Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesekő zúzás mennyire fájdalma...

Tündi0212 kérdése:

Vesekő zúzás mennyire fájdalmas? Utánna?

Figyelt kérdés

Jobb vesémen röntgen alapján meszes képlet látható 3 db 2 mm.

Vesekő lehet ezert zúzzák mennyire fájdalmas?? Utánna hogy ilyen pici a kő? 9 ével ezelőtt ugyan ezt latták akkor nen csinalt a masik orvos semmit lehet hogy azota nem jött ki?


2019. jún. 5. 22:25
 1/4 mescsi válasza:
Szia. Kb 9-10 éve volt kövem amit szét kellett lőni, mert más módszerrel nem jött ki. A szétlövés nem fáj, Előtte szólt a doki, hogy ne mozogjak. Csak akkor éreztem egy kicsi kellemetlen lökést amikor az egyik lövésnél véletlenül belemozdultam. Szétlövés után már ki tudtam pisilni.
2019. jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De maga közben mit érzel? Valahol azt olvastam hogy egyre erősebben csinalják és fáj. Utanna számitsak görcsre?
2019. jún. 8. 20:43
 3/4 mescsi válasza:
Szia én utána sem éreztem fájdalmat, de persze ez nem garantálja,hogy te sem érzel majd. ahogy arra sincs garancia, hogy többé nem lesz veseköved. A kő megléte sokkal jobban fájt, mint az egész szétlövés. Egyébként, pedig, ha félsz, és bizonytalan vagy kérdezd meg nyugodtan az orvost. Biztos mindent jobban elmagyaráz mint én, és legalább megnyugszol.
2019. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Már biztosan nem aktuális de nekem nem régen volt vesekő zúzásom (vagyis az ureterben volt elakadva a hólyag előtt) nem volt fájdalmas mert kaptam intravénás fájdalomcsillapítást. 30 perc volt és a fele idő után erősebbre vették de így nem sokat éreztem belőle tényleg. Utána tompa fájdalmak voltak csak nemtudom hogy kipisiltem-e mert nem találkoztam vele habár ott azt mondták nem is látják már, lehet hogy porrá sikerült zúzni nem tudom :D egyébként 4 mm-es kőről van szó.
máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!