Fiús anyukák! Hátrahúzni vagy nem?
Legfőképp fiús anyukáktól kérdezem, hogy ti hány éves korától kezdtétek el a kisfiatok kukiján hátrahúzni a bőrt? Egyáltalán, alapból hátrajött már nekik amikor először próbáltátok vagy le volt tapadva? Mennyire gyakori az, hogy nem kell piszkálni és egy idő után magától feljön a fityma?
Mi a tapasztalatotok, érdemes elkezdeni hátrahúzni minél hamarabb vagy inkább teljesen a természetre meg a gyerekre bízni a dolgot?
Két kisfiam van, de nagyon megoszlanak az eddigi vélemények. Különböző orvosok is van, hogy mást mondanak, van aki azt javasolta, hogy egyáltalán nem szabad piszkálni, volt aki azt mondta hogy minél előbb el kell kezdeni, volt aki meg bizonyos életkorokhoz kötötte. Közben a férjem szerint alapból fel kéne tudni jönnie már babakor után, egy-két szintén fiús anyuka barátnőim meg megint csak másra esküdtek. Volt aki azt mondta, hogy ő semmi akadályát nem látta 2 éves korban, simán hátrajött magától, de volt aki meg 6-7 éves korú kisfiával járt dokihoz aztán mert addig nem nyúltak hozzá egyáltalán és a gyerek sem húzta hátra magának értelemszerűen fürdés közben.
Nektek mi a véleményetek és leginkább mi a saját tapasztalatotok? Szerintem ez egy elég érzékeny téma ahhoz, hogy ne bízzuk a véletlenre a dolgot, de lehet, hogy túlaggódom? Nem akarom piszkálni a gyereket meg sérülést okozni, de később sem akarok már dokihoz járkálni emiatt. :)
Nálunk a gyerekorvos is egyik szavával ütötte a másikat, nagyon ritkán húztuk, majdnem 7 és ugyanott tart, mint 4 éve, csak az 1/3áig megy a bőr.
Kora tavasszal voltunk urulógián, ott azt mondta az orvos, hogy ezzel nincs teendő, kérdeztem, hogy mikorra kellene teljesen feljönnie, azt mondta, hogy iskola előtt jó lenne, ha nem megy akkor leválasztja (hát nem jött fel magától)
Ha nem okoz panaszt (vizelés közben ballonosan felfúvódik vagy alatta gyulladás alakul ki) akkor elég annyira hátrahúzni fürdés közben, amennyire lehet, nem erőltetve.
Ha panaszt okoz akkor első körben gyerekorvos, de a miénk pl. urológiára küldött minket, ahol felírtak egy krémet, ami segít a leválasztásában.
Nyugaton az a nézet, hogy nem nyúlnak hozzá, mert legkésőbb kamasz korban magától megoldódik. Itthon viszont vannak olyan orvosok, akik a régi iskola szerint szülői beleegyezést sem kérve egyszerűen felrántják, ami egyrészt iszonyatos fájdalom a gyereknek, másrészt tele lesz sérüléssel, amik gyógyulás közben csodásan össze tudnak hegesedni, és így már tényleg akár sebészeti segítséget is igényel.
"Nyugaton az a nézet, hogy nem nyúlnak hozzá, mert legkésőbb kamasz korban magától megoldódik."
Gondolom azért szokták leválasztani, mert előbb utóbb begyullad a bőr alatt felgyülemlő szmegmától.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!