Ha benntartom a fingom egészségtelen?
Ne tartsd vissza!
Ha nem tolod ki, felszivárog az agyadba a gerincoszlopodon keresztül és abból lesznek a szar ötletek.
Szerintem ami nem természetes, az semmi se egészséges.
Ám társadalomban élünk, gyakran kell kompromisszumot kötni. Tudjuk, hogy egészségtelen, de mégsem pöfékelünk tele mindent.
Ha lehet, ki kell engedni mihamarabb. Társaságban ott a mellékhelyiség erre. Ha túl gyakori az igény, akkor viszont annál több kell, hogy folyton a toaletten nullázza le az ember a fölös gázait.
A szél azt jelzi, hogy a bélrendszerünk önszabályzása nem jól működik. Vagyis odabenn' valamilyen bacitörzs túlszaporodott, a többiek rovására.
Valószínűleg a táplálkozásmóddal okoztuk a bajt, így azzal is lehet helyrehozni. Négyféle étellel tudunk libikókázni, hogy elmúljon a bibi. Legalábbis nálam ez a kombó remekül bevált évek óta.
1., Bab. Lehetőleg lóbab, vagy tarkabab. Aprószemű fehér fajták kerülendők az extrémen ádáz illatpamacsok miatt.
Konzerv formájában is megteszi, ha sürgős a dolog.
2., Káposzta. Savanyított káposztából készült főtt ételek a jobbak, mint székely, töltött, rakott káposzta. Konzervben nekem bevált ez is.
3., UH-tej. (Dobozos, ultrapasztőrözött tej.) Széklet lazítás, vagy "dögszagú", rohadó gáz/székletszag esetén csodát tesz.
4., Nyers gyümölcs. Ez lehet banán, narancs, alma, körte, szilva, stb. Mikor épp minek van szezonja, vagy mi a megfizethetőbb. Ez esetenként tesz jót. Rostos anyag, felület általánosságban a baciknak, segít a szaporodásban.
Mennyiségek: általában minimális. Nem kell sokat enni, csak amennyi természetes módon jólesik belőle. Agyunk tudni fogja a szükséges adagolást, illetve kis kisérletezés után megtanulja tudat alattink a mennyiségeket is. Egy idő után ösztönösen kívánni fogunk egyes ételeket, amik valójában gyógyszerként hatnak.
Kell némi gyakorlat a dologhoz, ám egy idő után a gáz szaga alapján is lehet már tudni, mit kell enni mivel, hogy szinte azonnal hasson.
Pl. ha szagtalan, akkor metán és/vagy a széndioxid termelő anerob bacik lettek többen a kelleténél. A széndioxid egyébként meglepő módon részben a bőrön át is képes távozni, vagy pl. az érfalak valamennyire áteresztik. Ez az oka, hogy szénsavas italok/víz fogyasztása után legtöbben csak minimális gázt böfögünk vissza, vagy eresztünk el alul. Ám a bacik egyes típusaira ez másképp hathat.
Ez esetben nem árt azért a szénsavmentes italokra áttérés a szénsavasakról néhány napra, esetleg hétre.
Kóla fanoknak pl. szoktam ajánlgatni, hogy ne kitöltés után igyanak, hanem inkább kancsóba töltsék ki és legalább fél óra múlva ezt fogyasszák egy ideig.
Ha kénes, nehéz, kellemetlen szaga van, akkor nekem az vált be, hogy betolok egy doboz káposztás és egy doboz babos konzervet. A kettő együtt kispanolja és fél órán belül szagtalanná válik a gáz, majd megszűnik a termelődés.
Ha a kispanolás után a széklet nem jönne 1 napnál tovább, akkor UH-tejet iszom egy dobozzal. Ha akkor sem, ez esetben pl. megeszek némi banánt is rá.
Sok krumpli rendszeres evése esetén sajátos savanykás szagú gázképződés léphet fel. (Ahogy mondani szokták: "igazi sunyi szagú" szellentés) Ez esetben pár hétig nem kell krumplis ételeket fogyasztani, vagy nem abból a burgonyából kell vásárolni legközelebb. Ha mégis, akkor teljesen szétfőzve, illetve csak marha vagy csirke hússal.
Némi paradicsomos vagy mexikói salátás halkonzerv is segít könnyíteni ilyenkor a gyomron.
Húsból se jó a sok, tartósan azonos fajta fogyasztása. Disznó ehető pl. 2-3 napig, de utána feltétlen együnk marhát, vagy halat, esetleg szárnyast.
Alkalomszerűen jó a köménymagos étel, de rendszeresen ne fogyasszunk ilyet, mert gázképződést, felfúvódást okoz. Erősen lehetőleg ne fűszerezzünk, stb... Sót megfelelő mennyiséget vigyünk be, mert nemcsak a szervezetünk igényli a sok kálium mellé egyensúlyként bevitt nátriumot, hanem a velünk szimbiózisban élő bélbacik is.
A sót oldatban vigyük be, kristályos darabokban káros a bélflórára. Ellenben egy alaposabban sózott leves után evett sótlan krumpli vagy szaftjában sós husi tökéletes kombináció. Benne a só, de homogén koncentrációban...
Azért nem jó a után sózás sem, mondjuk sülteknél. Nem oldódik be a só, rosszul homogenizálódik és a tömény, bélben, gyomorban feloldódó kristályok nem tesznek jót a finom kis baciknak.
Összefoglalva: mindenkinek egyéni bélflórája van, nehéz univerzális tanácsokat adni, inkább ki kell kísérletezni, milyen ételkombinációk a nyerők. Azonban a változatos étrend fenntartása alapvető, hogy a bélbacik egyensúlya megfelelő legyen.
Ha ez nem megy, akkor lesz jó nagy gáz... :)
Sok sikert a kísérletezéshez!
Egészségtelen. Jobb kint mint bent
Több a hely. Hamar elillan. Ha nagyon büdös befogod az orrod és megkérded ki volt, egyedül meg felszabadultan, boldogan pukizhatsz. Csak vigyázni kell könnyű beszarni ilyenkor
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!