hogy igazán komoly problémának túl sok esélye még nincs. Na meg van akinek odaírják, hogy inhomogén és ilyesmit sem írtak.
2023. febr. 21. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!