Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szörnyen megvisel az időjárás...

Szörnyen megvisel az időjárás változás mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szedek multivitamint, egy ideig segitett de mar az se segit, kellene valami tipp mit tegyek.
2019. máj. 24. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Merre laksz? Mert ma pl itt pest megyében Veresegyházon aránylag korrekt volt az időjárás.


Az a baj, hogy sokan hisztis rinyálásnak tartják, ha valaki ki van borulva az időtől, pedig ennek biológiai, fiziológiai hatása van az emberre, amit az ember nem kért magának.


Én elmondom a saját példámat, hogy a fizikai rosszullétektől és migrénektől hogy szabadultam meg.


Régen fejfájós voltam, hidegre érzékeny. Sőt, alapvetően ma is az a helyzet, hogy 8-10 fok alatt már szenvedek, ám nem pillegek nyáron, még a déli napot is elviselem nyitott autóban vagy az utcán sétálva gond nélkül. De komolyan. Nem leégés-hajlamos a bőröm és nincs az a hőség vagy kánikula, amit sokallnék. Tetőtérben lakom, nyaranta éjjel is 30 fok van és nem vettem klímát a lakrészembe.


Node, térjek a lényegre: egy jó ideig szénhidrátszegény paleolit étrendet folytattam, ez lehozott a fejfájási hajlamról. Néha így is fáj, de csak többhavonta egyszer-egyszer.

Sok folyadék, leginkább víz és a vitamin, amit mondasz, hogy Te is tolod.

Ha fáj a fej, én, aki nem vagyok gyógyszerpárti, azonnal azzá válok. Algopyrint íratok fel, mert a hatóanyaga, a metamizol az sokkal ártalmatlanabb, mint a paracetamol és az ibuprofen.

Illetve nekem közben kiderült egy magasvérnyomás, amire szedek gyógyszert.


Tehát innentől fizikailag már kevésbé visel meg a rssz idő, ám lelkileg és a deprimálás miatt sajnos nagyon. Azt inkább igyekszem leszarni, de nem mindig megy,


Összegezve:

-legyen otthon Algopyrin

-citromos víz ivás

-szénhidrátminimalizálás

-vitaminok

-vérnyomás ellenőriztetése


Kb ennyi.

2019. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, megfogadom! :)
2019. máj. 26. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!