Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ichtiolt, gyógyászati kátrányt...

Ichtiolt, gyógyászati kátrányt hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Szőrtüsző gyulladásra használnám. A gyógyszertárban megmutatták, hogy nagyon sűrű, ragacsos az anyag és így szerintük nem kenhető bőrre.

Sok helyen viszont olvastam, hogy nagyon jó genny "kihúzására".


Aki használja, ilyen állapotban használja vagy keveri valamivel? Egyáltalán bevált?



#szőrtüsző #furunkulusz #Ichtiol #gyógyászati kátrány
2019. máj. 28. 15:11
 1/2 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem van: sok helyen olvasom, hogy a furunkulust be kell kenni genny "kihúzó" kenőccsel.

A gyógyszertárban pedig csak bután néznek, amikor kérdezem, hogy melyik kenőcs a genny kihúzó?


Kérdeztem a bőrgyógyásznál is, de nem kaptam választ. Azt mondta a bőrgyógyász, hogy tegyek egész napra párakötést a furunkulusra.

Kérdeztem, ezt hogy kivitelezzem, amikor olyan helyen van, ahol képtelenség párakötést felrakni. Ráadásul egész nap jövök-megyek, dolgozok, szóval, ha sikerülne felrakni, akkor leesne.

Nem válaszolt semmit. Morcos volt, mert időpont nélkül mentem hozzá.

2019. máj. 28. 15:19
 2/2 anonim ***** válasza:
Látom régi a kérdés, de én is ezt az ihtiol kenőcsöt szoktam használni. Nekem a combtövemben szokott lenni gennyes szőrtüszőgyulladás, arra alkalmazom. Én úgy szoktam, hogy amikor otthon vagyok, bekenem és csak egy laza pizsialsót veszek fel alsónemű nélkül. Ha megyek valahova, vattakorongot teszek rá és a bugyival,, odafogom".
2021. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!