Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 18 éves fiúnak lehet mellrákja?

18 éves fiúnak lehet mellrákja?

Figyelt kérdés
a 2 mellem tapintása más az egyik sima a másikon van egy pici dudor, ezt nem most vettem észre hanem nagyon régen, nem fáj, szeretném megtudni mennyi a rák esélye.
2010. szept. 25. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem jó viccelni...


Menj el háziorvoshoz, ő beutal ultrahangra és majd megmondják mi az ....


Oké? :)

2010. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva, akárkinek akármilyen korban lehet emlőtumora, de gyakoribb a nőknél.

A másik amit elmondanék, hogy még fejlődésben vagy, ilyenkor még dudorok meg ilyesmik előfordulhatnak, de ha meg akarsz nyugodni, akkor kérj egy időpontot egy belgyógyászhoz, aki megvizsgál.

Eü-s

2010. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de éppem azért kérdezem mert ha kicsi az esély akkor nem megyek el mert csak hülyének néz a nincs semmi mint itt az első 2 válaszoló
2010. szept. 25. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válaszolónak: hülyék vagytok.

Ugyanannyi az esélyed rá mint egy nőnek,habár ahogy az előttem válaszoló is írta még fejlődésben van a tested,de lehet az nyirokcsomó,vagy akármi más,szóval szerintem menj el orvoshoz mindenképp. Szintén egészségügyis:)

2010. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A második válaszoló volt olyan ügyes és bebizonyította mennyire eszes és felvilágosult.

Tessék elmenni orvoshoz. Én radiológián dolgozom, ahol emlő ultrahangokat is végzünk és igenis sok férfi is van köztük.

Mit kell neked mással foglalkoznod?

2010. szept. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"XD a férfiaknak nem lehet mellrákjuk xD"


Sajnos egyáltalán nem ikszdé, a férfiaknak is lehet emlőrákjuk. Bár sokkal ritkább, de annál rosszindulatúbb. Anatómiai helyzete miatt is nehezebb pl. sebészileg kezelni, mert sokkal közelebb van a mellkasfalhoz, a nyirokutakhoz, mint a nőknél.


De ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy a kérdezőnek az lenne, valószínűleg valamilyen banális kis elváltozásról van csak szó (pl. akár lipoma). Meg mell vizsgáltatni és utána meg lehet nyugodni :)

2010. szept. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

én nő vagyok de még fiatal és ugyan ebben a cipőben jártam ,mint te, hogy nem akarózott elmenni, mert féltem,hogy mit szólnak...(mondván ilyen fiatalnak még úgyse lehet baja, csak feleslegesen jön és foglalja mások elől a helyet)

viszont egyszer rávettem magam és elmentem

ott megtudtam,hogy a legjobb dolgot tettem és senki nem nézett hülyének ,mert sajnos előfordul gyakran,hogy fiatal férfi-nő..szóval mindegy...

a lényeg,hogy azóta sokkal jobban érzem magam olyan szempontból,hogy ha van valami bajom egyből megyek és nem vacakolok rajta, hanem intézem,

csak ez nyugtathat meg ha netán pedig gond lenne, akkor meg akár az életed is múlhat rajtad

2010. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egy fontos dolgot el felejtettem: nyár végén fekvenyomás után elkezdtett fájni a bimbóm környékén, nem tudom hogy annak hatására alakulhatott ki.
2010. szept. 25. 19:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Hali!


Nem hinném, hogy a fekvenyomás és a mellbimbófájdalom között lenne összefüggés... hacsak nem érintette meg a bimbód a szőnyeget, az meg így megdörzsölődött.


Viccet félretéve... a mellrák nem vicc! Magam is oktatom a kortársaimnak a mell és a herék önvizsgálatát tapasztalatból, és elhiheted mennyien néznek csak rám, hogy... "-- Jaaa! Ilyen is vaan??? <<:-S"


Minden 15-35 éves kor közötti fiatal sokkal fokozottabb veszélynek van kitéve a rákosodás kialakulása szempontjából, s az uccsó statisztika szerint ennek aránya a férfilakosság körében 30-35% volt.


Menj el a háziorvoshoz és menj biztosra! A rák először nem fáj, emiatt sokan komolytalanul állnak hozzá... elbagatellizálják. Aztán ha már picit sajogni, később meg fájni kezd... akkor jön csak rájuk a frász a dokinál, hogy közép vagy végstádiumú rákos megbetegedésről van szó, és nem is biztos, hogy gyógyítható akkor már.

Nem ijesztgetni akarlak, de azt tudnod kell, hogy mi a helyzet. És a fenti Eü-s és a radiológus kollégáknak, normálisan hozzászólóknak teljesen igaza van! Vannak férfibetege(i)k is, csak arról senki sem beszél,... legfőbbképpen a média és az egyéb mondvacsinált sajtótermékek, divatlapok, meg hasonló sajtóorgánumok, (RTL-Klub, Blikk, Bors... és a többi) amik a legégetőbb és legfontosabb problémákat vulgárisan a szájukra merik venni, kifigurázzák, ezzel is csak a fiatalokra gyakorolnak negatív nyomást, akik a sok mondvacsinált hülyeség miatt hozzád hasonlóan teljesen tanácstalanokká válnak és összezavarodnak.

Mi itt a való életről beszélünk, azokról a dolgokról, amiket ezekből a sajtókártevőkből nem tud6sz meg! Ezért légy észnél, menj el az orvoshoz, és merj beszélni róla másoknak! Mi is azt tesszük... mert ez egy komoly dolog és abszolút nem szégyellnivaló! :-)


Nna, FEL A FEJJEL, Pajtás! Nem lex semmi baj! ;-D

Üdv: EE

2010. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!