Az internetes oldalak, pl. webbeteg, házipatika miért a megfélemlítésre építenek?
Továbbá miért akarunk totálisan laikusan otthoni diagnózist felállítani, és egy teljesen fals képet kapni a betegségünkről?
Akárhányszor rákeresek bármilyen teljesen hétköznapi betegségre, vagy tünetre, akkor ott biztos, hogy a végére a cikknek eltemetnek téged valami durva zúzós betegséggel.
És a vicces az egészben, hogy amikor már tökre beparázva, felspanolva, önmagamat eltemetve elmegyek orvoshoz, akkor mindig kiderül, hogy egy olyan dologról van szó, ami nekem eszembe se jutna, hisz nem vagyok orvos, teljesen hétköznapi, gyógyítható, nem kell végrendeletet írni.
Párom is megy kivizsgálásra, és neki is mondta az orvosa, hogy eszébe ne jusson a neten olvasni bármit, mert csak rémhíreket fog olvasni.
Régen az ember elment orvoshoz, ha valami baja volt. Ma meg előveszi az internetet, próbál felállítani egy otthoni diagnózist, halogatja, hogy elmenjen az orvoshoz, és összecsinálja magát, mert egy sima náthából is kihoznak bármit a cikkek.
Ez miért jó?
Mert az emberek szeretnek pánikolni és a semmin kattogni. Nézd meg az öregeket a rendelőben, egymást túllicitálva sorolják a nyavajáikat.
Senki nem olvas olyan cikket amiben az van, hogy semmi bajod, de ha mégis akkor meg nem hiszi el.
Nem is olyan régen itt is volt egy olyan kérdés ahol egy nőnek jóindulatú tumora volt, amit még operálni sem kellett, de oldalakon keresztül részletezte a mindennapos tüneteire, hogy az éppen aktuálisan miért is jelenti azt, hogy nekik áttétes rákja van és meg fog halni...
Szerintem túlreagálod. Ezek az oldalak egyszerűen csak felsorolják, hogy bizonyos tünetek melyik betegségEKhez társulHATnak - tehát pl. egy fejfájás hátterében nem okvetlenül agydaganat vagy stroke áll...
És valóban, akik hajlamosak az ilyesmire, azoknak jobb, ha nem olvasnak ilyen oldalakat.
De normális esetben semmi gond nincs ezekkel - amúgy is orvosok írják a cikkeket, tehát szakemberek, nem laikusok. Ettől persze még lehetnek tévedések, mert az egyes cikkek nem mindig frissülnek az újabb kutatások eredményeit figyelembe véve, meg amúgy is sok területen "le vagyunk maradva" a diagnosztizálást és a terápiákat illetően is. De ez úgy általában érvényes, tehát ha elmegy az ember orvoshoz, az adott orvos sincs mindig képben. Ez valószínűleg neked "szentségtörésnek" számít, viszont én saját tapasztalatból írok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!