Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a bajom mostanában a...

Mi a bajom mostanában a tejjel? 17/F

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan telítettséget majd hasmenést okoz. Egy héten kétszer iszok valamennyi tejet ,tehát nem sokat. Régen mindig tejeset ettem reggelire és nem volt bajom. Ma is olyan rossz volt,már azt hittem hányni is fogok. Én nem értem ezt ,pedig a tej milyen egészséges ahogy olvastam.

Most akkor mit csináljak?



2018. dec. 31. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Csinálnak a gasztroenterológián laktózérzékenységre, és tejallergiára tesztet. Addig pedig kerülnöd kell a fogyasztását. Próbálj meg addig kemény sajtot fogyasztani. Ezt általában a laktózérzékeny is tolerálja.
2018. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok laktózérzékeny
2018. dec. 31. 16:48
 3/7 gömbicica ***** válasza:

Vegyel mashol tejet. Nekunk 3,5 %-os lidl is bevalt.

tejfol eseteben is kikiserleteztuk melyiket birjuk. Abbol a lipoti.

2018. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
Lehet kezdődő laktózérzékenység, kialakulhat felnőttkorban is. Nem ártana egy kivizsgálás. De az is lehet, hogy mostanában olyan tejet iszol. aminek pl. a zsírtartalmát nem szereti a gyomrod. És ja, a tej egészséges, amíg van enzimed amivel meg tudod emészteni.
2018. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A bolti boci tejből még többet szeretnék inni.
2018. dec. 31. 17:57
 6/7 A kérdező kommentje:

#4

A bolti boci tej nem zsíros , a házi tej a zsíros.

2018. dec. 31. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem tudod hogy laktózérzékeny vagy még lehetsz. Én sem voltam tizen évesen az tömtem magamba a tejet mert imádtam. Kezdtem laktózérzékenységgel majd szépen ment tovább és már tejfehérje allergiás vagyok. Imádom a joghurtot a tejfelt tejet sajtot stb de csak.néha ehetek akkor is a növényi cuccokat mert az meg piszok drága.
2018. dec. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!